Ronaldo për herë të parë flet për Allegrin, ja çfarë ka për të thënë!
Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka folur për herë të parë pasi është bërë e ditur se skuadra e tij do të ndaj rrugët me trajnerin Massimiliano Allegri. Portugezi kishte fatin që të kalonte vetëm një sezon me italianin, por gjatë këtij sezoni, ai duket se ka mbetur shumë... Më shumë
Bayerni fiton garën e ashpër me Dortmundin, shpallet kampion në Bundesliga
Bayern Munich ka fituar në shtëpi me rezultat 5-1 ndaj Eintracht Frankfurtit në ndeshjen e vlefshme për javën e fundit në Bundesliga dhe është shpallur kampion për këtë sezon. Bavarezët kanë arritur të fitojnë garën e ashpër me Borussia Dortmundit dhe në fund të shpallen kampion në Bundesliga. Pjesa... Më shumë
Sterlingu ia “rrëmben” golin Jesusit në finale të FA Cup
 Manchester City ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Watfordit, e cila po zhvillohet për momentin në “Wembley”, dhe është e vlefshme për finale e FA Cup. Në minutën e 38–të të ndeshjes, Raheem Sterlingun e dyfishoi epërsisë për skuadrën e Pep Guardiolës, që... Më shumë
Zidane nuk po tallet, ka ca fjalë për skuadrën e tij
Reali i Madridit do të presë ditën e nesërme Betisin në ndeshjen e fundit të sezonit. Një sezon për t’u harruar te madrilenët, të cilët dështuan në të gjitha kompeticionet e mundshme. Tekniku Zinedin Zidan tashmë ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm. Në konferencën e zakonshme për... Më shumë
E kapi kundërshtarin për fyti – Ja me sa ndeshje dënohet Ibrahimovic
Sulmuesi Zlatan Ibrahimovic edhe njëherë është tradhtuar nga nervat e tij, gjatë ndeshjes së La Galaxy me New York City. Sulmuesi 37 vjeçar gjatë një momenti të ndeshjes e kapi për fyti portierin e kundërshtarëve, Sean Johnson. Krejt kjo ngjarje kishte ndodhur gjatë javës së kaluar, por dënimi për... Më shumë
Van Persie përshkruan golin ndaj Aston Villa: Ishte ëndërr
Sulmuesi holandez, Robin Van Persie, ka përshkruar një prej golave më të bukur të karrierës së tij. Van Persie kishte shënuar një ‘volley’ të jashtëzakonshme kundër Aston Villas, në kohën kur mbronte ngjyrat e Manchester United. Në vitin 2013 kur Man Utd fitoi titullin e Premierligës, goli i Van... Më shumë
Këta janë dy emrat e mëdhenj që Ronaldo i propozon Juves!
Është dita e “lamtumirës” së Massimiliano Allegrit nga Juventusi. Pas njoftimit të “divorcit” nga klubi bardhezi, trajneri livornez ka dalë sot në një konferencë shtypi të përbashkët me presidentin Agnelli. Ndërkohë, shumë emra kanë nisur të qarkullojnë për stolin e “Zonjës së Vjetër”. Midis tyre, sipas medias italiane, Cristiano... Më shumë
Bayerni kampion për herë të 6-të radhazi në Bundesligë, shkatërron Frankfurtin
Bayerni i Mynihut është kampion i Gjermanisë për sezonin 2018-19. Skuadra e Niko Kovac ka fituar në mënyrë spektakolare në ndeshjen e fundit ndaj Frankfurtit në shifrat 5-1, duke konfirmuar dominimin në futbollin gjerman. Ky ishte titulli i 29-të në historinë e bavarezëve dhe i gjashti radhazi, teksa për... Më shumë
3 legjendat i japin lamtumirën Bayernit në një ceremoni emocionuese (VIDEO)
Bayerni po luan ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Frankfurtit, teksa në “Allianz Arena” ka pasur një ceremoni të veçantë për rtri futbollistë që do të largohen në fund të këtij sezoni. Mbrojtësi Rafinha dhe mesfushorët Ribery e Robben. Rafinha po mbyll sezonin e tetë me Bayernin, duke fituar... Më shumë
Kjo është tifozja më simpatike e rossonerëve
Milani është ekipi që ka traditë të lashtë në futboll. Andreea Tolomeiu është padyshim tifozja që i sjell më shumë fat skuadrës së Milanit.  Modelja rumune i ka çmendur tifozët kuqezi, pasi sa herë është e pranishme në “San Siro”, ekipi i Gattusos nuk humbet thuajse asnjëherë.Mbetet të shihet... Më shumë