Ronaldo dhe Messi po shijojnë pushimet e tyre të merituara pas një sezoni të stërlodhshëm të zhvilluar nga dy lojtarët më të mirë në botë. Edhe pse njëri u gëzua në fund pasi u bë kampion europian tjetri u pensionua nga kombëtarja pasi humbi finalen e 3-të rresht me... Më shumë
Xherdan Shaqiri mund të rikthehet në Bundesligë Borussia Dortmundi e sheh mesfushorin shqiptar, Xherdan Shaqirin si zëvendësuesin ideal të Henrikh Mkhitaryanit, i cili javë më parë u transferua te Manchester Unitedi. Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes dëshiron që të përfitojë një shumë të madhe parash nga shitja e... Më shumë
La Liga ka tërhequr shortin për sezonin e ri që ka përcaktuar edhe dy datat e “El Clasicos”. Barcelona do të jetë nikoqire e Real Madridit në Camp Nou më 3 dhjetor, në kuadër të xhiros së 14-të. La Liga ka tërhequr shortin për sezonin e ri që ka... Më shumë
Është hedhur shorti për raundin e tretë në Ligën e Kampionëve Ekipi i vetëm nga Shqipëria që ende është pjesë e Ligës së Kampinëve, Partizani do ta ketë përballë fituesin e përballjes Salzburg-Liepaja. Por, së pari duhet ta kalojë fazën e dytë kundër ekipit hungarez Ferencvaros, me të cilën... Më shumë
Çiklisti britanik vrapon drejt finishit pasi i prishet biçikleta, e pabuesueshme (VIDEO)
Çiklisti britanik Chris Froome ka bërë një “çmenduri” në garën e radhës në Tour de France. Kampioni në fuqi i garës më të rëndësishme në çiklizëm ka filluar të vrapojë në kilometrat e fundit pas problemeve me biçikletën e tij ku është përplasur me Mollema dhe Porte. Pas këtij... Më shumë
Berat Gjimshiti titullar te Atalanta
Prova titullari për Berat Gjimshitin. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare e nisi që nga minuta e parë ndeshjen miqësore të Atalantas ndaj Valserianas në kompleksin stërvitor malor ku skuadra bergamaske ka nisur punën përgatitore për sezonin e ri. Mbrojtësi shqiptar u rreshtua në linjën mbrojtëse me 3 të trajnerit Gasperini... Më shumë
Napoli komunikatë zyrtare për çështjen “Higuain”
Napoli ka mohuar spekulimet se Gonzalo Higuain ka arritur marrëveshje për transferim te rivali nga Serie A, Juventusi Pas lajmeve se Gonzalo Higuain është shumë afër transferimit te Juventusi, Napoli ka reaguar me komunikatë zyrtare duke mohuar çdo gjë që është shkruar në media, për t’i quajtur të gjitha... Më shumë
Mbyllet me këtë rezultat Austria e Vienës-Kukësi (VIDEO)
Kukësi ka pësuar humbje minimale në ndeshjen e parë kundër Austrisë së Vienës. Ndeshja e zhvilluar në kuadër të eliminatoreve për Ligën e Evropës, u fitua nga austriakët 1:0. Kukësi bëri një paraqitje shumë të mirë, edhe pse pati përballë një skuadër shumë të fortë si Austria. Skuadra shqiptare... Më shumë
Drejtori i klubit Katalanas, Albert Soler ka konfirmuar se Barcelonës i kanë mbetur edhe 23-25 milionë euro për shpenzime. “Kemi edhe rreth 25 milionë euro për tu përforcuar në pozitat ku kemi nevojë” deklaroi drejtori Soler. “Do të dëshironim të kishim më shumë lojtarë të ri në skuadër, por... Më shumë
Ranieri: Kjo është e ardhmja e Mahrez
Claudio Ranieri, menaxheri i Leicester City, është i bindur se Riyad Mahrez do të qëndrojë me kampionët e Premier Ligës. Claudio Ranieri e ka një lajm të mirë për tifozët e Leicester City. Strategu italian beson se Riyad Mahrez nuk do të largohet nga kampionët e Premier Ligës. “Unë... Më shumë