Juventus është i gatshëm të paguajë dëmshpërblimin prej 94 milionë euro për transferimin e sulmuesit të Napolit, Gonzalo Higuain. Juventus është i gatshëm të barazojë rekordin e transferimit më të shtrenjtë në botë, Gareth Bale në Real Madrid. “Bianconerët” kanë arritur marrëveshje me sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain, dhe... Më shumë
Milan dhe Barcelona janë në bisedime në lidhje me transferimin e katër futbollistëve nga Camp Nou në San Siro. Milani po përgatitet të bëjë një goditje të madhe në këtë afat kalimtar. Sipas “Calciomercato.com”, Rossonerët janë në bisedime me Barcelonën në lidhje me transferimin e katër futbollistëve nga Camp... Më shumë
“Euro 2016” ka kaluar pa shqetësimin më të vogël sa i përket kurdisjes së ndeshjeve dhe bastvënies ilegale, ka thënë UEFA. Trupi qeverisës i futbollit evropian para se të fillonte Kampionati Evropian në Francë, ka prezantuar një sërë masash për ndershmërinë, në mënyrë që të frenojë çdo shqetësim të... Më shumë
Lionel Messi po shijon në maksimum pushimet në Ibiza Pas një sezoni të lodhshëm dhe me shumë telashe, Lionel Messi po shijon në maksimum pushimet në Ibiza. Ylli i Barcelonës dhe Argjentinës është kapur nga paparacit duke u hedhur në ujë nga jahti, përcjell Express. Me siguri, gjesti i... Më shumë
Agjenti i Paul Pogbas kërkon që e ardhmja e francezit të dihet deri në fund të korrikut. Manchester United janë në “Pole-Position” për transferimin e francezit, por francezi po preferon kalimin në Real Madrid, të cilët kanë hequr dorë prej Pogbas. E përditshmja sportive spanjolle, “Marca” raporton se Mino... Më shumë
Pas triumfit në Euro, Ronaldo i bën dhuratë vetes Dje raportuam se sulmuesi i Real Madrid e ka shpërblyer veten pas triumfit në Euro 2016, duke i shtuar koleksionit të tij të veturave edhe një supermakinë. Futbollisti ka shpërblyer veten me një Bugatti Veyron Grant Sport pas triumfit në... Më shumë
Alvaro Morata është i gatshëm të nënshkruajë kontratë të re në Real Madrid me rritje të konsiderueshme të rrogës prej gjashtë milionë euro në vit. Alvaro Morata do të mbetet në Real Madrid dhe vazhdojë kontratën në Santiago Bernabeu. E përditshmja sportive madrilene “AS”, ka njoftuar se kampioni i... Më shumë
Ky do të jetë trajneri i ri i Sigal Prishtinës
Kroati Danijel Lutz pritet që ta udhëheqë skuadrën e Sigal Prishtinës në edicionin 2016/17. Burime brenda klubit bardhekaltër, të enjten, kanë zbuluar se drejtuesit e Sigal Prishtinës tashmë kanë negociuar me Lutzin. Marrëveshja parimisht është arritur dhe gjithçka pritet të zyrtarizohet gjatë javës së ardhshme, raporton Koha Ditore. Ai... Më shumë
Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka kritikuar veprimin e përzgjedhësit të Shqipërisë, Gianni de Biasi, që të mërkurën ka kontaktuar një nga një kosovarët e Kombëtares për të marrë qëndrimin dhe përgjigjen e tyre nëse do të vazhdojnë të luajnë për Shqipërinë apo po mendojnë të luajnë... Më shumë
Për të gjithë ata që interesohen për Payet, kjo është përgjigjja e francezit
Francezi që shkëlqeu në Euro 2016, pasi shijoi një sezon të shkëlqyer me “Çekanët”, ka konfirmuar tashmë se do të mbetet në lindje të Londrës edhe në sezonin 2016-17. Ylli i West Ham Unitedit, Dimitri Payet ka pohuar se “100 për qind do të qëndrojë në klub” pavarësisht interesimit... Më shumë