Trajneri italian i Chelseat, Antonio Conte ka folur për kapitenin John Terry. Conte ka marrë ditë më parë drejtimin e Chelseat dhe ka filluar fazën përgatitore me skuadrën e madhe angleze. Në një prononcim për mediat angleze, italiani ka thënë se Terry është një lojtar i Chelseat dhe se... Më shumë
Ish-sulmuesi i njohur holandez, Patrick Kluivert është rikthyer të punojë me futbollin. Natyrisht që ai nuk është rikthyer në fushë, por ka marrë një rol të rëndësishëm në futboll. Gjiganti francez, Paris Saint Germain, ka emëruar si drejtor sportiv ish-sulmuesin e famshëm holandez Patrick Kluivert. Në prononcimin e parë... Më shumë
Ministri i Drejtësisë e kritikon ashpër Messin
Ministri i Drejtësisë në Spanjë, Rafael Catala, ka vënë në pikëpyetje përpjekjen që po bën Barcelona me fushatën e saj në mbështetje të Messit pas dënimit  me 21 muaj burg për evazion fiskal. Catala u tha gazetarëve se Barcelona para se të marr një nismë të tillë duhet të... Më shumë
Heroi portugez i Evropianit, me rrëfim të jashtëzakonshëm
Heroi i Portugalisë në finalen e “Euro 2016”, Eder, ka zbuluar një pjesë shokuese të jetës së tij. Eder, i cili shënoi golin e vetëm në finale ndaj Francës, ka bërë të ditur se babai ia ka vrarë nënën kur ishte shumë i ri dhe se ai gjendet edhe... Më shumë
Lëndimet më të çuditshme në historinë e futbollit
Lëndimet janë fatkeqësia më e madhe për shumë futbollistë. Derisa shumë prej tyre ato i kanë pësuar brenda fushës së lojës, apo edhe në seanca stërvitore, disa të tillë kanë patur fatin edhe më të tmerrshëm, duke u lënduar në mënyra mjaft të çuditshme. Në vazhdim Gazeta Sheshi transmeton... Më shumë
Mbrojtësi i talentuar uruguaian, Jose Gimenez është bërë objektivi kryesor i Bayernit. 21-vjeçari ka zhvilluar një stinor fantastik në La Liga me Atleticon e Madridit ku u vlerësua si ndër mbrojtësit më të mirë në Spanjë. Por aventura tre vjeçare tek Atletico Madrid mund të përfundojë për uruguaianin. Mediat... Më shumë
Presidenti i La Ligas, Javier Tebas, i ka bërë thirrje Lionel Messit që të mos largohet nga Barcelona. Messi po lidhet me një kalim te Chelsea, sidomos pas problemeve të tij me gjykatat spanjolle nën akuzat për evazion fiskal. “Me rëndësi është që ai ka bërë disa gabime, por... Më shumë
  Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë aktiv pas triumfit në “Euro 2016”. Pas fotove në Ibiza me nënën e tij, tashmë vëmendjen e publikut e ka marrë diçka tjetër. Bëhet fjalë për një veturë Bugatti Veyron Grant Sport, të cilën Ronaldo e ka shfaqur në Instagram, përcjellë “Lajmi.net”. “Bisha... Më shumë
Dikur ishte në Premierligë, tashmë ‘lufton’ për titull të kampionit në boks
Leon McKenzie vazhdon të mbetet i pamposhtur në boks. McKenzie ka luajtur për skuadrat Fulham dhe Norwich City në Premierligën angleze, para se të largohej nga futbolli, kur edhe kishte vendosur që të merrej me boks. Karriera e tij në sportin e boksit deri më tani ka shkuar si... Më shumë
Roma zyrtarisht ka kompletuar transferimin e Juan Jesusit nga Interi në formë huazimi me kusht që të paguajë shërbimet e tij pas përfundimit të sezonit. Braziliani ka kaluar te Roma në formë huazimi për një sezon. Ky huazim i ka kushtuar kryeqytetasve 2 milionë euro, ndërsa pas sezonit duhet... Më shumë