Leonardo Bonucci është ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë, por edhe ai e ka një çmim dhe këtë e di mirë Manchester City që tashëm është i gatshëm të paguajë. Pep Guardiola kërkon një lider në mbrojtje dhe italiani është lojtari perfekt, ndaj klubi anglez do të tentojë... Më shumë
Rizzoli tregon arsyen pse akordoi penallti për francezët
Gjyqtari italian, Nicola Rizzoli, ka dhënë versionin e tij rreth gjysmëfinales të Euro 2016 që ai drejtoi, mes Francës dhe Gjermanisë. Ai foli edhe për episodin e shumëpërfolur të penalltisë në minutat e fundit të pjesës së parë. “Ai ishte një episod i vështirë, edhe për faktin që duhet... Më shumë
Pas fjalëve të Guardiolas, edhe Celina ka diçka të mirë për trajnerin e ri të Cityt (FOTO)
Bersant Celina është nominuar për lojtarin më të mirë të ri te Manchester City Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, është nominuar për ‘lojtarin më të mirë të ri te Manchester City’. Celina ka shkëlqyer në sezonin që lamë pas në ekipin e dytë të Manchester Cityt, kjo... Më shumë
Shkodran Mustafi flet pas humbjes ndaj Francës
Shkodran Mustafi së bashku me Gjermaninë janë eliminuar nga Euro 2016 pasi u mposhtën nga Franca me rezultat 2-0. Mustafi u inkuadrua në pjesën e dytë, por skuadra nuk arriti të bëjë më shumë, përcjell Telegrafi. Ai i ka falënderuar tifozët për mbështetjen, ndërsa treguar edhe zhgënjimin e tij.... Më shumë
Zyrtare: Ky është vendimi për Joachim Low
Presidenti i Federatës së Futbollit të Gjermanisë, Reinhard Grindel, ka njoftuar se Joachim Low ka përkrahjen e plotë të Federatës dhe shpreson se trajneri 56-vjeçar do të mbetet në krye të përfaqësueses gjermane. Pas humbjes nga Franca në gjysmëfinale të Euro 2016 Low njoftoi se do t’i duhet pak... Më shumë
Një gjykatë spanjolle e ka pushuar çështjen gjyqësore për mashtrim dhe korrupsion në transferimin e sulmuesit të Barcelonës, Neymar dhe babait të tij. Rasti ishte sjell në gjykatë nga fondi brazilian i investimeve “DIS”, i cili dikur i kishte në pronësi të drejtat për transferimin e sulmuesit 24 vjecar,... Më shumë
Situata në Lazio, a po përpiqet Tare ta rrëmbejë De Biasin nga Shqipëria?
Situata qesharake që po përjeton skuadra e Lacios mund të ketë pasoja edhe për kombëtaren shqiptare të futbollit Klubi italian është braktisur nga trajneri Marcelo Bielsa, dy ditë pasi ai kishte arritur akordin me Lacion, duke shkaktuar një krizë të mirëfilltë te skuadra që kishte pretendime të mëdha në... Më shumë
Roger Federer mposhtet në gjysmëfinale për herë të parë
Federer është mposhtur në gjysmëfinale nga tenisti i 6 në rang listën botërore, Milos Raonic Raonic triumfoi në setin e fundit duke përmbyllur ndeshjen me rezultat 3-2 me sete, përcjell Sovrani.info. Kështu Raonic ja pamundësoi zviceranit titullin e 8-të të Wimbledon. Raonic pret në finale fituesin e ndeshjes Murray-Berdych.... Më shumë
Lojtarë të shumtë janë duke u kërkuar nga trajneri i ri i Milanit Rossonerët vazhdojnë të shfaqin interesim për Mateo Kovacic, por në orbitën e tyre është edhe Fernando i Sampdorias, përcjell Sovrani.info nga La Gazzeta dello Sport. Kuqezinjtë vazhdojnë të monitorojnë edhe dyshen Piotr Zielinski e Leandro Paredes.... Më shumë
Real Madridi ka vendosur që t’ia jap një mundësi Enzo Zidanit Mediat spanjolle, AS dhe MARCA, kanë bërë të ditur se Enzo Zidane do të jetë pjesë e ekipit të parë në ndeshjet parasezonale që Reali do t’i zhvillojë në Amerikë në Kupën Internacionale ku do të marrin pjesë... Më shumë