Drejtues të Milanit po mendojnë që sezonin e ri të përforcojnë skuadrën, ndërsa Adriano Galiani do të udhëtojë drejt Spanjës për të finalizuar me sukses transferimin e dy lojtarëve me origjinë shqiptare. I pari emër që qarkullon prej kohësh është mbrojtësi argjentinas me origjinë arbëreshe, Mateo Musacchio i cili... Më shumë
Napoli ka caktuar çmimin e mbrojtësit Elseid Hysaj Skuadra italiane, Napoli është e gatshme që të shes mbrojtësin shqiptar Elseid Hysaj, nëse vjen ndonjë ofertë e mirë. Mediat italiane shkruajnë se, Napoli për shërbimet e Hysajt kërkon hiç më pak se sa 25 milionë euro. Kujtojmë se për Hysajn... Më shumë
Manchester United ka befasuar Bayern Munichun duke u interesuar për çmimin e përforcimit të ri, Renato Sanches. Djajtë e Kuq u mposhtën në garë për transferimin e 18-vjeçarit nga kampioni i Bundesligës, që pagoi 45 milionë euro për blerjen e tij nga Benfica. Por, Jose Mourinho dhe Manchester United... Më shumë
Sir Alex Ferguson ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i gjeneratës së tij Ish trajneri Sir Alex Ferguson ka lavdëruar yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo për të cilin ka thënë se është futbollisti më i mirë i gjeneratës së tij. Ai tha se Ronaldo... Më shumë
Digne prezantohet te Barcelona: Jam në skuadrën më të mirë në botë!
Lucas Digne ka thënë se Barcelona është skuadra më e mirë në botë Mbrojtësi Francez, Lucas Digne sot edhe zyrtarisht është prezantuar si futbollist i ri i kampionit të Spanjës, Barcelona. Ai tha se kjo është një ditë e madhe për të, pasi është transferuar te skuadra më e... Më shumë
Nëna e Ronaldos i zbulon lojtarit sekretin më të madh të jetës
Cristiano Ronaldo është konsideruar si një nga lojtarët më të fortë dhe më të plotësuar në botë. Por kjo nuk do të kishte ndodhur në qoftë se në vitin 1984 Dolores Aveiro nuk do të kishte takuar një mjek, i cili kundërshtoi dëshirën e saj për të abortuar fëmijën... Më shumë
Transferimi i ri i Barcelonës përveç hundës, i bënë operacion edhe veshët (FOTO)
Lucas Digne duket se ka investuar në dukjen e tij javët e fundit Transferimi në Barcelonë duket se e ka kompleksuar mbrojtësin francez, Lucas Digne, i cili ka bërë dy ndërhyrje estetike. Ai sot është prezantuar në Barcelonë, ku ka pasur hundën e fashume, për shkak të ndërhyrjes estetike,... Më shumë
Paul Pogba nuk preferon të zgjedh në mes të Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba thotë se pëlqen të dy Leo Messin dhe Cristiano Roanldo, por beson se portugezi do të fitojë Topin e Artë, përcjell Express. Ai tha se Ronaldo ka fituar dy titujt... Më shumë
Mediat gjermane ende nuk e kanë harruar eliminimin e kombëtares së tyre nga Franca në Euro 2016 dhe tashmë shkruajnë se kombëtarja e Didier Deschamps ka përdorur substanca që kanë ndihmuar në rritjen e performancës së tyre të paktën në ndeshjen gjysmëfinale. Dy golat e Antoine Griezmann në Marsejë... Më shumë
Roberto Mancini insiston se Mauro Icardi nuk largohet nga Interi Trajneri i Interit, Roberto Mancini, në një konferencë për media ka befasuar të gjithë kur është pyetur për të ardhmen e Mauro Icardit. Ai ka thënë se Icardi do të qëndroj dhe se nuk lexon gazeta, nuk dëgjon radio... Më shumë