Befasia e ditës nga Chelsea, ofron 95 milionë euro për këta dy futbollistë
Chelsea është shumë pranë transferimit të N’Golo Kante dhe Kalidou Koulibaly Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte dëshiron të transferoj në skuadër dyshen N’Golo Kante dhe Kalidou Koulibaly. The Sun shkruan se, Chelsea ka bërë gati 35 milionë euro për mesfushorin e Leicester Cityt, Kante, duke mposhtur kështu konkurrencën e... Më shumë
Cristiano Ronaldo pushime në Ibiza me jahtin e tij luksoz (FOTO)
Ylli 30 vjeçar i Real Madrid po shpenzon pushimet në Ibiza Ai pasi kaloi një varg emocionesh gjatë finales së Kampionit Evropian, nga lotët e dëshprimit që është larguar nga loja në minutën e 25-të, ka vendosur të pushojë, shkruan sovrani.info. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, me jahtin... Më shumë
Pas një paraqitje fantastike në “Euro 2016”, Giaccherini përfundon te ky gjigant italian
Emanuele Giaccherini është praktikisht një lojtar i Napolit, pasi është raportuar se ata kanë arritur marrëveshje me Sunderlandin për 1.5 milionë euro. Sipas Sky Sport Italia, marrëveshja është bërë dhe në këtë mbrëmje(mërkurë) të dy klubet kanë shkëmbyer kontratat për një transferim të përhershëm për 1.5 milionë euro. Anësori... Më shumë
Të tjerët nuk qeshin më ose, të paktën, e bëjnë duke kujtuar goditjet që kanë marrë. Gary Lineker ka qenë i pari që ka bërë “autoironi” në Twitter, duke cituar mesazhin e publikuar më 13 korrik 2015, kur Claudio Ranieri u zgjodh si trajner i Leicester “Claudio Ranieri? Me... Më shumë
James problem serioz për Realin, përçanë krerët e ekipit
Perez dhe Zidane për James Rodriguez James Rodriguez sërish është çështje në Real Madridi, kësaj radhe në mes të presidentit Florentino Perez dhe trajnerit Zinedine Zidane, përcjell Sovrani.info. Perez është i bindur që James ka potencial të madh dhe duhet të qëndroj edhe këtë edicion, pasi u transferua për... Më shumë
Digne i vjen i “lënduar” Barcelonës (FOTO)
Lucas Digne ka arritur në Barcelonë për testet mjekësore Mbrojtësi francez, Lucas Digne tashmë është në barcelonë, ku sot do të kryej testet mjekësore dhe më pas do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare. Por, ai ka befasuar të gjithë, pasi ka pasur një fashim në hundën e tij. MARCA shkruan... Më shumë
Barcelona ka prezantuar fanellat e dyta për edicionin 2016/17 Skuadra e Barcelonës ka prezantuar fanellat e dyta për ndeshjet në udhëtim gjatë edicionit 2016/17. Ato duke ndryshe prej edicioneve të kaluar, por mjaft të bukur, të cilat janë prodhuar nga kompania Nike. https://www.facebook.com/fcbarcelona/videos/10154542202209305/ Më shumë
Paul Pogba nuk e konfirmon se do të mbete në Juventus edicionin e ardhshëm Mesfushori francez, Paul Pogba edhe një herë tjetër ka lënë të paqartë të ardhmene tij, duke mos treguar se ku do të luaj edicionin e ardhshëm, përcjell Express. Ai kur është pyetur se cilën fanellë... Më shumë
Sulmuesi francez, Antoine Griezmann ka pasur bisedime me Paris Saint-Germain para se zgjas kontratën me Atletico Madridin, thotë këshilltari i tij. Pas sezonit më të mirë të karrierës me skuadrën madrilene, Griezmann u shpërblye me një marrëveshje të re nga Atletico, por këshilltari i tij, Eric Olhats, ka konfirmuar... Më shumë
Kërkohet përsëritja e finales Portugali – Francë
Tifozët transalpinë të futbollit nuk po e kapërdijnë dot humbjen në pjesën shtesë ndaj Portugalisë në finalen e Parisit, dhe kanë nisur në internet një peticion për të përsëritur përballjen. Në ueb-faqen e njohur mesopininons.com që u krijua këtë të hënë, peticioni ka mbledhur thuajse 100 mijë firma në... Më shumë