Barcelona transferon sulmuesin e Atletico Madridit
Barcelona është shumë pranë transferimit të Luciano Vietto Dy të përditshmet katalunase, Mundo Deportivo dhe Sport shkruajnë se, Barcelona është sumë pranë transferimit të sulmuesit argjentinas, Luciano Vietto. Atij i është dhënë leja që të bisedoj me Barcelonën, pas një sezoni të dështuar në Atletico. Vietto do të ishte... Më shumë
Besojeni apo jo, Roma sot ka shënuar fitore prej 16:0 (VIDEO)
Roma ka shënuar fitore të thellë prej 16:0 kundër Pinzolo Roma sot ka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore kundër një skuadre italiane Pinzolo, të cilën e ka mposhtur me rezultat të thellë 16:0. Edin Dzeko ishte ylli i ndeshjes me katër gola, i ndjekur nga Salah dhe Iturbe. https://www.youtube.com/watch?v=qN4mPx6q4Y0 Më shumë
Klopp është nga ata trajnerë që nuk i pëlqejnë shumë lojërat e fjalëve. Bossi i Liverpoolit në fakt është i drejtpërdrejtë dhe i qartë teksa i tregon derën Mario Balotellit, duke shpjeguar se për të nuk ka vend në skuadër, transmeton Sovrani.info. “Nëse për shumë lojtarë nuk është momenti... Më shumë
Kështu pritet të duket formacioni i Barcelonës me ardhjet e reja (FOTO)
Barcelona pritet të ndryshoj formacionin e saj për edicionin e ri Barcelona sot edhe zyrtarisht ka njoftuar se ka nënshkruar me mbrojtësin e majtë francez të PSG’së, Lucas Digne, përcjell Express. Francezi atyre u ka kushtuar 16.5 milionë euro dha ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare. Goal.com ka publikuar një... Më shumë
Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo po i kalojnë pushimet në Ibiza të Spanjës Vetëm disa metra larg njëri tjetrit, ylli i Barcelonës Leo Messi dhe ai i Real Madridit, Cristiano Ronaldo po i kalojnë pushimet. Messi në pushime është me gruan e tij dhe dy djemtë, ndërsa në anën... Më shumë
Jose Mourinho ka dhënë prej deklaratave të para si trajner i Unitedit, ku ka shprehur ambicien e tij për sezonin e ardhshëm. Ai thotë se tifozët duhet të jenë të qetë, sepse ai është mësuar që të fitojë në Old Trafford. “Hera e parë që kam shkelur në Old... Më shumë
Këto janë miqësoret që do të zhvillohen sonte
Pas përfundimit të Kampionatit Evropian 2016 tashmë kanë filluar edhe ndeshjet miqësore të klubeve. Këto ndeshje janë përgatitore për sezonin e ri dhe janë pikë e rëndësishme për çdo skuadër, përcjell Telegrafi. Një ndër takimet më interesante Paris Saint-Germain dhe West Bromwich Albion, ndërsa më poshtë keni takimet tjera... Më shumë
Trajneri i njohur uruguaian me një sëmundje të rrallë
Trajneri i njohur uruguaian, Oscar Tabarez, është prekur nga një sëmundje e rrallë, sindroma Guillain-Barre, një patologji që godet sistemin nervor dhe krijon probleme muskulore te këmbët, krahët dhe gjithë shtylla kurrizore, aq sa mund të shkaktojë edhe probleme me frymëmarrjen dhe probleme kardiake. Lajmi i dhimbshëm është bërë... Më shumë
Felipe Coutinho është duke shkëlqyer në stërvitje me Liverpoolin. Lojtari më i mirë i Lioverpoolit, Felipe Coutinho e ka nisur shumë mirë fazën përgatitore, ku ka shënuar një gol shumë të bukur. Ai ka turpëruar portierin e ri të skuadrës, Loris Karius, të cilit i ka shënuar një gol... Më shumë
Lucas Digne edhe zyrtarisht është futbollist i Barcelonës. Ish futbollisti i Romës, ka vënë firmën në kontratën e Barcelonës, e cila do ta mbajë në “Nou Camp” edhe pesë sezone. Kujtojmë se Barcelona ditë më parë transferoi Umtitin, kurse me siguri, “Blaugranët” nuk do të ndalen me kaq. Më shumë