“Anglia si Franca”
Alan Pardew ka mbrojtur ‘Tre Luanët’, pavarësisht shfaqjes së tyre të dobët në Kampionatin Evropian të kësaj vere, dhe këmbëngul se e ardhmja është e ndritshme për ekipin kombëtar anglez. Menaxheri i Crystal Palace beson se Anglia janë po aq të mirë sa Franca, pavarësisht daljes së tyre të... Më shumë
De Biasi te skuadra e madhe italiane
Mediat italiane raportojnë se një prej kandidatëve më të mundshëm për stolin e skuadrës së Lazios është trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi. Klubi italian është braktisur nga Marcelo Bielsa, vetëm dy ditë pasi kishte arritur akordin me klubin, duke krijuar një situatë qesharake te Lazio, për arsye... Më shumë
Largohet nga Barcelona, kalon në City?
Claudio Bravo mund të largohet nga Barcelona, në javët e ardhshme. Menaxheri i ri i Manchester Cityt, Pep Guardiola vazhdon të bëjë përpjekje për transferimin e portierit në Etihad Stadium, ka bërë të ditur e përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”, përcjell “Lajmi.net”. Bravo është portier titullar i Barcelonës në... Më shumë
Griezmann apo Ronaldo
Blaise Matuidi ka thënë se do të votonte për bashkëkombësin e tij Antoine Griezmann, të cilin e do kandidat për Topin e Artë. Griezmann sivjet ka realizuar 32 gola në të gjitha garat për Atletico Madridin ndërsa ai po shkëlqen edhe në Euro 2016, duke eliminuar Gjermaninë në gjysmëfinale... Më shumë
Robin Van Persien e refuzon ky ekip
Skuadra angleze ka refuzuar mundësinë e transferimit të Robin van Persie edhe pse ky i fundit ishte i gatshëm të pranonte një kontratë me pagë më të ulët nga anglezët. ‘Çekanët’ kishin zhvilluar disa bisedime me sulmuesin holandez, pasi ky i fundit i ishte ofruar West Hamit nga klubi... Më shumë
Flet futbollisti i dopinguar, mezi pres rikthimin
Mamadou Sakho ka thënë se mezi pret të rikthehet te Liverpooli pasi është shpallur i pafajshëm për përdorimin e substancave palejuara. Mbrojtësi francez në muajt e fundit ka mbetur jashtë fushave pasi rezultoi pozitiv në testet anti-doping, por UEFA sot e ka shpallur të pafajshëm. “Jam i lumtur që... Më shumë
Berisha i ndalon pushimet, i bashkohet ekipit…
Portieri i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha kishte leje që të qëndronte pushim edhe një javë tjetër, meqë kishte marrë pjesë në Evropian me kuqezinjtë. Etrit Berisha u ka dhënë fund pushimeve të tij verore para kohe për të qenë në stërvitje me Lazion që në ditën e parë të... Më shumë
Shtatë lojtarët që iu rrit vlera shkaku i paraqitjeve të mira në “Euro 2016” (FOTO)
Jemi vetëm një ndeshje larg përfundimit të Euro 2016. Shumica e përfaqësuesve tashmë janë larguar nga Franca dhe lojtarët kanë filluar të kthehen te klubet e tyre, përcjell Telegrafi. Ky kampionat disa lojtarëve iu ka buzëqeshur shumë pasi vlera e tyre është rritur dukshëm. Më poshtë keni shtatë lojtarët... Më shumë
Leonardo Bonucci është ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë, por edhe ai e ka një çmim dhe këtë e di mirë Manchester City që tashëm është i gatshëm të paguajë. Pep Guardiola kërkon një lider në mbrojtje dhe italiani është lojtari perfekt, ndaj klubi anglez do të tentojë... Më shumë
Rizzoli tregon arsyen pse akordoi penallti për francezët
Gjyqtari italian, Nicola Rizzoli, ka dhënë versionin e tij rreth gjysmëfinales të Euro 2016 që ai drejtoi, mes Francës dhe Gjermanisë. Ai foli edhe për episodin e shumëpërfolur të penalltisë në minutat e fundit të pjesës së parë. “Ai ishte një episod i vështirë, edhe për faktin që duhet... Më shumë