Zbulohet sekreti i Pochettinos!
Mauricio Pochettino është padyshim një nga trajnerët më të mirë në botë, por së fundmi mediat kanë zbuluar se ai është supersticioz. Strategu argjentinas e lufton mërzinë dhe gjërat negative në jetë me fruta dhe agrume. “Nëse jeta te jep limon, mund të bësh një limonatë të këndshme”, shkruan... Më shumë
Pep Guardiola është përfolur për një kalim të mundshëm te Juventusi ditët e fundit por ende nuk ka asgjë zyrtare. Por “The Sun” raporton se Pep Guardiola do të qëndrojë te Manchester City nëse skuadra ia plotëson kërkesat për transferimin e tre lojtarëve. Joao Felix i Benficas është dëshira e parë e Pep Guardiolas. Me largimin e Vicent... Më shumë
Jose Mourinho mbetet pa skuadër, ka një porosi
Jose Mourinho duket se ende nuk e ka shumë të qartë të ardhmen e tij si trajner. Kështu është shprehur portugezi në një prononcm për mediat. Sipas teknikut, ai duhet të bëjë një zgjedhje racionale dhe jo emocionale dhe për të vlen vetëm një projekt shumë serioz. “E ardhmja?... Më shumë
Vije oferta për Wenger, trajneri francez mund të bashkohet me këtë mesfushor të famshëm
Legjenda e Arsenal, Arsene Wenger, ka pranuar ofertën e parë për postin e trajnerit, pas shumë kohësh. Skuadra japoneze, Vissel Kobe, është ajo e cila i ka ofruar ish trajnerit të Arsenal postin e trajnerit. Francezi është pa punë që kur u largua nga ‘Gunners’ në 2018,  dhe tani... Më shumë
FIFA heq dorë nga një botëror me 48 ekipe
Dështim për Gianni Infantinon, presidentin e FIFA-s, i cili propozoi fillimisht për Botërorin 2026 me 48 skuadra. Ai nuk arriti të miratonte masën e tij që në Botërorin 2022 në Katar të luhej me 48 skuadra për shkak të bllokadës së vendosur nga shtetet fqinje. FIFA, që e bëri... Më shumë
Bosi i Parisit nën akuza për korrupsion
Jashtë Championsit pas një tjetër përmbysjeje të papritur në fazën e 1/8-ave, i eliminuar nga Kupa e Ligës nga një skuadër që ra nga kategoria, humbës edhe në finalen e Kupën së Francës, duke mbetur në fund vetëm me titullin kampion të Ligue 1, edhe pse në përbërje kishte... Më shumë
Arsenal zbulon arsyen pse nuk i ofroi Ramseyt kontratë të re
Arsenali vendosi të mos i ofrojë Aaron Ramsey kontratë të re, sepse plotësimi i kërkesave të tij për pagë do ta kishte dëmtuar shumë dinamiken e skuadrës, ka thënë drejtori i futbollit në Emirates, Raul Sanllehi. Ramsey do t’i bashkohet Juventusit më 1 korrik si lojtar i lirë, pasi... Më shumë
Juve kërkon trajnerin Klopp, por duhet paguar klauzola 36 mln euro Largimi i Massimiliano Allegrit nga Juventusi ka vënë në lëvizje drejtuesit e “Zonjës së vjetër” për të nisur kërkimet për zëvendësuesit e tij. Gjatë këtyre ditëve, në medie janë përmendur emrat e disa trajnerëve, si kandidatë të mundshëm... Më shumë
Fitoi gjyqin me Chelsea-n, zbulohet shifra marramendëse që Conte do fitojë Antonio Conte fitoi gjyqin pak ditë më parë ndaj Chelsea-t. Italiani i cili u shkarkua në verën e kaluar nga blutë tashmë duhet ti paguajnë teknikut nga Lecce 9 milion euro, shkruan Albeu.com. Gjykata vendosi që shuma e... Më shumë
Ky ekip i famshëm anglez kërkon Hysajn! E ardhmja e Elseid Hysaj te Napoli mbetet ende mister. Për Shkodranin së fundmi interesohet skuadra e Tottenhamit. Prestigjozja “The Sun” bën të ditur Hysaj mund të bëhet pjesë e shkëmbimit që do të çojë mbrojtësin anglez Kirean Trippier te Napoli. Ky... Më shumë