Kosova do ta humb shpejt përkrahjen e madhe, ndoshta që në ndeshjen me Malin e Zi
“Dardanët” e fillonin një këngë e cila iu mbetej në gjysmë dhe shuhej nga mospërkrahja e pjesës tjetër të publikut. Por, pëshpërimat nuk ndaleshin. Çka do të thotë kjo për të ardhmen e futbollit të Kosovës? Kosova mbrëmë arriti vetëm barazim 1 me 1 përballë Bullgarisë në stadiumin Fadil... Më shumë
Lajmërohet Ronaldo pas lëndimit, tregon nëse do të luaj ndaj Ajaxit
Cristiano Ronaldo do t’i nënshtrohet testeve të para mjeksore sot në J Medical për të sqaruar shtrirjen e problemit muskulor që ai ka vuajtur dje gjatë ndeshjes Portugali – Serbi. Ndërkohë, ylli portugez ka dërguar një sinjal, siç raportohet nga miku i tij, gazetari Edu Aguirre, përcjellë Sovrani.info. “Cristiano... Më shumë
E tepron Pirlo:  “Barcelona është larg nivelit të këtyre dy top skuadrave”
Andrea Pirlo beson se Juventusi është superior ndaj Barcelonës dhe se rikthimi i tyre i fundit në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit mund t’i japë klubit të tij të mëparshëm shtysë për të nxitur dhe fituar garën, transmeton Sovrani.info. “Në Ligën e Kampionëve gjithmonë keni një ndjenjë nëse... Më shumë
Rashica luajti me “goma të verës”
Gjatë ndeshjes Kosovë – Bullgari, mesfushori Milot Rashica ka rrëshqitur disa herë.   Kjo i ka bërë përshtypje shumë njerëzve të cilët ngritën pyesnin se çfarë po ndodh me të. Pas ndeshjes Rashica u pyet se a ishte faji i fushës apo këpucëve. “Unë me këto këpuca kam lujtë... Më shumë
Interi dakord me Milanin, “Dritat në San Siro nuk do ndizen më”
Roberto Vecchioni në vitin 1971 këndonte “Luci a San Siro”, një këngë dashurie, me magjikun San Siro në sfond. Në fund këngëtari i famshëm milanez, tifoz i thekur i Interit, këndon: “Luci a San Siro non ne accenderanno piu”. “Dritat në San Siro nuk do ndizen më”, sepse rinia... Më shumë
Rashica tregon arsyen pse rrëshqisnin në fushë lojtarët e Kosovës
Anësori i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, është ankuar për kushtet e fushës në stadiumin “Fadil Vokrri”, pas barazimit me Bullgarinë. Mbrëmë, Kosova barazoi me rezultat 1:1 në ndeshjen kundër Bullgarisë, e cila u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kjo ishte ndeshja e parë për Kosovën në kuadër... Më shumë
Gjest i turpshëm nga Zhegrova, i thotë Besar Halimit: Boll mos fol palidhje
Kosova doli vetëm me një barazim 1-1 në takimin e sotëm ndaj Bullgarisë, por gjithsesi dominoi ndaj kundërshtarëve. Ekipi u duk kërkues për golin e dytë, por edhe pse provoi disa herë për të shënuar, efikasiteti mungoi, duke u bërë ndonjëherë edhe nervoz para portës. Diçka e tillë ndodhi... Më shumë
“Kur humbëm 12 me 1 kisha flokë, tani nuk kam asnjë”, batuta epike e trajnerit të Maltës
Malta e pret Spanjën në momentin e saj më të mirë, sepse pas 13 vitesh arriti të fitonte një ndeshje. Në sfidën e parë eliminatore për “Euro 2020”, ekipi maltez arriti që të triumfonte 2-1 ndaj Ishujve Faroe. Një rezultat historik, i cili erdhi 13 vite më vonë.  ... Më shumë
EKSKLUZIVE/ Stoli i Kombëtares, Duka negocion me ish-trajnerin e Italisë
Shkarkimi i Kristian Panuçit ka vënë në lëvizje FSHF-në dhe njerëzit pranë Armand Dukës për të gjetur pasuesin e tij. “Panorama Sport” në mënyrë ekskluzive mëson se në listë është shtuar edhe një emër i madh i futbollit italian, por edhe europian. Roberto Donadoni mësohet të jetë një tjetër... Më shumë
Të pandalshëm “shqipet” shënojnë 3 gola për 3 pikët e para në grup
Më fund erdhi rezultati pozitiv për kombëtaren tonë. Pas 4 humbjeve rradhazi skuadrës tonë I kishte humbur busulla që sollu edhe shkarkimin e trajnerit Panucci. Ndeshja në Andorra duhej të fitohej patjetër për të rikthyer entuziazmin në skuadër nën drejtimin e dy trajnerëve, Bulku dhe Mema të cilat e... Më shumë