Shokon Hazard! Bën këtë deklaratë të papritur për veten!
Sulmuesi i Realit, Eden Hazard, ende nuk ka shënuar golin e parë në fanellën e “Los Blancos”. Në ndeshjen e kaluar kundër Atletico Madrid, belgu nuk luajti shumë mirë. Ai e ka pranuar që nuk është në formën e duhur. “Siç kam thënë në prezantim nuk jam ndonjë galaktikë.... Më shumë
Messi dhe Dembele marrin pjesë në stërvitje, mund të luajnë kundër Interit
Lionel Messi dhe Ousmane Dembele kanë arritur që ta kompletojnë seancën stërvitore të të hënës, së bashku me lojtarët tjerë të Barcelonës. Kjo lë të kuptohet se dy lojtarët mund të jenë në dispozicion të trajnerit Ernesto Valverde për ndeshjen e të mërkurës mbrëma kundër Interit. Njësoj sikurse edhe... Më shumë
Sarri: Mos ma përmendni Interin, luajmë ndaj Bayer Leverkusen
Menaxheri i Juventusit, Maurizio Sarri ka thënë se skuadra nuk mund të mendojë për ndeshjen e Interit pasi ata përballen me një skuadër të vështirë si Bayer Leverkusen në UEFA Champions League, raporton Sovrani.info. Bianconerët janë të pamposhtur në të gjitha garat aktualisht por Inter kryeson tabelën në Serie... Më shumë
A është ky trajneri i ri i Milanit?

A është ky trajneri i ri i Milanit?

Sport 30 September, 2019, 14:53

Giampaolo nuk ndërmori asnjë hap mbrapa dje, duke deklaruar se ai ende beson në ide, përkundër performancës tronditëse të Milanit kundër Fiorentinës dhe fillimit të tmerrshëm të sezonit. Për më tepër, ai mblodhi besimin e Maldinit, megjithëse e di se është e nevojshme një fitore kundër Genoas, raporton Sovrani.info.... Më shumë
Sarri dridh Interin, ja si ndryshon sulmi tani…
Dybala dhe Higuain aktualisht po e luftojnë për një vend së bashku me Ronaldon në dy ndeshjet e ardhshme kundër Bayer Leverkusen dhe Interit, të cilat do të jenë shumë të rëndësishme, raporton Sovrani.info. Megjithatë, siç raportohet nga Tuttosport, Sarri po mendon të luajë me të gjithë së bashku... Më shumë
Vjen sfida me Interin, Barcelona jep lajmet e fundit për dyshen Messi – Dembele
Lionel Messi dhe Ousmane Dembele ishin në gjendje të përfundonin një pjesë të seancës stërvitore të Barcelonës të hënën, e cila sugjeron se ata mund të jenë të disponueshëm për ndeshjen e së Mërkurës në Ligën e Kampionëve kundër Interit, raporton Sovrani.info. Ashtu sikur edhe Ansu Fati, të dy... Më shumë
Ylli i Milanit: Me Giampaolon deri në vdekje
Pas humbjes së djeshme ndaj Fiorentinës në San Siro, Alessio Romagnoli foli për situatën aktuale të AC Milan, duke deklaruar mbështetjen e tij për menaxherin Marco Giampaolo në një intervistë në zonën e përzier , raporton Sovrani.info. “Në këto momente, ka pak për të thënë, e vetmja gjë që... Më shumë
Cuadrado tregon shenja frike para përplasjes me Interin
Juan Cuadrado pret nga Interi i Antonio Contes që të paraqesë një kërcënim origjinal në Serie A për Juventusin këtë sezon, raporton Sovrani.info. Ndërkombëtari i Kolumbisë paralajmëron skuadrën e tij që mos e sheh si të lehtë prekjen e titullit kampion pikërisht për shkak të forcës së Interit. “Interi është... Më shumë
Lajmërohet si ‘shpëtimtar’ për Milanin: Ejani, më merrni
Ish-mesfushori i Japonisë Keisuke Honda i ka kërkuar Milanit që të mendojë për rikthimin e tij. “Më telefononi kur të keni nevojë për mua!”, raporton Sovrani.info. Honda luajti për Milanin në mes 2014 dhe 2017, duke shënuar 11 gola dhe siguruar 14 asistime në 92 ndeshje, ndërsa fitoi një... Më shumë
Tensione në Milan, përplasen keq Maldini dhe Boban, detajet…
Kriza e Milanit po bëhet gjithnjë e më e thellë. Mbrëmë, kuqezinjtë humbën ndeshjen e tyre të tretë radhazi pasi Fiorentina dominoi ndeshjen në San Siro, duke fituar përfundimisht me një rezultat bindës 1-3. Prandaj, shumica e mbështetësve u mërzitën me komentet e Maldinit, i cili konfirmoi besimin e... Më shumë