Talenti shqiptar Dilan Demolli nënshkruan kontratë me Sionin
 Një tjetër talent shqiptar në Zvicër. Është ky 14 vjeçar Dilan Demolli i cili të shtunën ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me klubin e zviceran, FC Sion. Super talenti kosovar me pasaportë zvicerane, është përzgjedhur në mesin e 70 konkurrentëve për të luajtur në sezonin 2016-2017, për 14 vjeçarët e... Më shumë
Aguero-Ronaldo, lajm interesant për adhuruesit e bastores
 Janë publikuar edhe kuotat për golashënuesit e ndeshjes Manchester City-Real Madrid. Kuotat më të vogla për ta bërë një gjë të tillë i kanë Cristiano Ronaldo dhe Kun Aguero. Goli i portugezit kuotohet me 1.83 euro, ndërsa ai i argjentinasit me 2.1 euro, përcjellë “Lajmi.net”. Ndërkohë, kuota që Karim... Më shumë

West Ham e do Depayn

Sport 26 April, 2016, 14:41

West Ham United ka shprehur interesim për anësorin e Manchester United, Memphis Depay. Holandezi nuk është se ka treguar shumë prej kur kaloi në Old Trafford, edhe pse u ble për një shumë të madhe parash. Ai herë pas herë u kritikua si nga tifozët e klubit, por edhe... Më shumë
Përfundon ‘lufta’

Përfundon ‘lufta’

Sport 26 April, 2016, 13:55

Megjithëse mediet spanjolle kanë shkruar se FIBA ka përjashtuar përfaqësuesen e Spanjës nga Lojërat Olimpike në Rio, ngase federata e atjeshme qëndroi në anën e Euroligës, kreu i shtëpisë evropiane të basketbollit ka përgënjeshtruar ashpër pohimet e tilla. Duket, poashtu, se lufta ndërmjet FIBA-s dhe Euroligës është pranë fundit... Më shumë
Man City – Real Madrid, ja fituesi në bastore
Real Madrid viziton stadiumin “Etihad”, për ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Manchester Cityt, në Ligën e Kampionëve. Sipas bastoreve Reali është skuadër favorite dhe pritet që të fitojë ndeshjen e parë edhe në Angli. Sipas Bet365, fitorja e Realit kotohet me 2.45, ajo e Cityt me 3, ndërsa barazimi... Më shumë
‘Lazdrohet’ Chiara (FOTO)

‘Lazdrohet’ Chiara (FOTO)

Sport 26 April, 2016, 13:27

Sulmuesi i Juventusit, Simone Zaza, dallohet edhe për një fakt jashtë futbollit. Ai është në lidhje me Chiara Biasin e cila po mahit me bukurinë e saj. Biasi së fundmi ka festuar titullin kampion me skuadrën kampione të Italisë derisa fotot e saj kanë qenë tejet provokative. /Sovrani       Më shumë
Sportistët në Indi sikurse në Kosovë!
Dy sprinterë nga India duhet të sigurojnë sërish normën kualifikuese për Lojërat Olimpike në Rio de Janeiro këtë verë, pasi rekordet e tyre nacionale nuk janë pranuar pasi janë matur me kronometër dore. Organizatorët e turneut indian Grand Prix, të dielën, nuk kanë mundur të përdorin matësin elektronik për... Më shumë
Arrihet drejtësia për 96 fansat e vdekur të Liverpoolit
Një juri ka konfirmuar sot se 96 fansat e Liverpoolit, të cilët vdiqën gjatë fatkeqësisë së Hillsboroughit në vitin 1989 ishin vrarë në mënyrë të paligjshme, raporton BBC. Sipas jurisë vdekjen e ka shkaktuar dështimi i policisë për të kontrolluar turmën në atë që njihet si tragjedia e Hillsboroughit,... Më shumë
Barcelona e ka  vënë në shtije mbrojtësin Thomas Vermaelen. Lajmet e fundit nga Anglia bëjnë të ditur se për shërbimet e tij është e interesuar skuadra e Liverpoolit. Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop, e pëlqen lojën e tij maksimalisht, raporton ‘sovrani. info’. Kujtojmë se Vermalen nuk ka arritur që... Më shumë
Para ndeshjes së madhe kjo nuk pritej
Yaya Toure është lënduar dhe do t’i mungojë Manchester Cityt në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Real Madridit në Ligën e Kampionëve. Manchester City do të jetë pa mesfushorin Yaya Toure në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Real Madridit në Ligën e Kampionëve. 32-vjeçari u dëmtua në fitoren 4:0... Më shumë