Taulant Xhaka nuk ka mundur t’i ndihmojë Kombëtares së Shqipërisë në takim ndaj Rumanisë. Mesfushori i Kombëtares shqiptare ka qëndruar në tribuna në ndeshjen e fundit në Grupin A. Edhe pse u përfol për një përplasje mes tij dhe trajnerit Gianni De Biasi, një gjë e tillë nuk ka... Më shumë
UEFA zyrtarisht shpërblen tifozin shqiptar me një çmim (FOTO)
Borin Shehu është vlerësuar me çmim nga UEFA si fansi më i mirë i Kombëtares së Shqipërisë, e cila luajti mbrëmë me Rumaninë. Ai ka vendosur që të mbështesë ekipin e zemrës në një mënyrë mjaft të çuditshme. Djali nga Shqipëria, që studion për art në Francë, kishte bërë... Më shumë
Mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, ka uruar Arlind Ajetin për çmimin “Futbollisti i ndeshjes” në takimin Rumani – Shqipëri. Gjimshiti, që nuk u ftua në ekipin e fundit të kuqezinjve për Euro 2016, ka postuar një fotografi me Ajetin në Facebook duke i uruar për suksesin e sotëm. “Urime vllavi... Më shumë
Kështu uron Xhaka Shqipërinë për fitoren historike (FOTO)
Granit Xhaka e ka uruar Shqipërinë për fitoren historike ndaj Rumanisë Mesfushori kosovar, i cili luan për përfaqësuesen e Zvicrës, granit Xhaka, përmes rrjetit social ‘Twitter’, ka uruar Shqipërinë në gjuhën angleze dhe shqipe për fitoren historike. “Urime për Shqipërinë për trepikëshin e parë në Kampionatin Evropian”, shkroi Xhaka... Më shumë
UEFA zgjedh 10 fotot më të bukura të tifozëve shqiptarë (FOTO)
Të gjithë po çmendet pas tifozëve shqiptarë.  Mobilizimi i tyre ka lënë pa fjalë edhe përfaqësuesit e UEFA’s të cilën kanë përzgjedhur 10 foto që konsiderohen më të bukurat të këtij kampionati evropian./Magazina.al Shihni fotografitë:    Më shumë
Komente befasuese të tifozëve të huaj për Shqipërinë!
Fitorja e mbrëmshme e Shqipërisë përveç që ka gëzuar shqiptarët anë e kënd botës, ajo ka prekur edhe zemrat e shumë fansave të huaj që kanë shprehur respektin për paraqitjen e Kuqezinjëve. Në faqen e UEFA-s në Facebook fansa nga e gjithë bota e kanë uruar Shqipërinë për pasionin... Më shumë
A e dini pse Shqipëria luajti mbrëmë me fanela të zeza?
Dje ishte një mbrëmje e paharrueshme, ku përpos lojës magjike, spikatën tifozet e bukura por edhe veshja e lojtarëve ku për supersticiozët merr ngjyrime të ndryshme. Pyetja që parashtrohet tashmë është nëse ka qënë fat apo rastësi ngjyra e zezë e veshjes së lojtarëve tanë. Kombëtarja arriti një fitore... Më shumë
Shqipëria më e bukur e futbollit e ngriti flamurin në Francë me një fitore të madhe kundër Rumanisë, duke lënë të hapur portën për të vijuar rrugëtimin në festivalin e futbollit evropian. Një ndeshje luanësh në Lion për kuqezinjtë. Berisha 7 – Shumë i kujdesshëm në dalje. Në ato... Më shumë
Armando Duka ka disa fjalë për lojtarët e Kombëtares
Fitoren historike në evropian ndaj Rumanisë e ka ndjekur nga afër edhe presidenti i Federatës shqiptare të futbollit, Armando Duka. Duka pas ndeshjes ka thënë që fitorja ka qenë një kënaqësi e madhe dhe tejet emocionuese. “Një sukses i madh, jo thjesht se fituam, por ka qenë një kënaqësi... Më shumë
Ansi Agolli është kontrolluar nga zyrtarët anti-doping të UEFA-s pas ndeshjes Mbrojtësi i majtë i Kombëtares së Shqipërisë, Ansi Agolli, në një intervistë për SuperSport, ka treguar se menjëherë pas mbarimit të ndeshjes UEFA e ka thirrur atë për testet anti-doping. “Më thirrën për testet anti-doping, por isha në... Më shumë