Shpresat e Arlind Ajetit
Arlind Ajeti është shprehur i kënaqur me fitoren e Shqipërisë kundër Rumanisë duke thënë se lojtarët dhanë gjithçka në fushë. “Kemi besuar deri në fund dhe ia kemi arritur. Tani shpresojmë që rezultatet e ndeshjeve tjera të përfundojnë në favor tonin”. “Kemi dhënë maksimumin në fushë dhe në fund... Më shumë

UEFA: Shqipëria duhet…

Sport 19 June, 2016, 23:34

UEFA, përmes uebfaqes së vetë zyrtare, i ka uruar Francën dhe Zvicrën për kualifikimin në të tetën e finales, ndërsa e ka një porosi edhe për Shqipërinë. “Franca dhe Zvicra janë kualifikuar. Shqipëria duhet të presë”, ka shkruar shtëpia e futbollit evropian. /Zëri/ Më shumë
De Biasi: Ndeshja më e bukur
Gianni de Biasi është shprehur tejet i lumtur me fitoren, duke thënë se ajo ishte mëse e merituar. “Sigurisht që është ndeshja më e bukur e turneut, ditë të bukura kemi shijuar edhe në këto katër vite. Ishte fitore historike për Shqipërinë”, tha ai për SuperSport. “Besoj se meritonim... Më shumë
Rumani 0-1 Shqipëri: Notat e lojtarëve (Foto)
Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar ndaj Rumanisë me rezultat 0-1. Goli i vetëm në këtë takim u shënua nga Armndo Sadiku, por sipas Whoscored lojtari i ndeshjes ishte Memushaj. Më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy përfaqësueset. /Telegrafi/ Notat e lojtarëve të Rumanisë:  Notat e lojtarëve të... Më shumë
Ju flet heroi i shqiptarëve
Armando Sadiku, heroi i fitores me golin që shënoi, ka falënderuar Gianni de Biasin që e inkuadroi sërish në formacion. “Faleminderit trajnerit që më futi formacion, ia shpërbleva me gol. Jo veq atij por gjithë shokët më kanë ndihmuar këto ditë, ua dedikoj gjithë qunave golin. Të shpresojmë tani... Më shumë
Mërgim Mavraj me fjalë të mëdha
Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, i ka falënderuar tifozët e mrekullueshëm shqiptarë që i kanë qëndruar prapa Kombëtares, përkundër dy humbjeve në ndeshjet e mëparshme. Ai ka thënë se do të donte të ishte në Tiranë, Prishtinë, apo në vendet tjera shqiptare për ta festuar këtë triumf. Për Mavrajn, kjo... Më shumë
UEFA: Ky është lojtari i ndeshjes Zvicër – Francë
Yann Sommer është zgjedhur lojtari i ndeshjes Portieri i Zvicrës, Yann Sommer, ka bërë disa pritje fantastike në barazimin 0:0 ndaj Francës, duke u zgjedhur kështu lojtari i ndeshjes. /Express/ Më shumë
Gjasat e Shqipërisë dhe tabela e vendeve të treta (FOTO)
Fitorja 1:0 e Shqipërisë ndaj Rumanisë, ka shtuar gjasat për kualifikim më tutje. Mirëpo, gjithëçka varet nga rezultatet e grupeve tjera. Katër nga gjashtë më të mirat e vendeve të treta shkojnë tutje. Momentalisht, nga vendet e treta, kuqezinjtë ndodhen në vendin e tretë, por me një ndeshje më... Më shumë
Kualifikohen Franca dhe Zvicra

Kualifikohen Franca dhe Zvicra

Sport 19 June, 2016, 23:02

Barazimi pa gola ka dërguar dy kombëtaren në fazën tjetër të Euro 2016. Kombëtarja nikoqire, Franca, dhe kombëtarja e Zvicrës janë ndarë baras 0:0 në ndeshjen e tretë të Grupit A. Pas këtij barazimi të dy kombëtaret kanë siguruar plasmanin në fazën tjerët të Kampionatit Evropian, me Francën lider... Më shumë
Kombëtarja shqiptare në futboll e ka regjistruar fitoren e parë historike në një Kampionat Evropian duke  e mposhtur Rumaninë me rezultat 1-0, në ndeshjen e fundit në kuadër të Grupit A. Pas një fillimi paksa më të mirë të kundërshtarit, skuadra kuqezi e mori kontrollin e lojës dhe filloi... Më shumë