Dorëhiqet Genc Hoxha

Dorëhiqet Genc Hoxha

Sport 27 March, 2016, 22:31

Trajneri Genc Hoxha do të japë nesër dorëheqje nga skuadra e Istogut. ‘Sovrani.info’ ka tentuar të bisedojë me Hoxhën, por ai ka thënë se nuk dëshiron që të deklarohet duke bërë me dije se një e tillë do të mësohet nesër. Se a do të largohen futbollistët, mbetet të... Më shumë
Jamie Vardy është shndërruar në sensacion këtë vit në Ligën Premier. E gjithë kjo në saje të paraqitjeve fantastike me Leicester Cityn, ku shtatë xhiro para përfundimit të kampionatit është lider i ligës elitare angleze me 66pikë, përkatësisht pesë më tepër se Tottenham Hotspurs. Sulmuesi anglez është edhe golashënues... Më shumë
Kur dështimi i ekipit paguhet dy herë më shumë se lojtari më i mirë
Christian Benteke mesi po gjen hapësirë në formacionin e Liverpoolit, por kjo nuk e ndalon të gëzojnë epitetin si lojtari më i paguar te Reds. Belgu është i pakënaqur me minutat e dhënë në fushë nga Jurgen Klopp, por jo edhe me rrogën e tij. Benteke përfiton 140,000 funte... Më shumë
Genc Hoxhës i shpërthehen gomat e veturës, i lihet edhe një mesazh
Trajnerit të KF Istogut, Genc Hoxhës, sot nga persona të panjohur i janë shpërthyer gomat e veturës, mëson Indeksonline. Ky veprim ka ndodhur pas humbjes që Istogu e pësoi në udhëtim te Vushtrria, me rezultat 1:0. Siç mëson Indeksonline, vetura e trajnerit ka qenë e parkuar afër stadiumit ‘Demush... Më shumë
EURO 2016: Të gjitha fanellat e përfaqësuesve, ato të Shqipërisë në mesin e më të bukurave (FOTO)
Kampionati Evropian ka qenë dhe vazhdon të jetë një nga ngjarjet më të mëdha në kalendarin e çdo tifozi të futbollit. Që nga formimi i kësaj gare në vitin 1960, nëntë vende të ndryshme e kanë fituar këtë trofe të famshëm. Një pjesë e rëndësishme e këtij kompeticioni janë... Më shumë
Ibrahimoviç: Lamtumirë PSG

Ibrahimoviç: Lamtumirë PSG

Sport 27 March, 2016, 21:32

‘Kam oferta nga Premierliga’, kështu ka thënë Zlatan ibrahimovic Sulmuesi i Paris Sain Germainit, Zlatan Ibrahimovic, ka konfirmuar interesimin e klubeve nga Premierliga Kontrata e Ibrahimovicit me PSG’në, skadon në fund të këtij edicioni ku Manchester Unitedi, Manchester City, Arsenali e Chelsea, që të gjitha duan shërbimet e ish... Më shumë
Përdorë identitetin e tjetrit, 3 vite e gjysmë burg
Medi Abalimba vitin e kaluar ishte burgosur pasi kishte përdorur disa herë identitetin e ish lojtarit të Chelsea-t, Gael Kakuta. Abalimba ishte blerë nga Derby në vitin 2009 për 1.2 milionë funte dhe ishte vlerësuar si yll i së ardhmes. Por lëndimet e shumta ndikuan në karrierën e tij... Më shumë
Peja e fortë për Sigal Prishtinën (FOTO)
Peja ka shënuar fitore në derbin më të madh kosovar në basketboll për këtë sezon në Superligë. Pejanët para shikuesve të vetë në palestrën Karagaçi triumfuan kundër Sigal Prishtinës me rezultat 94:80, në saje të një paraqitje fantastike të Fisnik Rugovës. Peja gjatë gjithë ndeshjes dominoi, megjithëse në radhët... Më shumë
Reagojnë “Skifterat”, ndaj Prishtinës nuk u akorduan dy penalti në favorin tonë(VIDEO)
Prishtina, që po kalon në një formë jo të mirë të rezultateve, fitoi me rezultat 1 me 0 me golin e Berat Hysenit nga pika e bardhë në minutën e 81-të. Gjilani thotë se një referimi jo të drejtë i është frikësuar edhe para ndeshjes. Pas reagimit të klubit,... Më shumë
Cana i kërkoi falje Mavrajt për gabimin
Fjalët e Lorik Canës: “lëre, lëre (topin), je i vetëm!” u bënë shkak që Mergim Mavraj të mos e ndiqte aksionin nga erdhi goli i dytë i Austrisë në miqësoren e së shtunës. Çfarë ndodhi me kapitenin? Ndoshta një lexim jo i mirë i situatës nga një mbrojtës ekspert... Më shumë