FSHF-së, hap faqen e re informative për Evropianin
Histori e re, faqe e re, jo vetëm kombëtarja do të performojë në fushë në kampionatin evropian Francë 2016. Edhe zyrtarët e FSHF-së se duan të zhvillojnë kampionatin e tyre jashtë fushës. Dhe, njerëzit e institucionit të futbollit e kanë konceptuar ndryshe lojën jashtë fushe, apo më mirë informacionin... Më shumë
A ju kujtohet Parma, ja çka ka bërë së fundmi ky klub (VIDEO)
Në korrikun e shkuar, Parma falimentonte dhe verdikti ishte unanim i gjykatësve: për Parmën do të nisë gjithçka nga Seria D, pra liga amatore dhe jo profesioniste. Skuadra emiliane duhet të përballej me një mijë e një vështirësi, mes një buxheti të vogël, mes një skuadre për të ndërtuar,... Më shumë
Akuzë e hapur dhe e rëndë: Kjo ndeshje ishte e kurdisur
Presidenti i Palermos, Mauricio Zamperini, akuzon hapur për kurdisje në ndeshjen Verona­Frosinone, e luajtur të dielën dhe fituar në minutat shtesë nga skuadra e Arlind Ajetit, që në këtë mënyrë shpreson te mbijetesa. “Në golin e dytë të Frozinones lojtarët e Veronës nuk shkuan te topi, por u kthyen... Më shumë
Skuadra e Chelseas e ka fituar për vitin e dytë rresht titullin e UEFA Youth League, version ky i Ligës së Kampionëve për grupmoshat U19. Blutë në finale e mposhtën PSG-në me rezultat 1:2. Londinezët këtë trofe e kishte fituar edhe një vit më parë, kur në finale kishte... Më shumë
Shtatë pikë larg, Mentor Zhdrella, kënga e Ledri Vulës, vargjet autoriale për të ardhmen dhe apeli….rrëfehet Afrim Tovërlani
Xhiroja e 27-të në elitën e futbollit kosovar solli shumë risi. Feronikeli me fitoren në Vushtrri (1:0), u shkëput shtatë pikë nga vendi i dytë, pasi që Hajvalia që  ndodhet në atë pozitë, barazoi me Prishtinën (0:0), në fushën e kësaj të fundit. Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, në... Më shumë
Futbollisti  nga Gjakova s u tregon gjermanëve se pse e zgjodhi Shqipërisë para kësaj Përfaqësueseje
Amir Abrashi nuk është aspak pishman që e zgjodhi Kombëtaren shqiptare, duke hequr dorë nga Zvicra, për të cilën kishte luajtur me ekipin U-21. “Pasi e humbëm kualifikimin për Evropianin U-21 me Zvicrën, Federata Shqiptare erdhi dhe më kontaktoi. Përzgjedhësi i atëhershëm i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld më dëshironte ende,... Më shumë
Ronaldo, Higuain, Jonas,  Lewandowski…(FOTO)
Me golin e shënuar ndaj Getafes, Cristiano Ronaldo e ka marrë kryesimin në garën për Këpucën e Artë. Portugezi tani ka 31 gola me Real Madridin këtë stinor në La Liga nga 33 xhiro të zhvilluara. Ai pas vetes i ka lënë Gonzalo Higuainin dhe Jonasin me nga 30... Më shumë
Shikoni se çka i tha një tifoz Messit pas ndeshjes me Valencian (VIDEO)
Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është larguar shpejt me veturën e tij nga Camp Nou pas humbjes nga Valencia, duke mos u ndalur as për tifozët të cilët po e prisnin jashtë. Njëri nga ta e ka akuzuar argjentinasin për këtë veprim. “Vrapon më shumë tani se në fushë”... Më shumë

Zyrtare: Vendoset për Vardyn

Sport 18 April, 2016, 18:09

Federata Angleze e Futbollit ka ngritur akuzë ndaj Jamie Vardyt, për  sjelljen e tij ndaj gjyqtarit të ndeshjes Leicester – West Ham. Jamie Vardy mund të mungojë më gjatë për Leicesterin, pas kartonit të kuq në ndeshjen ndaj West Ham. Federata Angleze ka ngritur akuzë ndaj sulmuesit anglez, për... Më shumë
A ia ka parë sherrin kësaj ‘bombe’, Radamel Falcao?
Radamel Falcaos nuk po ia do edhe aq shumë në futboll. Mirëpo, ai ka spikatur në dashuri. Sulmuesi i Chelseas e ka bërë për vete këtë modele të mrekullueshme, Natalia Velez, fotot e se cilës ju lënë pa fjalë. /Sovrani     Më shumë