Mediat rumune shkruajnë kështu për tifozët shqiptarë
Sipas kësaj gazete, janë shitur të gjitha biletat e ndeshjes për stadiumin që ka kapacitet prej 60 mijë tifozësh. Portalet kryesore sportive rumune i kanë dhënë jehonë tifozerisë shqiptare. Mediat rumune shkruajnë se tifozët shqiptarë do të jenë më të shumtë në numër gjatë ndeshjes së sotme, Shqipëri-Rumani. Ato... Më shumë
E ndërsa pak orë kanë mbetur nga përballja e Shqipërisë me Rumaninë, ndeshje e cila do të jetë përcaktuese për vijimin apo jo të të dy skuadrave në Euro 2016, mes lojtarëve shqiptarë duken shenja të qarta optimizmi. Janë Andi Lila, Sokol Cikalleshi dhe Bekim Balaj të cilët kanë... Më shumë
Situata në Grupin A: Kështu kualifikohet Shqipëria
Këtë mbrëmje (e diel) nis edhe raundi i tretë dhe i fundit i ndeshjeve të fazës së grupeve në ‘Euro 2016’. Vëmendja e të gjithë shqiptarëve do të jetë te sfida mes Kombëtares kuqezi dhe asaj të Rumanisë, një ndeshje që do të vendosë edhe çështjen e kualifikimit për... Më shumë
Gjinia e bukur shqiptare po e pushton Lyonin (FOTO)
Shqipëri do të luaj sot ndeshjen e fundit në fazën e grupeve për europianin që zhvillohet në Francë. Përveç lojës së mirë dhe shpirt luftarak të lojtarëve të kombëtares shqiptare, ajo që ra në sy të mediave të huaja ishte dhe prania e tifozëve seksi që mbështesnin kombëtaren. Përpos... Më shumë
Atmosfera e tifozëve shqiptarë po iu lë përshtypje të gjithëve. Qyteti i Lyonit është i stërmbushur me tifozë shqiptarë, të cilët kanë ardhur në përkrahje të kombëtares për ndeshjen me Rumaninë, e vlefshme për grupin A të Euro 2016. Atmosfera e krijuar nga tifozët e pranishëm nuk po iu... Më shumë
Zyrtare: Rashica ndërron ekip

Zyrtare: Rashica ndërron ekip

Sport 19 June, 2016, 16:30

Mesfushori kosovar, Valdrin Rashica, ka njoftuar se nuk do të jetë më pjesë e kampionit të Shqipërisë, Skënderbeut. Vet lojtari ka konfirmuar një gjë të tillë në rrjetin social ‘Facebook’ duke shkruar. “Nga sot nuk do të jem më pjesë e Skënderbeut, falënderoj të gjithë për mikpritjen”, shkroi Rashica. Më shumë
Kështu do të luajë sonte Shqipëria (FOTO)
Gianni de Biasi tashmë e ka në kokë formacionin me të cilin do të luajë kundër Rumanisë. Në portë do të jetë si gjithnjë Berisha. Reparti i mbrojtjes do të jetë i njëjti me një pikëpyetje të vogël. Do të kthehet Lorik Cana, apo De Biasi do të mbajë... Më shumë

Fanellat e Shqipërisë (FOTO)

Sport 19 June, 2016, 16:22

Ora 21:00 do të jetë orë e zjarrtë për shqiptarët anekënd botës. Shqipëria ka ndeshjen “jetë a vdekje” me Rumaninë që luan si vendas, pjesë të Grupi A në Euro 2016. Rumania pasi është vendas, do të paraqitet me fanellat e verdha, ngjyra identifikuese e rumunëve. Kurse Shqipëria nuk... Më shumë
Bllokohet Lyoni nga tifozët shqiptarë
Rrugët kryesore të qytetit të Lyonit mund të thuhet se janë tërësisht të bllokuara nga tifozët shqiptarë. Telegrafi gjendet në Lyon prej ku mësojmë se sheshet kryesore janë mbushur me tifozët shqiptar, teksa rrugët kryesore janë përplot me tifoza kuq e zi që këndojnë këngë patriotike. Pritet që të... Më shumë
Francezët: Shqiptar, qofsh i bekuar!
Nëse francezët bërtisnin “Aux Armes! Aux Armes”, shqiptarët përgjigjeshin me diçka që tingëllonte si “Shilbi, Shilbi”, pak e vështirë për t’u kuptuar. Por, e rëndësishme dje ishte të kuptohej që francezët dhe shqiptarët po i jepnin gjithë dinjitetin e munguar EURO­-s. “Shqiptarë ejani prapë!”, kështu shkruajnë gazetat franceze për... Më shumë