Ranocchia afër Sampdorias

Sport 21 January, 2016, 20:25

Mbrojtësi i Interit, Andrea Ranocchia, raportohet se është shumë afër marrëveshjes për të kaluar te Sampdoria. Qendërmbrojtësi ka pasur shumë pak paraqitje këtë sezon dhe Milani me Sampodorian po mundohet që t’a marrin atë. “Calciomercato” raporton se Ranocchia po kërkon kalimin te Sampdoria dhe se dy klubet janë shumë... Më shumë
Edhe pse Shaqiri deklaroi se është i gatshëm të luajë në ndeshjen kundër Leicester, Mark Hughes nuk mendon kështu, duke preferuar të mos ngutet dhe të pushojë edhe pak. Hughes potencoi se nuk ka vendosur ende për inkuadrimin e Shaqirit këtë ndeshje. “Shaqiri ka qenë sot në trening, por... Më shumë
Williams vendosi të qëndrojë me Bilbaon
Sulmuesi i talentuar, Inaki Williams ka vazhduar kontratën e tij me Athletic Bilbaon. Liverpooli ishte shumë i interesuar për lojtarin. Ai ka vazhduar kontratën me Athletic Bilbaon deri në vitin 2021, derisa ajo skuadër që e dëshiron sulmuesin këmbëshpejtë duhet të paguajë çmimin prej 50 milionë funteve.   Përveç... Më shumë
Arda: Bashkëlojtarët frikësohen të bëjnë shaka me mua
Arda Turan ka rrëfyer se bashkëlojtarët e tij te Barcelona nuk kanë guxim që të bëjnë shaka në llogari të tij. Arda është transferuar te Barcelona në korrik të vitit 2015 nga Atletico Madridi, por është dashur që të pres deri më shtatë janar të këtij viti që të... Më shumë
Real Madridi do të transferojë Marco Reus
Real Madrid po konsiderojnë që të transferojnë në verë sulmuesin e Borussia Dortmund, Marco Reus, raporton Fichaes.net. Madridi beson se do të heq më herët suspendimin që ju dha nga FIFA deri 2017, kështu që ata tani kanë filluar të planifikojnë lëvizjet që do të donin t’i bënin këtë... Më shumë
Trajneri Schalkes Andre, Andre Breitenreiter, thotë se është e natyrshme për Leroy Sane që të shqyrtojë largimin nga klubi pas raportimeve që klube si Barcelona dhe Real Madrid po e kërkojnë atë. Reprezentuesi i kombëtares gjermane kohët e fundit është lidhur me gjigantët spanjoll dhe Manchester, të cilët shpresojnë... Më shumë
Ja sa ka paguar City për Mangalan

Ja sa ka paguar City për Mangalan

Sport 21 January, 2016, 18:28

Manchester City ka paguar shumë më shumë para për ta transferuar Elaquim Mangalan nga Porto, sesa që kishte deklaruar zyrtarisht. Pas zbulimit të dokumenteve të transferimit të qendërmbrojtësit Elaquim Mangala nga Porto te Manchester City në vitin 2014, është kuptuar edhe shuma e vërtetë e këtij operacioni. City kishte... Më shumë
Valdes: Lamtumirë United

Valdes: Lamtumirë United

Sport 21 January, 2016, 17:58

Victor Valdes ka deklaruar largimin e tij nga Manchester United përmes Instagramit. 34-vjeçari, i cili kohët e fundit është lidhur me një huazim në Belgjikë, Standard Liege, ka përjetuar momente jo të mira në Old Trafford, me bosin e ‘djajve të kuq’ Louis van Gaal që rrallë herë e përfshinte... Më shumë
Agjent i Bale kërkon hetim për publikimet e kontratës së uellsianit, i cilëson si ‘shpifje’
Agjenti i Gareth Bale, Jonathan Barnett, ka përshkruar publikimet e detajeve të kontratës së uellsianit në Real Madrid si shpifje dhe ka kërkuar një hetim për këtë. Football Leaks kishte publikuar detajet në dokumentin e transferimit të yllit në 2013, ku Bale del të jetë lojtari më i shtrenjtë në... Më shumë
Një javë më parë Roberto Carlos tha se Real Madrid duhet ta transferoj Neymar. Por tani Carlos ka thënë se gjithçka që ai kishte thënë ishte vetëm një shaka. Florentino Perez mendon shumë seriozisht, ai dëshiron që Neymarin ta transferojë në Real. Presidenti i madrilenëve është gati të bëj... Më shumë