Bylbyl Sokoli: Llapi e rregulloi rezultatin
“Llapi ka një ekip cilësorë dhe nuk ka nevojë që me referë të rregulloi ndeshjen, sidomos 30 minutat e para të këtij takimi”, këto ishin fjalët e Bylbyl Sokolit për SuperSport, pas humbjes së thellë që pësoi nga Llapi në  Merdarë prej 4:0, në ndeshjen e Digitalb Kupës së... Më shumë
Llapi me katërshe, Drita në fund
Llapi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, pasi e mposhti pa problem Gjilanin me rezultat të thellë, 4:0. Llapjanët kanë kaluar në avantazh në minutën e 33-të përmes kapitenit Benjamin Emini, i cili realizoi nga pika e bardhë, pasi më parë u ndal në mënyrë të palejueshme... Më shumë
Messi e ka një binjak (VIDEO)

Messi e ka një binjak (VIDEO)

Sport 16 March, 2016, 15:17

Lionel Messi është paraqitur vetë i dyti në një reklamë televizive për kompaninë telekomunikuese, Ooredoo. Messi shihet teksa shikon i heshtur disa fëmijë të mposhten nga rivalët e tyre më të vjetër në një ndeshje futbolli në rrugë. Në fund ylli i Barcelonës vendosë të futet dhe të tregojë... Më shumë
Zyrtare: E vazhdon kontratën me Barcelonën
Mbrojtësi Adriano ka nënshkruar kontratë të re njëvjeçare me Barcelonën. Marrëveshja e brazilianit me klubin katalan ishte e paraparë të skadonte në verë. Por, palët kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e saj për 12 muaj, ka njoftuar klubi nga ‘Camp Nou’. Adriano ka bërë 18 paraqitje në të gjitha... Më shumë

Pogba me ‘Adidasin’ (FOTO)

Sport 16 March, 2016, 14:36

Mesfushori i Juventusit, i cili para disa javësh nënshkroi marrëveshje 10 vjeçare me gjigantin e veshjeve sportive ‘Adidas’, tani ka ardhur me projekt të ri së bashku me ta. Pogba dhe Adidas kanë prezantuar këpucët e futbollit, të quajtura “Pogboom” dhe “Pogbance”, transmeton ‘sovrani.info’. “Adidasi besoi në aftësitë e... Më shumë
Adhuruesit e Xherdan Shaqirit nuk do ta presin mirë këtë lajm
Xherdan Shaqiri mund të mungojë në disa ndeshje, për shkak të lëndimit të kofshës, të cilin e pësoi të shtunën kundër Southamptonit, njofton “Stoke Sentinel”. Shaqiri është bërë një lojtar i rëndësishëm i Stoket muajt e fundit, pas një nisme të zbehtë të eksperiencës në futbollin anglez. Pritet që... Më shumë
Lajm i mirë për Istogun

Lajm i mirë për Istogun

Sport 16 March, 2016, 14:04

Sot, në stërvitjet e klubit Istogu që do të zhvillohen në stadiumin “Demush Mavraj” nga ora 16:00, do të mbërrijë edhe përforcimi i tretë nga Kongo. Bëhet fjalë për Jean Pierre. Kongolezi tashmë ka mbërritur në klub dhe do t’i bashkohet edhe ai sot ekipit në stërvitje ekipit të... Më shumë
Skandaloze: Sjellje e turpshme e futbollistëve britanikë me të dashurat e tyre
Disa futbollistë britanikë kanë marrë pjesë në një garë me kuaj. Por, ata janë fotografuar duke bërë disa sjellje skandaloze. Futbollistët kanë urinuar nëpër gotat që pinin dhe më pas gotën e derdhnin nga ballkoni VIP ku ndodheshin, poshtë. Samir Carruthers i MK Dons dhe James Collins i Northampton,... Më shumë
Constantinides e kërcënon Pejën
Trajneri i Sigal Prishtinës, Antonios Constantinides, thotë se Bardhekaltrit, në Pejë do të udhëtojnë sot vetëm për fitore, në ndeshjen e fundit të fazës së dytë të grupeve të Ligës Ballkanike. “Do të jetë ndeshje e vështirë, por jam i bindur që do të arrijmë fitore”, potencoi Constantinides. Prishtina... Më shumë
Peja luan sonte ‘kartën’ e fundit
Peja do ta presë në shtëpi skuadrën e Sigal Prishtinës, për ndeshjen e radhës të grupit D në Ballkan Ligë BIBL. Peja sonte e ka rastin e fundit për një vend në gjysmëfinale, megjithatë nuk është e tëra në duart e tyre. I vetmi shans i Pejës për “Final... Më shumë