Arsenali ia “vjedhë” një person të rëndësishëm Leciesterit
Njeriu i cili ndihmoi në blerjen e Riyad Mahrez dhe N’Golo Kante në “King Power Stadium” la klubin për t’u bashkuar me Arsenalin, pas tri vite e gjysmë fantastike me Leicester. Ben Wigglesworth në Leciester ka qenë drejtor teknik i stafit të analistëve. Ai ishte vendimtar për nënshkrimin me... Më shumë
Trepça ’89 përforcohet në Maqedoni
Trepça ’89 vazhdon të përforcohet për pranverë. Ekipi i trajnerit Gani Sejdiu, ka arritur marrëveshje me sulmuesin shqiptar nga Maqedonia, Ersen Asani. Lajmi konfirmohet nga faqja e klubit në rrjetin social ‘Facebook’, transmeton ‘sovrani.info’. Trepça ’89 në këtë edicion e synon Kupën e Kosovës, ndërkohë që kampionatin do ta... Më shumë
I ikuri nga Kosova përmes Hungarisë, ia ka parë ‘hajrin’ futbollit (FOTO)
E mori një vendim jo edhe aq të lehtë në fund të vitit 2014. Vendosi që të kalonte shumë rreziqe duke e kërkuar Evropën Perëndimore, nëpërmjet maleve të Hungarisë, për një jetë më të mirë. Qëllimit i’a arriti dhe u vendos në Gjermani. Fjala është për futbollistin Bujar Xhakalia,... Më shumë
Top 10 klubet në Evropë

Top 10 klubet në Evropë

Sport 17 February, 2016, 10:40

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA ka publikuar listën më të re të klubeve evropiane. Në të nuk ka shumë ndryshime, Real Madrid vazhdon të kryesojë para Bayern Munichut. Kurse, Barcelona është në pozitën e tretë. Juventus është skuadra e vetme italiane në dhjetë pozitat e para. Renditja: 1 Real... Më shumë
Drita e fiton Kupën e Pavarësisë

Drita e fiton Kupën e Pavarësisë

Sport 17 February, 2016, 10:36

Volejbollistet e Dritës së Gjilanit, janë fituese të turneut të mbajtur në kuadër të organizimeve për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Organizuar nën patronatin e kryetarit të Lipjanit Imri Ahmeti, Drita, në turneun e mbajtur në sallën e sporteve “Better Life” në Lipjan, ka mposhtur në... Më shumë
Berlusconi flet për rrugëtimin e tij 30 vjeçar
Presidenti i Milanit, Silivo Berlusconi, po feston 30-vjetorin si numri një i klubit kuqezi, ndaj dhe ky i fundit ka dhënë një intervistë ekskluzive për “Gazzetta dello Sport”. Nëse ka një president legjendar të një klubi, atëherë është Silvio Berlusconi i Milanit. Italiani karizamtik ka fituar të gjithë trofetë... Më shumë
Presidenti i PSG-së, Al Khelaifi, ka thënë se gjatë verës që vjen në Paris do të zbres një lojtar i madh. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i lidhur më kalimin tek kampionët e Francës. Por, sipas mediave spanjolle, blerja e madhe e PSG-së mund të jetë sulmuesi... Më shumë
Blanc: Chelseat po i kthehen ngjyrat
Trajneri i Paris Saint-Germainit, Laurent Blanc është mahnitur me lojën e Chelseat në Ligën e Kampionëve, derisa ka thënë se londinezët po rikthehen në formën e tyre të zakonshme. “Blutë” pësuan disfatë me rezultat 2 me 1 nga Parisi, kurse në Premier Ligë ata pas 26 ndeshjeve kanë 20... Më shumë
Zaza vendos për të ardhmen e tij

Zaza vendos për të ardhmen e tij

Sport 17 February, 2016, 9:19

Sulmuesi italian Simone Zaza ka konfirmuar se dëshiron të mbetet te Juventusi edhe pse nuk po luan shpesh. 27-vjeçari ia siguroi Juves fitoren e rëndësishme ndaj Napolit kur realizoi golin e vetëm në këtë takim dhe ka insistuar se është shumë i lumtur në Torino. “Jam i lumtur që... Më shumë

Cavani: Jam i lumtur me fitoren

Sport 17 February, 2016, 9:12

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, ka thënë se është i lumtur me golin dhe fitoren e shënuar kundër Chelsea. Sulmuesi i Urugait mbrëmë shënoi golin e dytë dhe të fitores se parizienët në përballje me “Blutë” e Londrës në ndeshjen e parë të fazës eliminuese të Ligës së Kampionëve.... Më shumë