Këto janë dy gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve
Sot në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve Manchester City do të sfidojë Realin e Madrid, në një sfidë që vendosë përballë dy skuadra që kanë shpenzuar shumë në vitet e fundit. Çifti tjetëër do të jetë ai mes Atletico Madrid dhe Bayernit... Më shumë
Mbrëmë janë mësuar 4 skuadrat që kanë prerë një biletë për në fazën gjysmëfinale në Europa League. Përmbysja e çmendur ndaj Dorftmundit, ka bërë që të kuqtë të dominojnë në formacionin më të mirë të javës në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm për klube. Janë 5 lojtarë nga... Më shumë
UEFA ndryshon renditjen e klubeve, ja lista e re
Pas përfundimit të raundit çerekfinale të Ligës së Kampioneve dhe të Europa League, UEFA shpalli renditjen e klubeve më të mirë europiane, të cilën vazhdon ta kryesojë Real Madrid. Pas kualifikimit ndaj Wolfsburut, merengues mbeten në krye disi të shkëputur nga Bayerni i vendit të dytë. Në fakt nuk... Më shumë
Bëhen ndryshime për ndëshkimin direkt me të kuq
Futbollistët që shkaktojnë një faull për të mos lejuar shënimin e një goli nuk do të ndëshkohen automatikisht me karton të kuq, ka konfirmuar trupi për krijimin e rregullave të futbollit. Deri më tash është bërë ndëshkim i trefishtë, përjashtimi me karton të kuq, më pas suspendimi dhe në... Më shumë
Sot hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve në ora 11:30
Katër skuadrat e kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve sot do të mësojnë kundërshtarët. Në Nyon të Zvicrës sot në mesdite bëhet tërheqja e shortit për sfidat e gjysmëfinales. Manchester City, Real Madridi, Bayern Munich dhe Atletico Madrid janë ekipet e kualifikuara për rundin e ardhshëm, i cili... Më shumë
“FIFA Magazine”: Shqipëria me të ardhme të ndritur (VIDEO)
Pjesëmarrja e Shqipërisë në Kampionatin Europian në Francë ishte tema e revistës televizive të FIFA-s, të transmetuar nga Eurosport. Kur kanë mbetur më pak se dy muaj nga starti i Euro 2016, kualifikimi i Shqipërisë, mbetet në qendër të vëmendjes. Një arritje, që u shoqërua me festë në gjitha... Më shumë

PSG interesohet për Griezmann

Sport 15 April, 2016, 10:14

PSG po kërkon Antoine Griezmannin Sipas asaj që shkruan Daily Sport, francezët e PSG po interesohen seriozisht për sulmuesin e Atleticos, Antonie Griezmann. Griezmann shënoi dy gola kundër Barcelonës, duke bërë që skuadrat e mëdha të interesohen sërish për të. PSG e sheh francezin si zëvendësues të Edinson Cavanit, i... Më shumë

Rikthehet Mentor Zhdrella

Sport 15 April, 2016, 10:07

Feronikeli ka marr një lajm të mirë para ndeshje që do ta luajnë të dielën në “Ferki Aliu” kundër Vushtrrisë. Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, më në fund mund të llogaris në shërbimet e katër herë lojtarit më të mirë në futbollin kosovar, Mentor Zhdrellës. Zhdrella, nuk është paraqitur... Më shumë
Kampioni aktual i Anglisë, Chelsea është i gatshëm të bëjë një ofertë të ‘çmendur’, për mbrojtësin spanjoll Sergio Ramos. Trajneri i ri i Chelseat në sezonin 2016/17 do të jetë italiani Antonio Conte dhe si duket ai tani ka ndarë mendjen për lojtarët që i do. E përditshmja angleze... Më shumë
Agjenti i mbrojtësit shqiptar te Napolit, Elseid Hysaj thotë se në fund të këtij sezoni do të rishikohet kontrata e shqiptarit. Hysaj është duke bërë një super sezon me napolitanët dhe tashmë ai është një nga lojtarët më të rëndësishëm tek skuadra italiane, transmeton KP. “Hysaj është mirë në... Më shumë