Berishën nuk e mërzisin kritikat
Etrit Berisha nuk ka luajtur aq sa dëshiron këtë edicion me Lazion në Serie A. Portieri i Kombëtares shqiptare është zgjedhja e dytë e Lazios pas Federico Marchettit i cili ka pasur një formë të luhatshme. Por prishtinasi ka folur për kritikat dhe lëvdatat që merr nga tifozët bardh... Më shumë

Klopp afër ta bindë Gotzen

Sport 15 April, 2016, 9:10

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston ta blejë mesfushorin e Bayern Munich, Mario Gotze. Sipas mediave britanike, mesfushori gjerman është gjithnjë e më afër Liverpoolit. Ish-futbollisti i Borussia Dortmundit duket se ka vendosur të mbyll aventurën tek “Bavarezët”. Gotze në të kaluarën ka qenë i lidhur me kalimin në... Më shumë
Xherdan Shaqiri thotë se e ka pasur të vështirë përshtatjen te Interi për shkak se trajneri i klubit vazhdimisht ndryshonte formacionin e lojës. Anësori reprezentues i Zvicrës iu bashkua Interit në janar të 2015-ës nga Bayerni, por aty qëndroi vetëm gjysmë sezoni duke kaluar në Stoke City. “Ishte eksperiencë... Më shumë
E jashtëzakonshme: Ja çka bëri një  tifoz i Liverpoolit me gruan e tij në  spital, pas ndeshjes së  ‘çmendur’
Liverpooli e fitoi çerekfinalen e ‘çmendur’ te Ligës së  Evropë s duke e eliminuar Borussia Dortmundin, me shifrat 4:3, gjatë minutave shtesë. Një  tifoz e Liverpoolit ishte duke e shikuar ‘dramë n’ me gruan e tij në  spital e cila ishte duke pritur të  sjellte në  jetë  një  fëmijë... Më shumë
Kosovari arrestohet për vjedhje në shtëpinë e presidentit të Juves
Policia italiane ka zbardhur një prej vjedhjeve më të bujshme, atë të vilës së Andrea Angellit, presidentit të Juventusit. Arrestimi i shqiptarit të Kosovës, identiteti i te cilit nuk behet i ditur nga mediat italiane, nuk i ka mbyllur hetimet për grabitjen e ndodhur natën e Pashkëve. Pas arrestimit... Më shumë
Notat e lojtarëve: Liverpool – Dortmund
Liverpool dhe Borussia Dortmund kanë zhvilluar njërën nga ndeshjet më të mira në Ligën e Evropës në vitet e fundit. Skuadra e Jurgen Klopp ka bërë një rikthim sensacional duke shkrirë epërsinë e Dortmundit nga 1-3 dhe duke shënuar fitore 4-3 në fund për tu kualifikuar për në gjysmëfinale,... Më shumë
Mrekullitë ekzistojnë edhe në futboll, këtë e dëshmon Liverpooli – kualifikohet në gjysmëfinale në mënyrë dramatike (VIDEO)
Liverpool bënë mrekullinë, mposht Dortmundin, kalon në gjysmëfinale Ekipi i Klopp eliminoi Dortmundin në “Anfield” me rezultat të përgjithshëm në dy takimet 5-4, përcjellë Sovrani.info. The Reds nuk u dorëzuan deri në fund, pas çdo goli të Dortmund, ata dukej se vetëm inspiroheshin për të shënuar. Sfidën e hapi pikërisht Dortmund me... Më shumë
Sakho shënon për Liverpoolin, çfarë po ndodh! (VIDEO)
Liverpool barazon rezultatin ndaj Dortmund Liverpoolit tani i nevojitet edhe një gol për të kaluar tutje. Goli u shënua nga Sakho (77′) https://www.youtube.com/watch?v=UnYhWJAbfFg Më shumë
Liverpool ka shënuar golin e dytë në këtë takim Liverpoolit i nevojiten edhe dy gola që të kalojë në gjysmëfinale, në të kundërtën kalon Dortmund. Goli u shënua nga braziliani Coutinho (66′) https://www.youtube.com/watch?v=5N2IdRAYNJU Më shumë
Dortmund ka shënuar golin e tretë ndaj Liverpoolit në Anfield Liverpoolit duket se iu shuan shpresat pas golit të tretë të Dortmund, atyre tani të shënojnë tre gola dhe të mos pranojnë asnjë. Golin e tretë e shënoi Marco Reus (57′) https://www.youtube.com/watch?v=zuVbxW0244w Më shumë