Befasi nga Schumacher

Befasi nga Schumacher

Sport 20 February, 2016, 11:05

I biri i Michael Schumacherit ka befasuar duke rezistuar mundësinë e afrimit tek Formula 1, duke vendosur që të kalojë edhe një edicion në Formula 4. Mick Schumacher, i biri i legjendës Michael Schumacher, ka refuzuar mundësinë e ngjitjes për një shkallë më afër nga Formula 1, duke vendosur... Më shumë
Super gol në stërvitjen e Realit (VIDEO)
Jese Rodriguez ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm në stërvitjen e Real Madridit. Më shumë
Muller e zbulon të vërtetën

Muller e zbulon të vërtetën

Sport 20 February, 2016, 10:59

Sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Muller i ka dhënë fund spekulimeve për të ardhmen e tij. Sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Muller ka konfirmuar se nuk dëshiron të largohet nga klubi. Reprezentuesi gjerman zgjoi interesim nga Manchester United dhe Real Madrid. Por, ai ka pranuar se mori oferta, mirëpo... Më shumë
Romario, më i mirë se Messi e Ronaldo
Ish sulmuesi i Brazilit, Romario, e konsideron veten si futbollist më të mirë se yjet e sotëm, Lionel Messi e Cristiano Ronaldo. Romario është i bindur se ishte futbollist më i mirë se që janë sot Lionel Messi e Cristiano Ronaldo. Ish sulmuesi i Brazilit e ka vendosur vetën... Më shumë
Pesë futbollistë te ky klub për 250 milionë euro
Jose Mourinho ka bërë gati një listë prej pesë përforcimeve nëse emërohet në postin e menaxherit të Manchester Unitedit. Revolucioni i Jose Mourinhos në Manchester United kushton 250 milionë euro. Kjo është shifra që portugezi ka bërë gati për të shpenzuar në përforcime, në rast se konfirmohet në postin... Më shumë
Alaba, i çmendur për të luajtur me Messin
Mbrojtësi i Bayern Munichut, David Alaba dëshiron të luajë me sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messi. David Alaba është një prej futbollistëve kryesorë të Bayern Munichut. Por, në të ardhmen ai mund të jetë pjesë e një tjetër skuadre të madhe evropiane. E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” shkruan se... Më shumë
Messi e “zbulon” gënjeshtrën e Ronaldos
Lionel Messi e ka zënë në “gënjeshtër” rivalin e tij nga Real Madrid, Cristiano Ronaldo. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se asnjë futbollist nuk ka shënuar më tepër gola se sa ai në ndeshjet si mysafir. Por, vetëm 24 orë pas deklaratës së tij para duelit... Më shumë
Simeone në Chelsea, transferon super futbollistin e Barcelonës
Diego Simeone do të kërkojë një futbollist nga Barcelona, në rast se emërohet në postin e menaxherit në Chelsea. Diego Simeone është kandidat për postin e menaxherit në Chelsea. Trajneri i tanishëm i Atletico Madridit kërkohet nga gjiganti londinez për pasardhës afatgjatë të Jose Mourinhos. Dhe, argjentinasi ka bërë... Më shumë
Sulmuesi kontrovers i Milanit, Mario Balotelli mund të përfundon në Kinë. Mario Balotellit i ka humbur rruga në oborr. Ai ka dështuar të tregoj vlerat te Milani, ku është i huazuar nga Liverpooli deri në fund të sezonit. Kurse, edhe trajneri i ‘Reds’, Jurgen Klopp i ka bërë me... Më shumë
Gjetan Keta kampion interkontinental në WBC
Ka përfunduar me triumfin e Gjetan Ketës, me të ashtuquajturin “Knock Out” teknik, pas dorëzimit të kundërshtarit të tij turk, Turgaj Uzun, ndeshja e shumëpritur e boksit e vlefshme për titullin interkontinental në WBC. Ndeshja nuk shkoi më shumë se 5 raunde, nga 12 të mundshme në këtë sport... Më shumë