Fituesi i Kupës së Botës ka thënë se ka refuzuar mundësinë për t’u larguar nga skuadra bavareze. Thomas Muller ka treguar se ka refuzuar mundësinë e transferimit në Premierligë, duke vendosur që ta vazhdojë kontratën me Bayern Munich. Muller ka qenë i lidhur me një kalim tek Manchester United,... Më shumë
Ibrahimovic – Fabregas, e çuditshme kjo çfarë ndodhi pas ndeshjes PSG – Chelsea
Mediat angleze raportuan për një episod tensioni mes Cecs Fabregas dhe Zlatan Ibrahimovic pas ndeshjes së të martës mbrëma në Paris, ku vendasit e fituan me rezultatin 2-1. Gjatë ndeshjes, sulmuesi suedez iu ishte drejtuar lojtarëve të Chelseat me fjalë që, siç raportohet, këtyre të fundit nuk i kanë... Më shumë
Taulant Xhaka pezullohet me 4 ndeshje

Taulant Xhaka pezullohet me 4 ndeshje

Sport 19 February, 2016, 21:19

Federata Zvicerane e Futbollit ka pezulluar me katër ndeshje mesfushorin e Baselit dhe Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka. Ky dënim i ashpër nga Komisioni i Disiplinës erdhi pas episodit në ndeshjen Basel- Grasshopers që përfundoi 4-0. Në minutën e 31 të kësaj sfide, gjyqtari kryesor i takimit ndëshkoi me karton... Më shumë
Prenga, kampion i Europës në “kickbox”
Shqipëria ka mundur të koleksionojë të parin titull madhor, atë të kampionit të Europës në sportin e “kickbox”, falë triumfit të Kristian Prengës të arritur mbrëmjen e së premtes në “Asllan Rusi” të Tiranës kundër rivalit të tij grek, Vasilis Karagianidis, me KO. Ndeshja me 4 raunde e vlefshme... Më shumë

Perez, gati katër “çmenduri”

Sport 19 February, 2016, 20:22

Real Madridi pritet të bëjë përforcime bombastike në afatin kalimtar të janarit. “Fichajes.net” ka shkruar që Florentino Perez është gati të bëjë “çmenduri” për transferimin e katër yjeve në “Santiago Bernabeu”. Emrat e dëshiruar janë David De Gea i Manchester United, Mats Hummels i Borussia Dortmundit dhe Paul Pogba... Më shumë
Zyrtare: Përforcohet Barcelona

Zyrtare: Përforcohet Barcelona

Sport 19 February, 2016, 20:19

  Barcelona e ka zyrtarizuar transferimin e basketbollistit Joey Dorsey. Amerikani ka nënshkruar kontratë me klubin katalunas deri në fund të këtij sezoni. Dorsey ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe pritet të debutojë për Barcelonën të premten e ardhshme, ku katalunasit luajnë me Olympiacosin, përcjellë “Lajmi.net”. Amerikani, i... Më shumë
Shtohen spekulimet e lidhjes mes Cristiano Ronaldo dhe Irina Shayk. Pos tjerash, Irina Shayk është e njohur veçanërisht për sytë e saj të bukur. E deklaratat e Cristiano Ronaldos, i cili deklaroi se i pëlqejnë më shumë vajzat me buzëqeshje të bukur se sy të bukur, mediat spanjolle aludojnë... Më shumë
Luis Enrique, dy ndryshime të mëdha në formacion
Barcelona do të luajë të shtunën ndeshjen e radhës në La Liga. Katalunasit përballen me ekipin e Las Palmas në udhëtim, ku Barcelona do të jetë me dy mungesa të mëdha. Bëhet fjalë për mbrojtësin Gerard Pique dhe mesfushorin Sergio Busquets, pëcjellë “Lajmi.net”. Që të dy futbollistët nuk janë... Më shumë
Scholes-United, e pabesueshme por e vërtetë
Jose Mourinho nuk do të jetë trajneri i ri i skuadrës së Manchester United. Kështu ka shkruar “Manchester Evening News”, e cila është e bindur që vendin e Louis Van Gaal do ta zë Paul Scholes. Sipas këtij shkrimi, ish-futbollisti i Unitedit ka dhënë dorëheqje nga pozita e analistit... Më shumë
Bologna-Juventus, formacionet zyrtare

Bologna-Juventus, formacionet zyrtare

Sport 19 February, 2016, 20:12

Juventusi luan sonte kundër Bolognas në udhëtim, për fitoren e 16-të radhazi në Serie A. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të skuadrave, ku Massimiliano Allegri ka bërë disa ndryshime në formacion. Bologna: Pas pak. Juventus:  Buffon, Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra, Sturaro, Marchisio, Pogba, Pereyra, Zaza, Morata.   Më shumë