Përleshjen me armë në një bastore, policia arreston 3 persona (VIDEO)
Video e filmuar pranë rrugës “Myslym Shyri” tregon arrestimin e disa të rinjve që ishin përleshur me njëri-tjetrin, në një pikë bastesh. Në një video, postuar nga “Jetaoshqef”, kanë qenë më shumë se katër persona që u përfshinë në sherr, dy prej të cilëve të armatosur. Ata që kanë... Më shumë
Fatmir Tahiri e ndanë mejdanin në Prishtinë
Prishtina – Hajvalia është njëra prej sfidave kryesore të javës 26 në Raiffeisen Superligë. Sot është bërë delegimi i gjyqtarëve derisa Fatmir Tahiri do të gjykojë sfidën në kryeqytet. Raiffeisen Superliga – Java 26 E premte – Ora 15:00 Trepça ‘89 – Gjilani                    SSK G.Nuza. J.Musolli.M.Berisha. B.Gashi E shtunë... Më shumë

I bëhen 200 mijë (FOTO)

Sport 14 April, 2016, 14:54

Bukuroshja Malena Costa, e dashura e sulmuesit spanjoll, Mario Suarez (Watfrd), falë fotografive të saj në rrjetin social ‘Instagram’, i ka bërë 200 mijë ndjesës. Malena dhe Suarez janë ndër çiftet më të përfolura në mediat ‘rozë’ transmeton ‘sovrani.info’ nga mediat italiane. /Sovrani       Më shumë
Skandaloze: Leicester e ka gjyqtarin tifoz!
Premierliga ka zhvendosur gjyqtarin Kevin Friend nga ndeshja e Tottenhamit kundër Stoke Cityt të hënën për shkak se ai është tifoz i liderit, Leicester City. Kevin Friend është deklaruar si tifoz i Leicester Cityt. Andaj, Premierliga e ka zhvendosur gjyqtarin nga ndeshja e Tottenhamit kundër Stoke Cityt të hënën,... Më shumë
Boshnjaku largohet nga Roma

Boshnjaku largohet nga Roma

Sport 14 April, 2016, 14:21

Sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko po mendon që të largohet nga skuadra italiane Roma, shkruan ‘Calcionews24.com.’ Ai nuk është i kënaqur me gjendjen e tij në skuadër dhe po mendon që nuk po ka hapësirë që prej ardhje së Luciano Spallettit. Dzeko është i huazuar nga Manchester City me të... Më shumë
‘Sport Mediaset’ e zbulon gjigantin italian që interesohet për Milot Rashicën
Napoli e dëshiron kosovarin Milot Rashica. Skuadra italiane, Napoli është duke u interesuar për futbollistin kosovar të Vitesses, Milot Rashica, shkruan Sport Mediaset. Rashica është duke shkëlqyer këtë edicion në Holandë, duke zgjuar kështu interesimin e shumë skuadrave. Napoli për shërbimet e tij do të ofrojë 5 milionë euro... Më shumë
E bëri ‘pistoletën’ në fushë të futbollit, ja çka i ndodh pastaj  (FOTO)
Futbollisti i ekipit gjerman të Nurenbergut, Dave Bulthuis, është dënuar me 3 ndeshje pezullim për gjestin e tij në fushë. Bulthuis i është drejtuar lojtarit kundërshtar, Albutat, duke bërë me gishtat e tij shenjën e pistoletës, të cilën ia ka drejtuar në fytyrë. Komisioni i Disiplinës është treguar i... Më shumë
E dashura e Kewin Princ Boatengut, Melissa Satta njihet si një tifoze e çmendur e Milanit. Bukuroshja është lumturuar kur ka mësuar lajmin e shkarkimit të trajnerit Mihajloviq, duke hedhur akuza të shumta se loja e këtij të fundit ka ndikuar për keq tek Milanit. Nuk ka munguar reagimi... Më shumë
‘Sakatohet’ Hamilton

‘Sakatohet’ Hamilton

Sport 14 April, 2016, 13:02

Shpresat e Lewis Hamiltonit për të përfunduar serinë e fitoreve të Nico Rosberg në garën për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1 kanë marrë një goditje. Kampioni i botës është penalizuar për pesë pozita në garën e ardhshme pas një ndryshimi të palejueshme në bolid. Hamilton nuk... Më shumë
Hazir Reka është njëri nga fotografët më të njohur që ka Kosova, ai punon edhe për media të huaja. Në orët e mbrëmjes ai ka postuar një fotografi ku shihen Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi  dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi duke luajtur në një ndeshje futbolli. Hazir... Më shumë