Urime Kosovë

Urime Kosovë

Sport 14 April, 2016, 11:56

Arlinda Rushiti e ka arritur fitoren e parë dhe historike për Kosovën në FED Cup, që po zhvillohet në Ulqin. Arlinda ishte më e mirë se tenistja nga Maroku, Diae Le Jardy me rezultat 6:2, 6:1, shkruan Zëri. Për momentin është duke u luajtur takimi i dytë i tekeve... Më shumë
Shakira nuk ndalet, e bënë të lumtur sërish Piquen (FOTO)
Familja e mbrojtësit të Barcelonës, Gerard  Pique, mund të shtohet me një fëmijë të tretë, pasi nga burime nga Meksika bëjnë të ditur se këngëtarja kolumbiane, Shakira mund të jetë sërish shtatzënë. “The Informer” shkruan se Pique është pranë “tripletës” pasi për Milanin edhe Sashën (dy fëmijët e tij)... Më shumë
Shqiptari e mundi Juventusin, shënoi dhe festoi me flamur ‘kuq e zi’
Futbollisti shqiptar i Inter, Rey Manaj ka qenë vendimtar në fitoren ndaj Juventus. 19-vjecari ka shënuar një super gol në minutat e fundit të ndeshjes për t’i siguruar Interit Kupën e Italisë për të rinj. Manaj pas ndeshjes është fotografuar me disa tifozë shqiptar që kanë ndjekur ndeshjen, teksa... Më shumë
Chelsea është duke përgatitur një mega ofertë për kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos. Don Balon shkruan se Chelsea është duke përgatitur një ofertë prej 63.5 milionë funtesh për Ramosin. Mbrojtësi mund t’i bashkohet Bluve si pjesë e marrëveshjes me John Terryn, i cili duket se do të largohet... Më shumë
E kishte ‘zënë’ Xherdan Shaqiri, sot i ka pushtuar mediat në Itali (FOTO)
Bukuroshja italiane, Angelica Montali, kishte një histori dashurie me futbollistin nga Kosova, Xherdan Shaqiri, transmeton ‘sovrani.info’. Ajo është duke i kaluar pushimet në Sardenja të Italisë, ndërkohë që mediat në Apenine, i kanë zbuluar disa fotografi shumë intime të ishit të futbollistit të Stoke Cityt dhe Përfaqësueses së Zvicrës,... Më shumë
Ia shau futbollistit shqiptar familjen, fenë, nënën dhe kombin, ja çka bëri dje (FOTO)
Futbollisti tetovar Agim Ibraimi nga sezoni i ardhshëm nuk do të jetë më në klubin Sllovenas NK Maribor. Ai ka njoftuar mediat se drejtuesi i klubit Slloven Zllatko Zahoviq ka fyer rëndë mbi baza fetare, kombëtare dhe familjare. Ibraimi ka publikuar mesazhet në Facebookun e tij zyrtar ku shihen... Më shumë
Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi ka shënuar golin e tij të parë në MLS me skuadrën e tij Colorado Rapids. Ish-sulmuesi i Baseli, ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij kundër Kansas City në minutën e 82-të. /Sovrani Më shumë
“Goal.com” ka përzgjedhur formacionin më të mirë të javës pas ndeshjeve të kthimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Atletico Madrid, Bayern Munich, Manchester City dhe Real Madrid janë kualifikuar për në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Por, cilët futbollistë shkëlqyen me paraqitjet e tyre? “Goal.com” ka përzgjedhur formacionin... Më shumë
Lamtumirë!

Lamtumirë!

Sport 14 April, 2016, 9:09

Kobe Bryant ka treguar nivelin legjendar të tij prej ikone basketbollistike duke realizuar plot 60 pikë në ndeshjen lamtumirëse për të në fitoren ndaj Utah Jazz me rezultat 101-96. Kjo ndeshje ishte gjithçka tjetër pos hajgare, pasi që të dyja skuadrat hynë me synimin për fitore, teksa Utah e... Më shumë

Guardiola e provokon Ronaldon

Sport 14 April, 2016, 9:00

Pep Guardiola është mahitur me Cristiano Ronaldon. Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka shfrytëzuar rastin që të tallet me Cristiano Ronaldon pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ronaldo kishte thënë se do të donte që Benfica të kualifikohej, ndërsa Guardiolas i vjen keq për portugezin. “E... Më shumë