Dështojnë keq shqiptarët e Zvicrës
Lojtarët shqiptarë që përfaqësojnë Zvicrën, përveç Pajtim Kasamit, janë notuar me nota të dobëta për paraqitje të zbehtë ndaj Bosnjës. E përditshmja zvicerane, ‘Blick’, si çdo ndeshje tjetër, edhe kësaj radhe ka notuar lojtarët helvetik pas humbjes nga Bosnja dhe Hercegovina me rezultat 2:0. Lojtari më i dobët në... Më shumë
Kosova vazhdon traditën organizon Kampi Edukativ Nacional
Federata e Futbollit e Kosovës organizon edicionin e shtatë të Kampit Edukativ Nacional për grupmoshën 15-vjeç. Kampi do të mbahet më 3, 4 dhe 5 qershor. Kësaj radhe për shkak të kushteve më të mira dhe më të volitshme ky kamp do të organizohet në Shqipëri. Pjesëmarrës në këtë... Më shumë
Bukuroshja Zahia Dehar, është parë në premierën e ‘Dita’s Crazy Horse’. E veçanta e kësaj ngjarje ka qenë se Zahia nuk kishte veshur fare të brendshme. Kujtojmë se kjo e fundit kohë më parë ka qenë e përfshirë në një skandal seksual me futbollistët e Kombëtares franceze Karim Benzema... Më shumë
Gjermania ka triumfuar kundër Italisë në kuadër të miqësoreve para evropianit France 2016 me rezultat 4:1. Shkodran Mustafi, mbrojtësi i kombëtares gjermane, ka folur rreth kësaj fitoreje duke u shprehur se është krenar me kombëtaren gjermane. “Madhështore ishte ndeshja e mbrëmshme. Jam i lumtur me faktin se jam pjesë... Më shumë
Sakrifikon gjithçka për Kosovën
Loriana Kuka ka vendosur ta sakrifikojë jetën në Zvicër, për t’u shpërngulur drejt Kosovës, ku do të jetojë dhe do ta ndjekë ëndrrën e saj. 18-vjeçarja sheh perspektivë më të madhe të xhudos në Kosovë dhe dëshiron të punojë me trajnerin Driton Kuka, për ta perfeksionuar karrierën e saj.... Më shumë
Tifozët e duan me fanellë dhe bikini (FOTO)
Modelja 23-vjeçare Suelen Castro, është tifoze e skuadrës së madhe braziliane Gremio. Castro së fundmi ka marrë pjesë edhe në eventin ‘Miss Torcida’, ndërkohë që tifozët e Grenios e kanë apeluar atë që sa më shumë të pozojë me bikini dhe fanellën e Grenios, transmeton ‘sovrani.info’ nga mediat italiane.... Më shumë
Legjenda e futbollit bullgar shndërrohet në ‘vrasës’ (FOTO)
Ish­sulmuesi i Barcelonës, Hristo Stoiçkov dhe ish­trajneri i Bullgarisë në karrierën e tij si futbollist të magjepste me paraqitjen dhe agresivitetin e tij. Stoiçkov duket se e ka lënë pas paraqitjen dinjitoze dhe ka ruajtur vetëm agresivitetin, pasi ditët e fundit po shkakton shumë polemika në Spanjë. “AS” ka... Më shumë
Gjergjaj nis sprovën me Haye (FOTO)
Boksieri kosovar, Arnold Gjergjajt dhe ish kampionit të botës, David Haye kanë dal në konferencë për media Përballja mes boksierit kosovar, Arnold Gjergjajt dhe ish kampionit të botës, David Haye tashmë është zyrtare. Të dy boksierët kanë dal në konferencë për media dhe kanë konfirmuar se do të rrahën... Më shumë
Sigal Prishtina apo Beroe?

Sigal Prishtina apo Beroe?

Sport 30 March, 2016, 12:36

Sigal Prishtina do ta zhvillojë sonte ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës Ballkanike ndaj Beroe, të cilën e mposhti javën e kaluar në duelin e parë të zhvilluar në Bullgari, 89:75. ‘Bardhekaltrit’ i hyjnë takimit të dytë, të cilin do ta zhvillojnë në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve sonte,... Më shumë
Zyrtare: Skuadra nga Premierliga e shkarkon trajnerin
Pas vetëm katër muajsh në drejtim, Remi Garde ka lënë drejtimin e Aston Vilës, i pushuar nga puna për rezultate të dobëta. Nëntorin e shkuar Vila pushoi trajnerin Tim Sherud dhe mendoi se me francezin Garde do e kalonte krizën, aq sa i firmosi kontratë 3.5-vjeçare. Megjithatë, Garde ka... Më shumë