Ish mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, duket të jetë më i nervozuar si trajner se sa si lojtar. Ai në derbin mes Spal e Pisa, ka goditur lehtësisht asistentin e tij, në momentin kur po kërkonte që të shikonte orën se sa minuta kanë mbetur deri në fund të... Më shumë
Mbyllet Lituani-Kosovë, askush nuk e ka pritur këtë rezultat
Përfaqësuesja e Kosovës U-20 ka pësuar humbje të thellë nga Lituania. Hendbollistët kosovarë pësuan humbje nga lituanezët, në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Lituania ishte gjatë gjithë kohës më e mirë dhe e përfundoi edhe pjesën e parë në epërsi 15:7, për të... Më shumë
Federata e Autosportit të Kosovës pranohet në FIA CEZ
Në Tiranë ka përfunduar mbledhja e Bordit të FIA CEZ (Central European Zone), e para për këtë vit, e cila u zhvillua të enjten dhe të premten. Përveç pikave tjera të rendit të ditës, ashtu siç edhe ishte paraparë, në mbledhje u bë edhe votimi për pranimin e Federatës... Më shumë
Radja Nainggolan në Premier Ligue?
Drejtori sportiv i Romës, Walter Sabatini momentalisht është Londër, ku është parë në zyrat e klubit të Chelseat . Sipas Corriere dello Sport fotografia është bërë sot afër Stamford Bridge në ora 13:54. Sipas Sky Sport Italia, Sabatini gjendet aty për të biseduar për transferimin e Radja Nainggolan në... Më shumë
Lexojeni cfarë i ka ndodhur Lorik Canës
Lorik Cana dhe Ermir Lenjani duhet të kërkojnë ekipe të reja pasi nuk janë më të mirëpritur te Nantes Sipas mediave fraceze, Nantes dëshiron të bëjë një “revolucion” gjatë afatit kalimtar të verës. Largimi i trajnerit aktual të skuadrës në fjalë do të pasohet me “lamtumira” të shumta mes... Më shumë
Zidane flet edhe njëherë pas humbjes ndaj Wolfsburgut Disa fajësojnë Zidanen e disa lojtarët e ekipit, ajo çka është me rendësi është se dikush do të jap llogari në fund të sezonit nëse gjërat nuk shkojnë ashtu si duhet, përcjellë Sovrani.info. Por duket se Zidane do të marrë gjithçka... Më shumë
Vieri ngacmon ish-gruan e Buffonit
Ish-sulmuesi i Interit, Cristian Vieri bëhet sërish objekt i kronikave rozë në Itali. Pas deklaratës që bëri rreth një muaj më parë se dëshironte të fejohej, shtypi italian shkruan se dikush ra në ‘grackën’ e tij. Ish-gruaja e Buffonit, Alena Seredova, fluturoi për në SHBA për një pushim më... Më shumë
Sigal Prishtina – Bashkimi derbi xhiros së 28-të e Superligës
Ndeshje do të luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë me fillim nga ora 19:00 Derbi i xhiros së XXVII në Superligën e Kosovës në basketboll do të zhvillohet të premten në kryeqytet, kur do të takohen Sigal Prishtina dhe Bashkimi nga Prizreni. Marrë parasysh formën nëpër... Më shumë

Hazard largohet nga Chelsea

Sport 8 April, 2016, 14:27

Eden Hazard duhet të largohet nga Chelsea gjatë kësaj verë, raportojnë mediat britanike. Trajneri i ardhshëm i “Bluve” te Londrës, Antonio Conte dëshiron ta ndërtojë ekipin më lojtarët që identifikohen plotësisht me klubin nga ‘Stamford Bridge’. Siç shkruajnë mediat në ishull, Chelsea është duke u përgatitur që ta shes... Më shumë
“Kur erdha këtu e pash që nuk ishte Milano i njëjtë të cilin e shikoja në TV”
Keisuke Honda thotë se futbolli italian është i lidhur me të kaluarën dhe shton se Milano po përsëritë gabimet e njejta duke u munduar që të rikthejë atë krenarinë e dikurshme që kishte ky klub I pyetur në një intervistë për La Gazzetta dello Sport, nëse ka diçka që... Më shumë