Dy futbollistët kosovarë që luajnë për përfaqësuesen e Zvicrës, Valon Behrami dhe Xherdan Shaqiri kanë deklaruar se nuk do të kthehen të luajnë për Kosovën as pas pranimit në EUFA dhe FIFA. Behrami tha se është shumë i vjetër për të luajtur për Kosovën, ndërsa Xherdan Shaqiri insistoi se... Më shumë

Edhe Shaqiri e refuzon Kosovën

Sport 24 March, 2016, 12:14

Ylli i Zvicrës Xherdan Shaqiri e ka mohuar se do të luaj për Kosovën pas pranimit të saj në UEFA dhe FIFA. Ai ka qenë i shkurtër duke thënë se ndjehet mirë në kombëtaren zvicerane. “Jo, nuk do merrem me këtë. Ndihem shumë mirë në kombëtaren zvicerane”, tha Shaqiri... Më shumë
Blerim Mazreku nuk ka qenë pjesë e kontingjentit prishtinas në Bullgari dhe. Qendra gjigante kosovare është larguar përfundimisht nga kampioni i Kosovës. Këtë sezon, basketbollisti nga Theranda nuk kishte minutazh të mjaftueshëm dhe për këtë ishte mjaft i pakënaqur, raporton ‘Zëri’. Nga edicioni i ri, përfaqësuesi kosovar pritet ta... Më shumë
Kur femra ta rrit famën (FOTO)

Kur femra ta rrit famën (FOTO)

Sport 24 March, 2016, 11:33

Futbollisti anglez Hector Bellerin, mund të krenohet me të dashtrën e tij, Berta Requeno, e cila po ia shton famën pas lidhjes me futbollistin e Arsenalit, raporton ‘sovrani.info’ nga mediat angleze. Berta gjithashtu e ka përcjellur nga afër edhe ndeshjen Barcelona – Arsenal, duke e bartuar edhe fanellën e... Më shumë
PSG e hap ‘kuletën’ për sulmuesin anglez
Paris Saint Germain ka shfaqur interes për sulmuesin e Liverpoolit, Daniel Sturridge. Mediat në Angli shkruajnë se francezët janë të gatshëm që të ofrojnë 50 milionë funte për futbollin e Kombëtares së Anglisë, transmeton ‘sovrani.info’. Sturridge në 63 paraqitje me Liverpoolin që nga viti 2013 ka realizuar 39 gola.... Më shumë
Mavraj e Gashi prezantojnë fanellat e reja të Kombëtares (FOTO)
Shqipëria për herë të parë do të jetë pjesë e një Evropiani në futboll. Andaj, të gjitha presin diçka ndryshe nga kuqezinjtë e të tilla janë edhe fanellat e reja me të cilat do të prezantohen futbollistët e Kombëtares në Francë. Mbrojtësi, Mërgim Mavraj ka postuar një foto në... Më shumë
Bëri me shenjë “ta pres fytin”, ja çfarë dënimi mori
Mbrojtësi i Werder Bremenit, Papy Djilobodji, është pezulluar me 3 ndeshje nga Komisioni i Disiplinës në federatën gjermane të futbollit. Shkak është bërë një gjest i shëmtuar prej tij në ndeshjen kundër Maincit. Ai ka bërë me shenjë sikur do të thotë “Ta pres fytin” ndaj lojtarit të Maincit,... Më shumë
Pep Guardiola do ta marrë drejtimin e Manchester Cityt pas këtij edicioni, por skuadra do ta humbë Yaya Toure që ka kërkuar largimin. “Corriere dello Sport” shkruan sot se trajneri spanjoll nuk e dëshiron atë në “Etihad Stadium”, andaj Interi është në ‘pole-position’ për t’i siguruar shërbimet e anëtarit... Më shumë
Drilon Hajrizi e refuzon Kombëtaren e Shqipërisë
Federatën e Basketbollit të Kosovës e pret punë e vështirë për t’i afruar në Përfaqësuesen e Kosovës lojtarët që kanë luajtur apo luajnë për vende të tjera. Por FBK-ja mund të përballet edhe me një sfidë tjetër – t’i mbajë në përfaqësuese lojtarët që i llogarit të saj. Interesimi... Më shumë
Në kuadër të aktiviteteve sportive për nder të manifestimit mbarëkombëtarë “Flakadani i Karadakut”, është mbajtur dje turneu memorial i Boksit “Flakadani i Karadakut” 2016 në Shkollën e Mesme Teknike Profesionale “Jonuz Zejnullahu” në Viti, ku ka tubuar adhurues vitias të shumtë të boksit. Ky aktivitet është mbajtur në organizim... Më shumë