Histori dashurie: Trajneri bënë diçka të jashtëzakonshme për lojtaren e tij (FOTO)
Një histori e bukur dashurie vjen nga Italia, ku Forli ditët e fundit fitoi Kupën e Italisë në volejboll për femra, në kategorinë A2. Natyrisht, festa për trofeun ishte e madhe, por më e madhe ishte për lojtaren e Forlisë, Vera Klimoviç. Në momentin e ngritjes së trofeut, trajneri... Më shumë
Fustani dhe takat Melissas, e ‘hutojnë’ në emision sportiv presidentin e Torinos (FOTO)
E dashura e futbollistit të Milanit, Kevin Prince Boatengut, Melissa Satta, ishte e ftuar në një program sportive në ‘Italia 1’. Bukuroshja italiane e veshura me një fustan të bardhë dhe taka të larta, është dukur për mrekulli derisa i ftuar ishte edhe presidenti i Torinos, Urbano Cairo. Mediat... Më shumë
Si në filma: Shkuan në ndeshje me makina të tifozëve (FOTO)
Në Amerikën e Jugut ka gjithnjë histori të veçanta, që tregojnë se futbolli në atë kontinent është ende i popullit dhe jo i milionave. Ditën e hënë skuadra e njohur argjentinase Rosario Sentral duhej të luante një ndeshje kampionati në fushën e vet, kundër Sarmientos, skuadër që mbyll renditjen... Më shumë
‘Hollywood’, film për Vardy
Sulmuesi i Leicester City, Jamie Vardy është bërë subjekt i regjisorit Adrian Butchart, i cili dëshiron të bëjë film për të. Vardy është duke prirë skuadrën e tij Leicester drejt titullit të Premierligës, pasi 7 xhiro para fundit gjenden në vendin e parë me 5 pikë më shumë se... Më shumë
Momentet më interesante kur ‘çmendet’ Ibrahimoviç
Zlantan Ibrahimoviç nuk njihet vetëm si një sulmues i fuqishëm dhe shumë luftarak por ai njihet edhe si një lojtar i plot skandaleve dhe sjelljeve arrogante ndaj kundërshtarëve. Këto sjellje të suedezit janë komentuar gjatë në Francë që e kanë akuzuar për sjellje antispotive dhe anti njerëzore të pakontrolluara.... Më shumë
Legjenda e Brazilit, Ronaldo ka thënë se është veprim “qyqar” që Neymar duhet të zgjedh mes Copa America ose Rio 2016.   Ronaldo ka kritikuar sulmuesin e Brazilit, Neymar, që duhet të zgjedh nëse dëshiron të luajë në Copa America ose Lojërat Olimpike “Rio 2016”. Neymar është këshilluar që... Më shumë
E përditshmja spanjolle, ‘Marca’ ka krijuar formacionin e talenteve, ku mbrojtësi i krahut të djathtë është i pa konkurrencë. Paraqitjet e mira të Hysajt me Napolin si dhe me kombëtaren e Shqipërisë gjatë kualifikimeve për evropian, kanë bërë që shumë nga skuadrat më të mëdha evropiane të interesohen për... Më shumë
Skuadra franceze PSG ka filluar të kërkojë zëvendësuesin e Zlatan Ibrahimovicit, kontrata e të cilit skadon në qershor të këtij viti. Një nga dëshirat e trajnerit Laurent Blanc është edhe sulmuesi anglez i Liverpoolit, Daniel Sturridge, shkruan The Sun. Për shërbimet e anglezi PSG është gati të ofrojë 63... Më shumë
Griezmann: Benzema është i rëndësishëm
Antoine Griezmann, ka folur për Karim Benzeman dhe rolin e tij në kombëtaren franceze. Sulmuesi i Atleticos është grumbulluar në miqësoret që ekipi Trikolor i zhvillon ndaj Holandës dhe Rusisë teksa ai ka përmendur rëndësinë e Benzemas super të spekuluar për videon seksuale me Valbuenan. “Ka edhe sulmues të... Më shumë
Probleme për Barcelonën, ka të lënduar tre mesfushorët
Barcelona ka mbetur pa Anders Iniesta, Sergio Busquets dhe Ivan Rakitic, të tre këta të lënduar me kombëtaret e tyre. Ata nuk do të mund të ndihmojnë Spanjën dhe Kroacinë, por lajm i mirë është se, ata pritet të jenë gati për ndeshjen kundër Real Madridit që zhvillohet me... Më shumë