Mesazhi privat i Pogbas për Messin

Mesazhi privat i Pogbas për Messin

Sport 18 January, 2016, 19:19

Paul Pogba raportohet t’i ketë thënë Lionel Messit se ai dëshiron që të luaj përkrahë tij te Barcelona. Dyshja u takua në gala mbrëmjen e Ballon d’Or, ku ylli Barcelonës kishte marrë çmimin kryesor për herë të pestë radhazi. Pogba edhe më parë është shfaqur i interesuar për një... Më shumë
Barcelona të bindur në transferimin e Aaron Ramsey
Barcelona kanë shënjestruar të bëjnë transferimin e Aaron Ramsey dhe janë të bindur që ta marrin atë në verën e ardhshme, sipas Daily Express. Raporti thotë se gjigantët katalunas kanë markuar përfaqësuesin e Wales si një nga top transferimet e verës. Po ashtu scouterët e Barçës me shumë vëmendje... Më shumë
Ferguson do të rikthehej tek United në qoftë se Louis van Gaal shkarkohet
Ish-trajneri dhe legjenda e këtij klubi thuhet sipas The Sunday People, se do të ndihmonte në drejtimin e timonit të djajve të kuq në qoftë se Luis van Gaal shkarkohet. Paraqitjet jo të mira të skuadrës së LVGs kohëve të fundit mund ta shpien holandezin drejt largimit të tij... Më shumë
Chelsea ka gjetur zëvendësuesin e John Terryt
Chelsea ka identifikuar mbrojtësin e Crystal Palacae, Scott Dann, si zëvendësuesin më ideal për John Terryn, thotë The Sunday People. Të kaltërit, kanë shikuar për një kohë të gjatë performancën e ish lojtarit të Birmingham, pothuajse çdo ndeshje. Ata janë të impresionuar nga paraqitja e lojtarit dhe duan që... Më shumë
Manchester Unitedi janë gati që të përforcojnë qëllimin e tyre për të arritur te titulli i Premier League. Ata, këtë janar do të transferojnë mesfushorin e Paris Saint-Germain ,Adrien Rabiot. Duke mposhtur kështu mundësinë e transferimit të Rabiot në Arsenal. 20-vjeçari ka qenë qe shumë kohë një ndër lojtarët... Më shumë
Kevin Gameiros i’u desh të largohej nga Paris Saint-Germain pas ardhjes së Ibrahimoviç, e cila ia vështirësoi mjaft të ardhmen në këtë ekip. Gameiro i’u bashkua Parisit në 2011, pasi që në vitin 2010 në Lorient ai shënoi plot 11 gola gjë që i bëri drejtuesit e klubit ta... Më shumë
Skandal i kurdisjeve në tenis

Skandal i kurdisjeve në tenis

Sport 18 January, 2016, 18:17

Tenisi botëror është goditur nga një skandal ku dyshohet se shumë lojtar të njohur kanë kurdisur ndeshjet. Në ditën kur fillon Gran Slami i parë i vitit 2016, ‘Australian Open’, tenisi është përshirë nga skandali i kurdisjes së ndeshjeve. Siç raporton ‘BBC’, janë zbuluar dëshmi ku disa nga lojtarët... Më shumë
Ylli i Barcelonës, Lionel Messi në ndeshjen e mbrëmshme, ka lënë fushën menjëherë pasi mbaroi pjesa e parë. Ndeshja e mbrëmshme u zhvillua në Camp Nou kundër Athletic Club 6-0. Në fillim u duk se lëndimi i Messit ishte i rëndë, por sot në ambientet e klubit të Barcelonës ai... Më shumë
Jerome Boateng do të mungojë në ndeshjen e ardhshme pasi që ai morri një karton të kuq në Karlsruhe këtë të shtunë. Përfaqësuesi i kombëtares gjermane Boateng, u dërgua jashtë fushës në minutat e fundit të lojës që po zhvillohet në Wildparkstadion duke shkaktuar ndërhyrje të ashpër brenda 16-shit.... Më shumë
Atalanta merr Gjimshitin

Atalanta merr Gjimshitin

Sport 18 January, 2016, 14:28

Edhe zyrtarisht Atalanta ka bërë të ditur se e kanë kompletuar marrëveshjen me Berat Gjimshitin, nga ekipi FC Zurich. Këtë mëngjes Atalanta bërë të ditur nënshkrimin me mbrojtësin Gjimshiti, pasi kreu vizitat mjekësore. 22 vjeçarit i përfundonte kontrata, në këtë verë me skuadrën zviceriane FC Zurich. Më shumë