Sulmuesi i Juventusit ka thënë se ai dëshiron që e ardhmja e tij të zgjidhet shpejt. Morata iu bashkua Juventusit nga Real Madrid, por klubi spanjoll ka një marrëveshje nëse dëshiron të rikthejë sulmuesin e cila përfundon këtë vit. Ai gjithashtu është i lidhur edhe me disa emra të... Më shumë
Paul Pogba dëshiron të qëndroj edhe më gjatë në Juventus. Drejtori Sportiv i Juventusit, Giuseppe Marotta insiston se Paul Pogba dëshiron të qëndrojë edhe më gjatë në Torino. Pogba është një nga lojtarët me të kërkuar në Evropa, por ai do të mbete edhe edicionin e ardhshëm në Juvetus.... Më shumë

City ka planin për Messin

Sport 23 March, 2016, 19:20

Manchester City ende nuk i ka humbur shpresat për transferimin e Leo Messit. Drejtuesit e Manchester Cityt janë shumë të kënaqur me ardhjen e Pep Guardiolas, por ata tashmë duan edhe më shumë. Synimi kryesor i tyre është Leo Messi dhe ata ende nuk i kanë humbur shpresat, pavarësisht... Më shumë
Mesfushori i Manchester United ka deklaruar se ai do të mirëpriste sulmuesin e PSG-së Zlatan Ibrahimoviç, te ‘Djajtë e kuq’. Kontrata e suedezit do të përfundojë në fund të sezonit dhe rreth së ardhmes së tij tani janë përhapur shumë spekulime dhe janë lidhur një numër i madh i... Më shumë

Argjentina e kthen Dybalan

Sport 23 March, 2016, 19:07

Sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala nuk do të mund të ndihmojë kombëtaren e tij dhe është detyruar të kthehet në Juventus. Dybala ka pësuar një lëndim muskulor në ndeshjen e fundit kundër Torinos, por ishte lejuar nga Juventus që t’i bashkohej Argjentinës. Lajmi për kthimin e tij është konfirmuar edhe... Më shumë
Brazili dhe Uruguai do të ndeshen në kuadër të kualifikime për Kupën e Botës. Për këtë takim ka folur edhe sulmuesi i përfaqësueses së Uruguait, Luis Suarez dhe me këtë rast zbuluar edhe bastin që ka vënë me Neymarin. “Kemi vënë bast me Neymarin, kush humbet paguan një hamburger.... Më shumë
Chelsea ka nisur bisedimet me Borussia Dortmundin për transferimin e mbrojtësit Mats Hummels gjatë verës, raporton “Bild”. “Blutë” janë në kërkim të zëvendësimit të kapitenit John Terry dhe Hummels shihet si zëvendësues ideal i tij. Skuadra londineze po ashtu raportohet se ka mbajtur bisedime edhe me lojtarin, transmeton koha.net.... Më shumë
Pierre Emerick-Aubameyang është në orbitën e Napolit, por gjithmonë nëse largohet Gonzalo Higuain. Sipas Il Corriere dello Sport, Pipita është kërkuar nga shumë klube të mëdha dhe napolitanët janë të gatshëm ta shesin atë, por vetëm nëse paguajnë klauzolën e tij prej 94 milionë euro. Aurelio De Laurentiis me... Më shumë
Barça pas argjentinasit

Barça pas argjentinasit

Sport 23 March, 2016, 18:39

Barcelona ka bërë një lëvizje për talentin argjentinas Lucas Patanelli, sipas të përditshmes spanjolle EFE. Lojtari i Independientes ka rënë në sy të shumë klubeve evropiane si Real Madrid, Chelsea, PSG-së dhe Porto-s, mirëpo po flitet se do të përfundojë në Barcelonë. Sipas burimeve brenda skuadrës së Indepedientes, Barça... Më shumë
Gerard Pique ka bërë publike një zgjedhje të pabesueshme për qendërmbrojtësit më të mirë. Mbrojtësi i Barcelonës, Pique në listën e qendërmbrojtësit më të mirë, gjithë janë ish bashkëlojtarë të tij. Pique ka përzgjedhur ata që ka luajtur në Manchester United dhe ata që ka luajtur dhe luan ë... Më shumë