Claudio Bravo e ka lavdëruar shokun e tij të skuadrës Leo Messi. Portieri i Kilit, Claudio Bravo e ka lavdëruar Leo Messin, për të cilin ka thënë se gjithmonë është në formë të mirë. “Messi është gjithmonë në formë të mirë”, tha shkurt Bravo gjatë konferencës për media. Bravo... Më shumë
E zbulon Ashley (FOTO)

E zbulon Ashley (FOTO)

Sport 23 March, 2016, 17:40

Ashley Zeitler është modele e njohur. Krahas angazhimeve të saj, ajo preferon që të përcjellë edhe basketboll. Ajo ë fundmi ka zbuluar se  është tifoze e skuadrës së NBA-s, Houston Rockets. /Sovrani     Më shumë
Ekipi nga Gjakova me trajner të ri
Fadil Vuçitërna është emëruar trajner i klubit gjakovar, Luftëtari, që garon në Ligën e Parë. Vuçitërna, që vjen nga Rahoveci, vite më parë ka qenë sulmues i Prishtinës, derisa ka luajtur edhe në skuadre tjera të Superligës. Ai do të ketë mision të vështirë me skuadrën e re, pasi... Më shumë
Për 3 javë u shpëtoi 3 sulmeve terroriste
Jason Denayer po quhet si futbollisti më me fat në botë. Futbollisti belg i Manchester Cityt që po luan si i huazuar te Galatasaray në 3 javët e fundit i ka shpëtuar tri sulmeve terroriste. Së pari ai ishte afër vendit tragjik në Stamboll ku u vranë dhjetëra persona... Më shumë
Datat e grumbullimeve të ekipeve përfaqësuese
Përgjegjësi i Përfaqësueseve në Federatën e Futbollit të Kosovës, Artan Govori së bashku me përzgjedhësit e grupmoshave 15, 17, 19 dhe 21-vjeç e kanë përpiluar orarin e grumbullimeve për këto ekipe përfaqësuese për vitin 2016. /Sovrani Përfaqësuesja U-15 Përzgjedhës: Isa Sadriu dhe Gazmend Haliti Gusht: 23 dhe 24 Tetor:... Më shumë
Në listën e pagave të 24 trajnerëve të kombëtareve pjesëmarrëse në EURO 2016, Gianni De Biassi ndodhet i 14-ti. Roy Hodgson i Anglisë, është përzgjedhësi me pagën më të madhe në Evropian. Për të stërvitur ‘Tre Luanët’,Hodgson paguhet me 5 milionë euro në vit (416.666 mijë euro në muaj).... Më shumë
Përzgjedhësi i Kombëtares italiane të futbollit, Antonio Conte, i cili sezonin e ardhshëm pritet të kalojë te skuadra e Chelseat në Premierligë, ka provuar gjithsej tre herë mbjelljen e flokëve. Sipas tabloidit anglez “The Sun”, dy tentativat e para në Itali rezultuan të dështuara dhe flokët e ëndrrave të... Më shumë
Ja cila skuadër italiane prinë për shikueshmëri
Futbolli është një sport i bukur, por pa tifozët nuk do të ishte asgjë. Janë ata që i shtojnë emocionet dhe i bëjnë sfidat më spektakolare. Në mediat italiane së fundmi janë publikuar edhe disa shifra të tifozerive që kanë skuadrat e mëdha në kampionatin italian. Juventusi është dukshëm... Më shumë
Trajneri Massimiliano Allegri është pajtuar që të vazhdojë kontratën me Juventusin deri në vitin 2018. ‘Tuttosport’ beson se të dyja palët dëshirojnë të vazhdojnë së bashku të punojnë dhe të lidhin një marrëveshje të re. Gazeta beson do të ketë një kontratë të re për trajnerin dhe do të... Më shumë
Prishtina bëri ndryshime në shtabin teknik gjatë kësaj jave, kur nga ekipi u largua trajneri Sami Sermaxhaj, derisa vendin e tij e zuri Fadil Berisha, deri dje ndihmës i Sermaxhajt. Ky i fundit ka deklaruar për sajtin e klubin se do ta vazhdojë punën e lënë në gjysmë nga... Më shumë