UEFA e zgjedh golin e Florenzit (VIDEO)
Faqja zyrtare e UEFA-s e ka zgjedhur golin më të mirë në fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Goli i Alessandro Florenzit të Romës, në ndeshjen ndaj Barcelonës, është zgjedhur më i miri, raporton ‘sovrani.info’. Më poshtë mund ta shikoni golin e bukur të futbollistit italian. Më shumë
Xhaka e kap për flokëve kundërshtarin (VIDEO)
Taulant Xhaka është në ballinën e mediave zvicerane për dy arsye. E para ishte për futjen e tij në formacionin e më të mirëve të javës. Por emri i Xhakës nuk po përmendet për mirë pas ndeshjes me Grasshopers. Xhaka e ka kapur për flokëve futbollistin kundërshtar, Moritz Bauer,... Më shumë
Premtimet e Qemail Elshanit me Prishtinën
Mesfushori i ri i Prishtinës, Qemail Elshani, vlerëson se skuadra ‘berdhekaltër’, është duke u përgatitur shumë mirë para fillimit të kampionatit në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. ‘Qema’ i ardhur nga Feronikeli, konsiderohet një ndër përforcimet më të mëdha të kryeqytetasve në këtë afat kalimtar. Kujtojmë se Prishtina... Më shumë
Benzema: Ronaldo sulmuesi më i mirë në histori të futbollit
Karim Benzema e ka thënë se braziliani Ronaldo, është sulmuesi më i mirë në histori të futbollit. Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka treguar se inspirohet nga videot e sulmuesit brazilian Ronaldo. Sipas francezit, ish sulmuesi i Real Madridit dhe shumë skuadrave të njohura evropiane, është më i... Më shumë
Llapi dhe Drenica janë duke u përgatitur në Shqipëri, para rinisjes së edicionit në futbollin kosovar. Këto skuadra e kanë zhvilluar edhe një ndeshje miqësore ndërkohë që djelmoshat e trajneri Tahir Batatina, kanë fituar me shifrat 2:1, raporton ‘sovrani.info’. Golat për llapjanët u realizuan nga kapiteni Benjamin Emini, derisa... Më shumë
Mbrojtësi i talentuar i Prishtinës, Ardijan Ismajli, ka firmosur kontratë tre-vjeçare me skuadrën e madhe kroate Hajduk Split. Lajmi është konfirmuar nga Ismajli përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, raporton ‘sovrani.info’. Ismajli ishte për disa ditë në prova te ky klub me ç’rast ka lënë mbresa të mira.... Më shumë
Ylli i Barcelonës, braziliani Neymar, pas fitore së Barcelonës ndaj Celta Vigos me rezultat 6:1, ka folur për të ardhmen e tij te katalunasit. Ai ka thënë se të ardhmes nuk i dihet kur është pyetur për kontratën e re. “Gjithçka mund të ndodhë, të ardhmes nuk i dihet”,... Më shumë
I tha trajnerit homoseksual, pezullohet
Kampioni aktual i Francës, Paris Saint Germain ka marrë vendim për ta pezulluar mbrojtësin e tyre të djathtë, Serge Aurier. Mbrojtësi afrikan është xhiruar duke dhënë një intervistë në rrjete sociale në gjendje të dehur. Sikur mos të mjaftonte dehja e tij, Aurier ka fyer në atë gjendje edhe... Më shumë

E synon gjiganti anglez

Sport 15 February, 2016, 12:53

Gonzalo Higuain është sot njëri prej sulmuesve më të mirë në botë. Me Napolin, argjentinasi e ka arritur kulmin e karrierës. Për këtë, interesimi i skuadrave të mëdha për “El Pipitan” nuk mungon. Sipas portalit spanjoll “Fichajes.net”, Chelsea ia ka mësyrë ish-futbollistit të Real Madridit. “Blues” e duan argjentinasin... Më shumë
Kthim me ‘bereqet’

Kthim me ‘bereqet’

Sport 15 February, 2016, 12:41

Mbrojtësi kosovar Mërgim Mavraj kompletoi edhe një 90 minutësh pa humbje te skuadra e Koelnit. Ai luajti gjatë tërë takimit që Koelni e fitoi të shtunën ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultatin 3:1, në kuadër të xhiros së 21-të të Bundesligës gjermane. Për Mavrajn 29-vjeçar kjo ishte ndeshja e tretë... Më shumë