Bukuroshja e futbollit (FOTO)

Bukuroshja e futbollit (FOTO)

Sport 29 February, 2016, 12:35

Adrian Purnell aktivizohet në futbollin amerikan për skuadrën e Tampa Bay Breeze. Kjo futbolliste së fundmi i ka pushtuar mediat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për shkak të formave të saj trupore, transmeton ‘sovrani.info’. Purnell krahas bukurisë, dallohet edhe në fushën e lojës. /Sovrani     Më shumë
Zyrtare: Ja ku zhvillohet ‘El Clasico’
Barcelona dhe Real Madrid do të përballen në ‘Camp Cou’ më 2 prill (e shtunë) nga ora 20:30. Kjo ndeshje do të luhet pas takimeve miqësore të kombëtareve dhe vetëm tre ditë para gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve, përcjell Gazeta spanjolle ‘AS’. Kujtojmë që ‘El Clasico’ e parë këtë... Më shumë
Shkëndija e Tetovës me dyqan sportiv (FOTO)
Tifozët e Shkëndijës së Tetovës do të kenë në shërbim dyqanin zyrtar të KF Shkëndija, ku mund të furnizohen me fanellat origjinale dhe shumë artikuj të ndryshëm me logon e klubit. Klubi i futbollit Shkëndija prej të hënën (29.02.2016) do të hap dyqanin zyrtar. Lokacioni është në qendër te... Më shumë
Sot është rikthyer në stërvitje njëri ndër lojtarët kryesor të Prishtinës, Shend Kelmendi. Kelmendi ka shënuar pesë gola për Prishtinën gjatë vjeshtës, por kishte pësuar një dëmtim gjatë fazës përgatitore dhe i është dashur të pushojë deri sot. Sulmuesi i krahut edhe pse pati shumë oferta serioze, sidomos oferta... Më shumë
Resmije Juniku thotë lamtumirë

Resmije Juniku thotë lamtumirë

Sport 29 February, 2016, 11:48

Legjenda e basketbollit femëror në Kosovë, Resmije Juniku, do ta zhvillojë ndeshjen e lamtumirës më 5 mars. Në këtë ndeshje do të luajnë basketbollistet nga Universiteti i Prishtinës, teksa do të vijnë edhe basketbolliste nga Kroacia. Junikun do ta nderojë edhe këngëtari Kastriot Rexha i njohur si ‘Majk’. Ndeshja... Më shumë

Carrager vjen me kritika

Sport 29 February, 2016, 11:40

Jamie Carragher nuk beson që ish-skuadra e tij Liverpooli do të mund të fitojë ndonjë titull këtë sezon. Ai ka folur për mediat britanike, pas humbjes së Liverpoolit në finale të ‘Capital One Cup’, kundër Manchester Cityt. “Nuk mendoj që kemi ekip për ta fituar Premierligën, apo Ligën e... Më shumë
Ua falin gjaqet, dy futbollistët shqiptar dalin nga ngujimi
Dy djemtë e fisit Vecaj, dy futbollistët Stivi e Uendi Vecaj nuk do të qëndrojnë më të ngujuar. Pasi qëndruan prej një jave të mbyllur brenda katër mureve për shkak se një i afërmi i tyre vrau në mënyrë të paqëllimshme një fqinj, Stivi dhe Uendi, djem xhaxhallarësh, i... Më shumë

Lojtari i muajit

Sport 29 February, 2016, 11:29

Sulmuesi italian Stephan El Shaarawy është zgjedhur lojtari i muajit në Serie A. Pas transferimit në Romë në muajin janar, El Shaarawy ka rilindur duke treguar se di të bëjë ende gjëra të mëdha sikur një kohë në Milan. Reprezentuesi italian ka shënuar katër gola në pesë ndeshje dhe... Më shumë
Sokoli: Ky gjyqtar më ka kërcënuar

Sokoli: Ky gjyqtar më ka kërcënuar

Sport 29 February, 2016, 11:26

Trajneri i Gjilanit, Bylbyl Sokoli, ka thënë pas ndeshjes Gjilani – Llapi, se gjyqtari kryesor i ndeshjes, Genc Nuza e ka kërcënuar. “Gjyqtari më ka kërcënuar në disa raste se do të më thënë se do të përjashtoi nga loja, kur unë kam kërkuar sqarime. Nuk është e drejt... Më shumë
Batatina: Gjilani mund ta eliminojë Llapin,  vetëm nëse përforcohet nga qielli!
Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka dhënë një deklaratë interesante lidhur me duelin Llapi – Gjilani, që zhvillohet në kuadër të çerekfinales së ‘Digitalb’ Kupës së Kosovës në futboll, raporton ‘sovrani.info’. Ai ka thënë se Gjilani mund ta eliminojë Llapin vetëm në këtë mënyrë:  “Gjilani mund ta eliminojë Llapin,... Më shumë