Drita e fiton Kupën e Pavarësisë

Drita e fiton Kupën e Pavarësisë

Sport 17 February, 2016, 10:36

Volejbollistet e Dritës së Gjilanit, janë fituese të turneut të mbajtur në kuadër të organizimeve për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Organizuar nën patronatin e kryetarit të Lipjanit Imri Ahmeti, Drita, në turneun e mbajtur në sallën e sporteve “Better Life” në Lipjan, ka mposhtur në... Më shumë
Berlusconi flet për rrugëtimin e tij 30 vjeçar
Presidenti i Milanit, Silivo Berlusconi, po feston 30-vjetorin si numri një i klubit kuqezi, ndaj dhe ky i fundit ka dhënë një intervistë ekskluzive për “Gazzetta dello Sport”. Nëse ka një president legjendar të një klubi, atëherë është Silvio Berlusconi i Milanit. Italiani karizamtik ka fituar të gjithë trofetë... Më shumë
Presidenti i PSG-së, Al Khelaifi, ka thënë se gjatë verës që vjen në Paris do të zbres një lojtar i madh. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i lidhur më kalimin tek kampionët e Francës. Por, sipas mediave spanjolle, blerja e madhe e PSG-së mund të jetë sulmuesi... Më shumë
Blanc: Chelseat po i kthehen ngjyrat
Trajneri i Paris Saint-Germainit, Laurent Blanc është mahnitur me lojën e Chelseat në Ligën e Kampionëve, derisa ka thënë se londinezët po rikthehen në formën e tyre të zakonshme. “Blutë” pësuan disfatë me rezultat 2 me 1 nga Parisi, kurse në Premier Ligë ata pas 26 ndeshjeve kanë 20... Më shumë
Zaza vendos për të ardhmen e tij

Zaza vendos për të ardhmen e tij

Sport 17 February, 2016, 9:19

Sulmuesi italian Simone Zaza ka konfirmuar se dëshiron të mbetet te Juventusi edhe pse nuk po luan shpesh. 27-vjeçari ia siguroi Juves fitoren e rëndësishme ndaj Napolit kur realizoi golin e vetëm në këtë takim dhe ka insistuar se është shumë i lumtur në Torino. “Jam i lumtur që... Më shumë

Cavani: Jam i lumtur me fitoren

Sport 17 February, 2016, 9:12

Sulmuesi i PSG-së, Edinson Cavani, ka thënë se është i lumtur me golin dhe fitoren e shënuar kundër Chelsea. Sulmuesi i Urugait mbrëmë shënoi golin e dytë dhe të fitores se parizienët në përballje me “Blutë” e Londrës në ndeshjen e parë të fazës eliminuese të Ligës së Kampionëve.... Më shumë
Roma dhe Real Madrid do të përballen sonte nga ora 20:45, në Olimpico, në kuadër të Ligës së Kampionëve. E përditshmja sportive katalune, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave Zinedine Zidane dhe Luciano Spallettipritet që t’i hedhin në fushë formacionin më të mirë të... Më shumë
Mesfushori shqiptar i skuadrës italiane, Como, Migjen Basha përsëri ka folur për aventurën e shkurtër tek skuadra zvicerane, Luzern. Reprezentuesi i Kombëtares shqiptare, thotë se skuadra zvicerane nuk ishte ekip që i përshtatej mesfushorit shqiptar. Ai thotë se tani ndihet rehat dhe i qetë tek klubi italian. “Nuk ka... Më shumë
Bashkimi rikthen Uzasin

Bashkimi rikthen Uzasin

Sport 17 February, 2016, 8:38

Klubi basketbollistik Bashkimi ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Rokas Uzasin që do të rikthehet në ekipin prizrenas. Ai, sipas njoftimit të klubit, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e 23 shkurtit ndaj Beroes në Ligën Ballkanike. “Klubi ka arritur marrëveshje me Rokas Uzas i cili pritet... Më shumë
Mediat e huaja: Granit Xhaka nënshkruan parakontratë më Liverpoolin
Faqja ‘transfersource.com’, ka bërë të ditur pak më parë se Granit Xhaka ka nënshkruar sot parakontratë me Liverpoolin. Sajti në fjalë bazohet në raportimet e fundit të mediave gjermane. ‘Bazuar në raportimet në Gjermani, Granit Xhaka ka nënshkruar sot para-kontratë me Liverpoolin dhe zyrtarizimi i saj do të bëhet... Më shumë