Mustafi e Ronaldo në mesin e lojtarëve më të dobët të javës së 26’të
Goal.com ka publikuar formacionin e dështakëve pas xhiros së 26’të në Spanjë Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi e ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo janë në mesin e lojtarëve më të dobët të javës së 26’të në La Liga. Cristiano Ronaldo duket se ka filluar t’i humbas vlerat e tij,... Më shumë

Klopp flet pas humbjes

Sport 28 February, 2016, 22:42

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloppp, ka thënë se goli i parë nuk duhet të pranohej, së paku jo në atë mënyrë. Tekniku gjermani e pranoi se penalltitë janë fat, por duhet të dish edhe t’i gjuash. “Nuk duhej të pranohej ai gol, nga ai kënd, nuk duhej. Në penallti... Më shumë
Barcelona ka marr tri pikë me shumë vështirësi në ‘Camp Nou’ përball Sevillas, duke përmbysur rezultatin nga 0:1 në 2:1. Pas kësaj fitoreje, Barca tani ka tetë pikë më shumë se Atletico Madridi dhe 12 më shumë se Real Madridi Skuadra e Luis Enrique dita ditës po i ofrohet... Më shumë
Manchester Cityn ka mposhtur Liverpooli në finale të ‘Capital One Cup’, pas ekzekutimit të penaltive për ta fituar titullin e parë për këtë edicion. Penaltinë finale e gjuajti mesfushori Yaya Toure, duke e mposhtur Liverpoolin me rezultat 3:1 pas ekzekutimit të penaltive. Liverpooli dhe Mancheste City barazun 1:1 pas... Më shumë
Formacionet zyrtare: Barcelona – Sevilla
Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Sevilla Barcelona dhe Sevilla do të përballen në ‘Camp Nou’, duke filluar nga ora 20:30. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së 26-të në La Liga. Barcelona: Bravo; Aleix Vidal, Piqué, Mathieu, Alba; Sergi Roberto, Busquets, Arda; Messi, Suárez, Neymar.... Më shumë
Formacionet zyrtare: Juventus – Inter
Kryendeshja e javës në Serie A është ajo mes Juventusit dhe Interit dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Inter: Handanovic; Murillo, Miranda, Juan J; D’Ambrosio, Melo, Medel, Kondogbia, Telles; Icardi, Palacio Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Khedira, Hernanes, Pogba, Alex Sandro, Mandzukic, Dybala. Më shumë
Fillojnë fotomontazhet me Van Gaal(FOTO)
Trajneri i Manchester United, Luis van Gaal, u vu në qendër të vëmendjes pas fitores 3-2 përballë Arsenalit, për shkak të rrëzimit para gjyqtarit të katërt. Holandezi u shtri ndanë fushës teksa përpiqej t’i shpjegonte arbitrit se si Alexis Sanchez kishte simuluar në lojë. E sikurse ndodh zakonisht në... Më shumë
Grabitet Insigne, hajduti: Bëj një gol për mua
Lorenco Insigne ka pasur një episod të pakëndshëm të shtunën mbrëma. Sulmuesi i Napolit është grabitur nga dy persona të maskuar rreth orës 22:30 në rrugën “Gramsci”, në mes të trafikut. Sipas medieve italiane, 24-vjeçari u ndoq nga dy persona me motor “Scooter” pasi doli nga restoranti së bashku... Më shumë
Sukses i jashtëzakonshëm i atletëve kosovarë
Përfaqësuesja e Atletikës Kosovare ka marrë pjesë në Kampionatin Ballkanik në salla, që u mbajt më 27.02.2016 në Stamboll, e ku murën pjesë 18 shtete ballkanike, duke përfshi edhe Kosovën. Atletët kosovarë për herë të parë kanë marr pjesë në një kampionat që u majtë në sallë të mbyllur.... Më shumë
Fundjava që e lamë pas ishte mjaft e frytshme për futbollistët shqiptarë që luajnë në ligat e ndryshme botërore. Tre prej tyre madje ia dolën edhe të shënonin gol të dielën. Shkëlqen Gashi debutoi në fanellën e Colorado Rapids me gol, të cilin e realizoi qysh në ndeshjen e... Më shumë