Të qeshim me së bashku me Louis Van Gaalin (FOTO)
Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka bërë një veprim të çuditshëm në ndeshjen Manchester United – Arsenal, ku fituan ‘Djajtë e Kuq’ me rezultat 3:2. Ai iu ofrua gjyqtarit të katërt dhe u rrëzua në tokë, duke i thënë se ‘kështu lojtarët e Arsenalit po aktrojnë’. Trajneri... Më shumë
Alessandro Del Piero, ka paralajmëruar Interin se sonte në ndeshjen kundër Juventusit, mund të jetë shansi i tyre i fundit për një vend në Ligën e Kampionëve. “Për shkak të pozitave në tabelë,  Juventusi është favorit, por Interi duhet të bëjë diçka sonte, nëse duan ta kenë një vend... Më shumë
Sermaxhaj e sqaron humbjen nga Hajvalia
Prishtina e nisi me humbje stinorin pranveror të Superligës, duke pësuar nga Hajvalia në udhëtim me shifrat 1:0. Trajneri i prishtinasve, Sami Sermaxhaj, vlerësoi se epilogu real i kësaj ndeshjeje do të ishte barazimi. Sami Sermaxhaj ndeshjen kundër  Hajvalisë e cilësoi të vështirë. “Ishte një ndeshje e vështirë, asht... Më shumë
Hajvalia arriti një fitore të madhe në ‘luftën’ e saj për titullin e kampionit. Ekipi nga paralagjja e Prishtinës i drejtuar nga trajneri Ismet Munishi arriti fitore me shifrat 1:0, pas golit të realizuar nga mesfushori Shkëlqim Pacolli. Trajneri i Hajvalisë, Ismet Munishi është ndarë i kënaqur me pikët... Më shumë
Sokoli: Skuadrës i mungoi komunikimi

Sokoli: Skuadrës i mungoi komunikimi

Sport 28 February, 2016, 18:01

Padyshim se një ndër ndeshjet më të rëndësishme të xhiros së 18-të në elitën e futbollit kosovar, u zhvillua në Merdarë ku Llapi i bëri ‘konak’ Gjilanit. ‘Timonieri’ i Gjilanit, Bylbyl Sokoli tha pas ndeshjes se skuadra e tij në këtë takim bëri disa gabime. “Mendoj se epërsia e... Më shumë
“Ndikoi eksperienca për licencë në Shqipëri, barazimin shkon për profesorët nga Shqipëria”
Një ndër ndeshjet më të rëndësishme të xhiros së 18-të në elitën e futbollit kosovar, u zhvillua në Merdarë ku Llapi i bëri ‘konak’ Gjilanit. Ndeshja në fjalë përfundoi me rezultat të barabartë 1:1. Trajneri i llapjanëve, Tahir Batatina u shpreh i kënaqur me barazimin e arritur në fushë.... Më shumë

Alves e ‘provokon’ Ronaldon

Sport 28 February, 2016, 17:31

Dani Alves ka ‘thumbuar’ Ronaldon për deklaratat e fundit të tij, që i bëri pas humbjes me Atleticon. Ronaldo pas humbjes në derbin e kryeqytetit kundër Atletico Madridit, kritikoi bashkëlojtarët e tij duke thënë se nuk janë në një nivel me të. Tani është Alves ai i cili ka... Më shumë
Ackada ligjëron për trajnerët kosovarë të volejbollit
Federata e Volejbollit e Kosovës e ka shfrytëzuan praninë e prof. dr. Caner Acikada, i cili është duke qëndruar në Kolegjin Universi, për të mbajtur një seminar me trajnerët e vollejbollit. Mu për këtë, të shtunën profesori turk e ka mbajtur një ligjëratë për trajnerët kosovarë të volejbollit, por... Më shumë
Tenisti austriak Dominic Thiem fiton turneun në Acapulco
Austriaku Dominic Thiem ka fituar titullin e tij te dyte brenda muajit, duke triumfuar ne turneun ATP ne Acapulco (Meksike), pas fitores në finale ndaj australianit Bernard Tomic 7-6 (8/6), 4-6, 6-3. Ne token meksikane, Thiem, tenisti i 15-te ne klasifikimin botëror, mundi Tomic, tenisti i 21-te, ne 1... Më shumë
Van Gaal bie për tokë (FOTO)

Van Gaal bie për tokë (FOTO)

Sport 28 February, 2016, 17:14

Derbi mes Manchester Unitedit dhe Arsenalit këtë herë i takoi ‘Djajve të Kuq’, por kjo sfidë vazhdon të komentohet jo vetëm për rezultatin. Gjatë pjesës së dytë trajneri i vendasve Louis van Gaal, u ankua te gjyqtari i katër për referimin e dobët. Me këtë rast holandezi u rrëzua... Më shumë