Ja cilat skuadra kosovare kanë bërë përforcime të qëlluara sipas Faruk Statovcit
Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri në rinisjen e edicionit në futbollin e Kosovës, skuadrat e Raiffeisen Superligës, janë duke e kryer fazën e fundit përgatitore. Ndonëse afati kalimtar i dimrit mbyllet më 24 shkurt, shumica e ekipeve të Superligës tashmë e kanë mbyllur ‘kuletën’. Ish-futbollisti kosovar, Faruk... Më shumë
Dikur u shit 30 euro, sot 30-vjeçari kushton 30 milionë euro
Diego Godinin si duket numri 30 po e përcjell gjatë karrierës si futbollist. Mbrojtësin Godin në vitin 2003 kartoni i transferimit të tij kishte vlerën prej 30 eurosh. Në fakt, ai u transferua për këtë shumë nga skuadra e uruguaianit, Cerro te rivali lokal, Nacional, transmeton Telegrafi. Por, tani... Më shumë
Edhe pse ndeshja mes dy liderëve, Grasshoppers dhe Baselit ishte 0:2 për mysafirët, Taulant Xhaka nuk e mbajti veten duke bërë një gjest jo-sportiv ndaj Moritz Bauer, duke e kapur për flokë, duke pretenduar se Bauer ka simuluar. Siç bën të ditur ‘Blick.ch’, tani ka filluar gjyqtarët diciplinorë të... Më shumë
Celina mund të luajë me shumë, shkak lëndimet
Tashmë ka më shumë se një vit që kur Bersant Celina, ishte i përfshirë në ekipin e parë të Manchester Cityt, kurse në këtë sezon ka bërë edhe debutimin e tij për “Qytetarët”. Tre javë më parë ai ishte pranë largimit, por Pellegrini kishte bllokuar largimin e tij, transmeton... Më shumë
Vëllaznimi e reklamon autobusin në Gjakovë
Para disa ditësh kryesia e Vëllaznimit, bëri të ditur që do të blejë një autobus që do t’i shërbejë vetëm skuadrës. Premtimi i tyre është realizuar. “Autobusi i FC Vëllaznimi bën një xhiro nëpër Gjakovë. Nga stacioni i autobusëve, nëpër qendrën e qytetit dhe rrugën transite, do të jetë... Më shumë

Juventusi ofron vende pune

Sport 16 February, 2016, 14:45

Në këto kohë krize edhe për futbollin, ka edhe nga ata klube që ofrojnë vende pune. Oferta vjen nga Juventus, kampionët italianë që këtë javë morën kreun e renditjes në Serie A. Klubi kërkon ekspertë në marketing, internet dhe në biznes ndërkombëtar. Në faqen e internetit të kampionit aktual... Më shumë
Ngacmoi femrat dhe rrahu sigurimin!

Ngacmoi femrat dhe rrahu sigurimin!

Sport 16 February, 2016, 14:31

Sulmuesi shqiptar i klubit Greuther Fürth, Ilir Azemi, që ndodhet në ligën e dytë gjermane, ka treguar sukses në fushë duke shënuar 15 gola në 49 ndeshje, por duket që ka hasur probleme me ligjin e vendit, përcjell botasot.info. Ai është aktivizuar njëherë edhe me përfaqësuesen e Kosovës. 23-vjeçari... Më shumë
Ambasadori i Shqipërisë e nderon Përfaqësuesen e Kosovës
Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave është pritur nga Ambasadori i Shqipërisë në vendin tonë, Ambasadori Qemal Minxhozi. Kombëtarja Shqiptare e femrave, nesër, do të përballet me Përfaqësuesen e vajzave të Kosovës në ‘Elbasan Arena’. Para këtij takimi, Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi ka pritur ekipin... Më shumë
Në organizim të FIBA Europe dhe të Federatës së Basketbollit të Kosovës prej 18 deri më 22 Shkurt 2016 në Prishtinë do të mbahet Klinika për Gjyqtarët Kandidatë Potencial (Nacional) për thirrje të FIBA-s. Në këtë seminar do të ligjërojnë Davorin Nakiç, shef i Departamentit të Gjyqtarëve në FIBA... Më shumë
E konfirmon Federata: Në Holandë u tentuan kurdisjet
Shtatë vite më parë është konstatuar se është tentuar që të kurdiset një ndeshje në futbollin holandez. Federata Holandeze e Futbollit ka zbuluar se ndeshja Utrecht – Tilbug, është tentuar që të manipulohet nga futbollisti Ibrahim Kargo, në bashkëpunim Ëilson Perumag nga Singapori, njoftojnë mediet e huaja e transmeton... Më shumë