Ish-ylli i Manchester United, Cristiano Ronalod ka vendosur të rikthehet në Old Trafford, por dita e saktë nuk është konfirmuar ende. Cristiano Ronaldo ka vendosur për të bërë një rikthim sensacional në Old Trafford, vendi i ish-klubit të tij. Bazuar në ‘Daily Mirror’, zyrtarë nga Shoqata e Futbollit kanë... Më shumë
Lewandowski pranë Real Madridit

Lewandowski pranë Real Madridit

Sport 21 January, 2016, 8:29

Presidenti i nderit i Bayern Munichut, Franz Beckenbauer, ka habitur drejtuesit e klubit gjerman me deklaratat e tij për sulmuesin polak, Robert Lewandowski. Ai është shprehur për mediat gjermane se Lewandowski është kandidat për të kaluar tek spanjollët e Real Madridit.“Lewandowski është kandidat i mundshëm për Real Madridin”, ka... Më shumë
Dënimi i FIFA-s, Reali akuzon Bayernin
  Real Madridi dyshon se Bayern Munichu ka gisht në dënimin që ekipi spanjoll ka marrë nga FIFA. Reali është dënuar që të mos blejë futbollistë në dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak të shkeljes së ligjit për futbollistët e mitur. Mirëpo siç raporton gazeta ‘Sport’, ‘Los Blancos’,... Më shumë
Cana publikon një foto duke e mësuar djalin me makinë (Foto)
Kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit Lorik Cana, ka publikuar një fotografi të djalit të tij. I vogëli i familjes Cana, Bojkeni shihet i veshur trashë dhe me kapuç, ndërsa i ati i mban duart në timonin e makinës. Përveç fotografisë së publikuar sot në “Instagram”, Cana shkruan: “Piloti... Më shumë

FIFA penalizon Flamurtarin

Sport 20 January, 2016, 17:11

Ende nuk dihet se për çfarë borxhi bëhet fjalë konkretisht, pasi skuadra vlonjate ka deklaruar se ndaj lojtatërve që janë larguar i ka shlyer detyrimet. Borxhi ndaj Toni Pezos, një ish-lojtar i Flamurtarit ndaj të cilit klubi kishte një detyrim prej 17.500 eurosh, thuhet se është likuiduar. Por, pavarësisht... Më shumë
Chelsea takohet me agjentin e Lavezzit
Chelsea thuhet se do të takohet me argjentinasin, sulmuesin e Paris Saint Germain, Ezequiel Lavezzi. 30-vjeçari ka luftuar për të siguruar minutazhë në fushë nën udhëheqjen e trajnerit Laurent Blanc me vetëm tri paraqitje brenda këtij sezoni. Si rezultat i kësaj, ai mund të transferohet në Stamford Bridge edhe... Më shumë
Verdasco mposhti bashkëkombësin e tij Nadal
Është eliminuar që në takimin e parë të Australian Open, tenisti spanjoll Rafael Nadal. Ai është surprizuar nga bashkëkombësi i tij. Verdasco fitoi takimin me 7-6 (8-6) 4-6 3-6 7-6 (4-7) 6-2 në sete. Në takimin e radhës Verdasco do të përballet me izraelitin Dudi Sela. Më shumë

Warriors poshtërojnë Cavaliersat

Sport 19 January, 2016, 14:04

Golden State Warriors ka shënuar një fitore bindëse ndaj Cleveland Cavaliers. Një mbrëmje magjike për kampionin e NBA. Golden State Warriors edhe njëherë tregoi forcën ndaj finalistit të vitit të shkuar Cleveland Cavaliers, madje duke i poshtëruar në fushën e ‘Quicken Loans Arena’ me rezultat 132:98. Më shumë
Babai i vëllezërve Xhaka, vizitoi klubin futbollistik Fc Vëllaznimi
Babai i futbollistëve Granit dhe Taulant Xhakës, Ragip Xhaka ka vizituar klubin futbollistik të Gjakovës “Fc Vëllaznimi”. Në këtë takim ai i premtoi mbështetje klubit të Gjakovës. Nënkryetari i ekipit, z. Artan Muhaxhiri e ka falënderuar familjen Xhaka, për kontributin e vazhdueshëm që po i bën klubeve kosovare të... Më shumë
Ish-lojtari i Arsenalit ka përfunduar një sezon të vështirë në Galatasaray dhe dëshiron të kthehet tashmë në Emirates Stadium. Emmanuel Eboue ka thënë se do ta mirëpriste një rikthim në Arsenal pas një përfundimi të vështirë, me ekipin Galatasaray, i cili aty qëndroi për 4 vite. “Ne jemi duke... Më shumë