UEFA dhe FIFA kanë ftuar zyrtarët e FFK-së në punimet e Kongresit të jashtëzakonshëm të UEFA-së. Shtëpia e Futbollit Evropian, UEFA dhe ajo botërore FIFA i kanë dërguar ftesë kryetarit të FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu. Të dy janë ftuar për të qenë pjesëmarrës në... Më shumë
Dhurata e IOC-it për Kosovën: Trajnimi i 150 trajnerëve
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) është treguar zemërgjerë në raport me Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK), kur bëhet fjalë për programin e solidaritetit olimpik që përfshin trajnimin e trajnerëve nga ekspertët në degët e caktuara olimpike. Në kuadër të programit olimpik të solidaritetit, përfshihet vetëm trajnimi i trajnerëve të një... Më shumë
E pabesueshme, por është e vërtetë. Xherdan Shaqiri të paktën ka një arsye të madhe pse luan me Stoke Cityn. Ai paguhet momentalisht 98 mijë euro në javë, ose 70 mijë funte, shkruan GazetaOlle.com. Shifrat e tij janë bërë publike nga ‘weltfussball.at’, sajti austriak që shkruan për mundësinë e... Më shumë
Sfida Manchester City-Leicester City nuk e vendos titullin
Përballja mes Manchester Cityt dhe Leicester Cityt nuk vendos titullin e kampionit në Premier League. Kështu mendon menaxheri i ‘qytetarëve’, Manuel Pellegrini. City dhe Leicester do të ndeshen sot në derbin e kësaj fundjave në Premier League. “Nuk është ndeshja me e rëndësishme e sezonit. Ne mund të fitojmë... Më shumë
Lewandowski frikëson Bayern Munichun
Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski ka një kërkesë të madhe për kampionin e Bundesligës. Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski ka kërkuar pagë prej 18 milionë euro në vit në mënyrë që të vazhdojë kontratën me kampionin e Bundesligës. E përditshmja sportive madrilene “AS” ka njoftuar se reprezentuesi... Më shumë
Shqipëria luan miqësore me Gjermaninë
Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ka bërë me dije se pas ndeshjes miqësore me Austrinë, të besuarit e tij do të përballen edhe me Gjermaninë. Në një intervistë për një portal italian, numri një i bankinës kuqezi, ka deklaruar se kjo sfidë e cila vjen... Më shumë
Mascherano: Nuk do të pensionohem në Camp Nou
Mbrojtësi i Barcelonës, Javier Mascherano ka bërë të ditur se nuk do të pensionohet në Camp Nou. Mbrojtësi i Barcelonës, Javier Mascherano ka pranuar se nuk do të pensionohet në Camp Nou për shkak të kërkesave të mëdha fizike në paraqitje në një numër të madh të ndeshjeve gjatë... Më shumë
Jurgen Klopp mund të largohet nga Liverpool duke u emëruar në postin e trajnerit të një skuadre të madhe nga Serie A . Jurgen Klopp mund të largohet nga Liverpool menjëherë pas përfundimit të këtij sezoni. Strategu gjerman ka zgjuar interesim nga Juventus, që ka filluar t’i identifikojë kandidatët... Më shumë

Hazard në La Ligë

Sport 6 February, 2016, 8:20

Mesfushori i Chelseas, Eden Hazard mund të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni. Eden Hazard më në fund mund të ndahet nga Chelsea. Mesfushori belg është duke konsideruar të ardhmen e tij në klub. Kurse, e përditshmja sportive madrilene “AS” ka bërë të ditur se ai mund... Më shumë
Real Madrid pa dy yje kundër Granadas
Real Madrid do të jetë pa sulmuesin Gareth Bale dhe mbrojtësin Pepe për ndeshjen e ardhshme në La Ligë kundër Granadas. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane do të jetë pa sulmuesin Gareth Bale dhe mbrojtësin Pepe për ndeshjen e ardhshme në La Ligë kundër Granadas. Sipas mediave spanjolle,... Më shumë