Njeriu nga i cili kanë frikë të gjithë njerëzit që merren me marrëveshjet e dyshimta të futbollit, i cili ndoshta tashmë është i urryer edhe nga bosët në Real Madridit, është diku në Portugali. Ai nuk pranon vizitorë – komunikon vetëm me e-mail. Kur e pyeti nëse ai do... Më shumë
Nëse Leicester City do të shpallet kampion, shumë bastoreve në Angli do tu sillte humbje të mëdha. Leicester City po tregon futbollin më të bukur në Ligën Premier dhe kjo është meritë e një ekipi të etur për titullin dhe punës magjike që po zhvillon trajneri italian, Claudio Ranieri.... Më shumë
Rinovimi i Ibrës me PSG-në do të kënaqte Di Marian
Anësori i PSG-së, Angel Di Maria ka folur rreth se ardhmes së yllit të skuadrës së tij, Zlatan Ibrahimoviç. Sulmuesit suedez në fund të këtij sezoni i skadon kontrata me klubin e famshëm francez, dhe akoma nuk dihet nëse lojtari do të rinovojë kontratë apo do të largohet nga... Më shumë
Nis shitja e fanellave të reja të kombëtares, ja sa kushtojnë
Duke nisur nga sot të gjithë fitozët e kombëtares mund të blejnë online fanellën e re të kombëtares të prodhuar nga kompania “Macron” që është prezantuar pak ditë më parë. Ky është lajmi i fundit që ka publikuar FSHF në faqene saj zyrtare. Çmimi i fanellës së re të... Më shumë

Allegri nuk flet për Chelsean

Sport 5 February, 2016, 20:26

Trajneri i Juventusit, Max Allegri shpreson që skuadra e tij do të vazhdojë të fitojë siç ka bërë gjithmonë në histori, ndërsa nuk ka pranuar të flas për Chelsean. Trajneri 48 vjeçar ishte në një aheng ku nuk përtoi të përgjigjen në disa pyetje. “Shpresojë që Juventusi të vazhdojë... Më shumë
Mascherano befason Barcelonën

Mascherano befason Barcelonën

Sport 5 February, 2016, 20:15

Javier Mascherano ka befasuar mediet argjentinase duke deklaruara për to se nuk do ta mbyllë karrierën tek Barcelona por që ndihet shume i lumtur. Mascherano e ka pranuar që nuk do të mund ta mbyllë skuadrën tek Barcelona pasi që është konkurrenca shumë e lartë dhe se nuk mund... Më shumë
Ish-mesfushori i Interit pranë Partizanit
Një ish-lojtar i Interit pritet t’i bashkohet klubit të Partizanit. Bëhet fjalë për mesfushorin Gabi Mudingai, që sipas portalit të njohur “Transfermarket” do të firmosë me “Demat e Kuq” të Superligës shqiptare. 34-vjeçari ka qenë i huazuar tek zikaltrit gjatë viteve 2012-2014. Më parë belgu ka veshur edhe fanellën... Më shumë
Klopp arsyeton vendimin e Teixeira

Klopp arsyeton vendimin e Teixeira

Sport 5 February, 2016, 19:36

Gjermani nuk i mban mëri 26 vjeçarit që zgjodhi të luajë në Lindjen e Largët, pasi paratë e ofruara do ta tundoin secilin. Jurgen Klopp ka thënë se transferimi i Alex Teixeira tek Jiangsu Suning për 38,4 milionë funte është i arsyeshëm, marrë parasyh faktorin financiar. Braziliani ishte një... Më shumë
Granit Xhaka nuk do të mund që t’i ndihmojë skuadrës së tij ndaj Werder Bremenit Sot, duke filluar nga ora 20:30, Borussia Moenchengladbach takohet me Werder Bremen, në një ndeshje ku mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, nuk do të mund të luaj për shkak të dënimit që ka marr nga... Më shumë
Barça mban takimin e parë me agjentët e Matas, lojtari dëshiron qëndrimin në ‘Old Trafford’
Barcelona është në bisedime me agjentët e mesfushorit të Manchester Unitedit, Juan Mata. Mediat britanike shkruajnë se tashmë është zhvilluar takimi i parë mes ‘Blaugranave’ dhe përfaqësuesve të lojtarit, transmeton KosovaPress. Mata prej kohësh është duke i vëzhguar nga kampionët e Spanjës, dhe duket se skuadra nga ‘Camp Nou’... Më shumë