Florentino Perez ka publikuar listën e lojtarëve të cilët dëshiron që t’i ketë sezonin e ardhshëm në Real Madrid, por jo të gjithë mund të transferohen. Në listën e Perez, janë Eden Hazard, Lewandowski, Neymar, Alaba, Stones dhe Laporte, mirëpo dihet që disa lojtarë si shembull Neymar nuk do... Më shumë
Kriza dhe problemet financiare që kanë disa prej klubeve të kategorisë së parë për mos shlyerjen e detyrimeve në kohë ndaj FSHF, ka detyruar këtë të fundit që të vendos ultimatimin që në rast mosshlyrje të detyrimeve nga klubet përkatëse, ato do të përjashtohen nga gara. Federata Shqiptare e... Më shumë
Agjenti i Ever Banegas ka thënë se kalimi i lojtarit të tij nga Sevilla te Interi, ka mundur të ndodh. Argjentinasi ishte një nga lojtarët më të pëlqyer nga Nerazzurrët për këtë afat kalimtar dimëror, por nuk kishte marrëveshje. Tashmë besohet që klubi italian ka marrëveshje që lojtari të... Më shumë
Van Gaal: Duhet ta mposhtim Chelsean
Menaxheri i Djajve të Kuq beson se skuadra e tij duhet të jetë në formën më të mirë të mundshme në javët në vijim, ndërsa përgatitet të përballet me Blutë në këtë fundjavë. Louis van Gaal ka thënë se fitorja ndaj Chelsea të dielën do të ringjallte shpresat e... Më shumë
Martin Caceres po punon që të rikthehet në formë
Martin Caceres ka deklaruar se mendon të kthehet më në formë, dhe do të paraqitet më i fortë pas lëndimit, dhe po ashtu ka thënë se dëshiron të qëndrojë me Juventusin. Pas lëndimit u lajmërua se mbrojtësi do të jetë jashtë fushave për të gjithë sezonin e mbetur. “Faleminderit... Më shumë
De Biasi flet në mediat italiane për lojën miqësore me Gjermaninë
Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Gjermaninë para Europianit “Francë 2016”. Kjo deklaratë e bujshme është dhënë nga trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, i cili gjatë një interviste për “Nuova Venezia” ka pohuar se, sfida ndaj kampionëve të botës do të jetë një test i vërtetë... Më shumë
Guus Hiddinik ia jep disa këshilla trajnerit të Unitedit
Trajneri i Chelsea, Guus Hiddinik, në konferencën për shtyp në prag të derbit me Unitedin, ka folur për kolegun e tij, Louis van Gaal, i cili drejton skuadrën nga “Old Trafford”. Tifozët e Unitedit së fundi kanë shfaqur frustrime të mëdha në drejtim të Van Gaalit, për mos sukseset... Më shumë
Statistikat e “Sport.es” janë vërtetë mbresëlënëse të trajnerit katalunas, i cili ka arritur rezultate fantastike në 99 ndeshjet e deritashme. Në këto sfida ai ka arritur 79 fitore, 11 barazime dhe ka pësuar vetëm 9 humbje, përcjellë “Lajmi.net”. Enrique e ka lënë në këtë mënyrë prapa edhe Pep Guardiolën,... Më shumë
Paul Pogba duket se nuk do të transferohet në ‘Camp Nou’. Sipas të përditshmes katalunase “Mundo Deportivo”, Barcelona ka hequr dorë përfundimisht nga mesfushori i Juventusit, Paul Pogba. Sipas Mundo Deportivos, trajneri Luis Enrique, mendon se ka mesfushorë të mjaftueshëm dhe se gjatë verës dëshiron të sjell në Camp... Më shumë
Kina mund të jetë destinacioni i ri për portugezin Jose Mourinho. I ngelur pa punë pas largimit nga Chelsea, Mourinho është në pritje të ofertave dhe për të ka shfaqur interes një televizon kinez për ta pasur në rolin e analistit për të analizuar kampionatin kinez në të gjitha... Më shumë