Edhe përkundër se ka edhe shumë ndeshje deri në përfundim të këtij sezonit, janë prezantuar fanellat e reja të Juventusit. Fanellat e reja duket të ketë shiritat tradicionalë të bardhë dhe të zezë. Bëhet e ditur se prezantimi zyrtar do të bëhet nga Adidas vetëm në muajin maj. Por... Më shumë
Largohet nga Stoke City, do të shkojë tek Sampdoria
Marko Arnautovic është i gatshëm të largohet nga Stoke City, pas përfundimit të këtij sezoni. “Daily Telegraph” ka bërë të ditur se sulmuesi ka vendosur që të gjejë një skuadër të re. Reprezentuesi austriak ka kontratë në Stoke City deri më 2017. Por, në verë ai mund të transferohet... Më shumë
Di Maria nuk dëshiron të kujtojë periudhën në Manchester
Mesfushori i Paris Saint-Germainit, Angel di Maria, ka thënë se nuk dëshiron ta kujtojë periudhën e tij të “trishtueshme” me Manchester Unitedin. Argjentinasi u transferua në Old Trafford për 60 milionë funte nga Real Madridi në muajin gusht të vitit 2014, por u largua për 44 milionë në drejtim... Më shumë
Kreu i Federatës së Futbollit te Kosovës (FFK) bashkë me sekretarin e përgjithshëm, Eroll Salihun do të jenë pjesë e kongresit të jashtëzakonshëm të UEFA-së dhe FIFA-së që mbahen në fund të këtij muaji. Federata e Futbollit të Evropës (UEFA) dhe ajo botërore (FIFA) sot kanë ftuar drejtuesit e... Më shumë
Mbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves ka treguar se ishte pranë që të kalonte në Real Madrid para se të nënshkruajë me Barcelonë. Ishte viti 2008 kur braziliani kaloi në Camp Nou për një shumë rekorde për një mbrojtës, 30 milionë euro. Alves ka thënë se një marrëveshje me Realin... Më shumë
Di Maria: Disa vite më parë kam dëshiruar të jem në PSG
Anësori i PSG-së, Angel Di Maria në një intervistë për ‘L’Equipe’, ka zbuluar se ai disa vite me parë ka dëshiruar të transferohet tek kampionët e Francës. Argjentinasi vitin e kaluar iu bashka PSG-së nga Manchester United. Di Maria, i cili ka bërë karrierë edhe tek Real Madridi, thotë... Më shumë
Rregulla dhe kuriozitete interesante të Euro 2016
Nga 10 qershori deri në 10 korrik e gjithë vëmendja e tifozëve të futbollit do të përqendrohet në Francë, ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i futbollit. Mes 24 skuadrave pjesëmarrëse është edhe Shqipëria. Spanja është kampionia në fuqi e Evropës dhe tashmë të gjitha skuadrat e tjera do... Më shumë
Atletico Madrid, ‘kampion’ në merkato
Skuadra e Atletico Madridit në Spanjë është ‘kampione’ sa i përket transferimeve, duke lënë pas dy gjigantët, Real Madridin dhe Barcelonën. Pas madrilenëve, edhe Valencia ka shpenzuar më shumë se këto dy skuadra, duke u renditur e dyta. Atletico Madridi gjatë verës së kaluar dhe afatit kalimtar të këtij... Më shumë
Yarmolenko: Everton, më mirë se Barcelona
Sulmuesi i Dynamo Kievit, Andriy Yarmolenko ka thënë se më me dëshirë do të luante për Evertonin, se sa Barcelonën. Everton ka bërë përpjekje për transferimin e tij gjatë janarit, por nuk kishin kohë të arrijnë marrëveshje me futbollistin. Dhe, Yarmolenko ka theksuar se preferon Everton më tepër se... Më shumë
Mesfushori shqiptar i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka duket se verën që vjen do të largohet nga klubi gjerman. Përfaqësuesi i Zvicrës në një intervistë për ‘Blick’, e ka lënë të hapur mundësinë e largimit nga Monchengladbach në fund të këtij sezoni. Ai thotë se ëndërron të luajë në Angli,... Më shumë