5 golashënuesit më të mirë në Serie A (Foto)
Gonzalo Higuain është golashënuesi më i mirë në Serie A. Sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain është golashënuesi më i mirë në Serie A këtë edicion me 23 gola. Argjentinasi është duke shkëlqyer këtë edicion, ku po e mban skuadrën e tij në vendin e parë, me dy pikë më... Më shumë

Guardiola i zhgënjyer me mediat

Sport 5 February, 2016, 13:23

Pep Guardiola është shumë i zhgënjyer me mediat. Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka thënë se nuk e di pse ende jepen konferencat për media, kur gazetarët nuk interesohen për lojën. Ai po ashtu tha se trajnerët kanë humbur respektin dhe nuk ka rendësi se çfarë thonë ata.... Më shumë
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane këmbëngul për transferimin e yllit te Juventusit, Paul Pogbas. Sipas mediave spanjolle, gjiganti italian në verën që vjen mund të humb dyshen që po shkëlqen këtë sezon të garave, Paulo Dybala e Paul Pogban. Mediat iberike të afërta me Real Madridin, raportojnë se... Më shumë

Cavani drejt Serie A

Sport 5 February, 2016, 13:05

Edinson Cavani mund të transferohet në Serie A, pas përfundimit të këtij sezoni. Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani mund të transferohet në Serie A, pas përfundimit të këtij sezoni. Reprezentuesi uruguaian kërkohet nga Juventus. “Bianconerët” do të bëjnë përpjekje për transferimin e tij, në rast se Real Madrid... Më shumë
Januzaj, festë me Ronaldon e Neymarin
Adnan Januzaj, Cristiano Ronaldo, Neymar, Carlos Tevez e Rodrigo Palacio festojnë sot ditëlindjen. Adnan Januzaj, talenti shqiptar i Belgjikës, feston sot 21-vjetorin e tij të lindjes. Që në orët e para të mëngjesit të sotëm faqja zyrtare e “Djajve të Kuq” në Facebook e ka uruar djaloshin, që nuk... Më shumë
Benitez, trajner i Valencias?

Benitez, trajner i Valencias?

Sport 5 February, 2016, 12:54

Trajneri i Valencias, Gary Neville duket se po numëron orët tek skuadra spanjolle. Humbja turpëruese e Valencias nga Barcelona (7-0), seriozisht ka rrezikuar të ardhmen e Gary Neville në krye të bankinës së skuadrës nga ‘Mestalla’. Mediat spanjolle shkruajnë se krerët e Valencias tani janë duke menduar për zëvendësuesin... Më shumë
Jahjaga ia dorëzon flamurin e Kosovës alpinistes Merita Gashi
Presidentja Atifete Jahjaga ia ka dorëzuar sot flamurin e Kosovës alpinistes Merita Gashi e cila ekspeditën e saj në Kilimangjaro do t’ia dedikojë të mbijetuarve të dhunës seksuale. “Me kënaqësi ia dorëzova flamurin e Republikës së Kosovës alpinistes Merita Gashi, e cila ekspeditën e saj në Kilimanxharo do t’ia... Më shumë
Diego Simeone insiston se edhe ai është fajtor në dështimin e Jackson Martinezit. Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka thënë se edhe ai është pjesëmarrës në dështimin e sulmuesit Jackson Martinez. Kujtojmë se kolumbiani ditë më parë u shit për 42 milionë euro në kampionatin kinez, pasi dështoj... Më shumë
Vëllaznimi prezanton dy përforcimet e reja
Vëllaznimi ka prezantuar sot dy ardhjet e reja në këtë klub. Yll Myrta nga KF Besa dhe Ardi Basha nga FC Prishtina, janë përforcimet e radhës të FC Vëllaznimi.Me këtë rast, nënkryetari i klubit Artan Muhaxhiri i ka uruar mirëseardhje dy ish-futbollistëve që hapat e parë i kanë bërë... Më shumë
Skuadrat elitare të vendit tonë, tashmë gjenden në vlugun e përgatitjeve për pjesën e dytë të garave, që nisin më 27 shkurt. Në mesin ekipeve që po përgatiten për betejat pranverore, është edhe KF Drenica. Kuqezinjtë nga Skenderaj janë duke u përgatitur në qendrën stërvitore te KF Feronikelit në... Më shumë