Grumbullohet ekipi U21 i Kosovës
Kosova U-21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019, të cilat do t’i zhvillojë më 22 e 27 mars, kundër Azerbajxhanit, përkatësisht Gjermanisë, në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë. Shpresat e Kosovës janë grumbulluar në hotel “International Prishtina” derisa... Më shumë
Atdhe Nuhiu në formacionin e javës në Angli
Atdhe Nuhiu po vazhdon me formën e mirë në kampionatin anglez me Sheffield Wednesday. Sulmuesi nga Kosova tashmë është bërë edhe një titullar i padiskutushëm i skuadrës, shkruan Sovrani.info 28 vjeçari i’a siguroi fitoren skuadrës së tij në fundjavë ndaj Leed United me rezultatin 2-1 dhe të dy golat u shënua... Më shumë
Domgjoni me këmbë në tokë: Besa meriton respekt, duam vetëm fitore
Liria ka shënuar fitore në kuadër 24 të Vala Superligës së Kosovës në futboll. Prizrenasit triumfuan si mysafirë në stadiumin “Xhemail Ibishi” kundër Flamurtarit me rezultat 2-1. Pas takimit në një prononcim për Telegrafin, David Domgjoni ka pohuar se ishte një ndeshje e vështirë, por arritën në fund të... Më shumë
ZYRTARE: FC Besa përforcohet me një lojtar nga Brazili
Skuadra e Besës në futsall ka transferuar një lojtar nga Brazili. Bëhet fjalë për brazilanin, Leonardo Silva Felix, shkruan Sovrani.info Lajmi është bërë i ditur nga vetë faqja zyrtare e klubit në Facebook. ” Super perforcimi i klubit, Braziliani Francisco Leandro Silva Felix ka arritur në Kosovë ku në ajroportin “Adem... Më shumë
Geta Beqa, shpërblehet me 10 mijë euro për kampionatin e fituar
Ministria e Kulturës, Rinis dhe Sportit të Kosovës (MKRS), të hënën ka ndarë shpërblimet për kampionen e botës në Bodybuilding, Gentiana Beqës dhe trajnerit të saj, Elvin Beqa. Gentiana ka marrë shpërblimin në vlerë prej 10 mijë euro, kurse trajneri i saj është shpërblyer me 5 mijë euro. Ministri... Më shumë
Zyrtare: Ismet Munishi nuk do vazhdoj të jetë trajner i Feronikelit
Ismet Munishi nuk do të jetë më trajner i Feronikelit, shkruan indeksonline. Trajneri kosovar ka bërë të ditur se ka dhënë dorëheqje nga posti i drejtuesit të skuadrës nga Drenasi. “Kam dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Feronikelit. Nuk kam arritur të instaloj mentalitetin në skuadër. E kam... Më shumë
ZYRTARE: Zhegrova ftohet në Kombëtaren e Kosovës, kjo është lista
Zhegrova ftohet për herë të parë në Kombëtaren e Kosovës, teksa debutojnë edhe dy mesfushorë: Voca e Taipi. Kombëtarja e Kosovës do t’i luajë dy ndeshje miqësore në Francë. Më 24 mars, Kosova do të ballafaqohet me Madagaskarin, kurse më 27 mars do të luajë kundër Burkina Fasos. Në... Më shumë
“Bombë” nga Arbnor Morina: Jam mbetë në Gjilan për shkak të ambicieve, se kontratën për Prishtinë në tavolinë e kam
Skuadra e Gjilanit është futur në një krizë të thellë rezultatesh. Gjilanasit kanë humbur sot nga Besa me rezultatin minimal 1-0, shkruan GazetaBlic Si të mos mjaftonin rezultatet e dobëta, kohët e fundit në Gjilan ka edhe përqarje në skuadër mes tifozëve dhe trajnerit, Arbnor Morina. Tifozët nuk e... Më shumë
Xhiro e 25-të vjen me një super ndeshje, këto janë çiftet
Superliga e Kosovës çdo javë e më shumë po bëhet interesante, ndërsa nga java e 24-të ka një lider të ri. Drita pas fitores në Gjakovë ka arritur në kuotën e 44 pikëve, një më shumë se Prishtina. Java e 25-të sjell disa ndeshje interesante, ku spikat ajo mes... Më shumë
Vazhdojnë skandalet në Superligë, grushtohet gjyqtari në ndeshjen Ferizaj – Fushë Kosovë
Është tensionuar situata në ndeshjen e Ligës së Parë mes Ferizajt dhe Fushë Kosovës. Një nga futbollistët e Fushë Kosovës grushtoi gjyqtarin kryesor, i cili më pas e përjashtoi futbollistin, raporton Koha. E gjithë situata u tensionua kur gjyqtari akordoi një indirekt për vendasit. Kjo ndodhi në pjesën e... Më shumë