KON-i paralajmërojnë dënime të ashpra për shtetet që diskriminojnë sportistët e Kosovës
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) dhe Asociacioni i Federatave Ndërkombëtare të Sporteve Olimpike Verore (ASOIF) tani e tutje, mund të dënojnë vendet që diskriminojnë vendet tjera dhe sportistët me pjesëmarrjen e tyre. Sipas ueb-faqes “AroundTheRings.com”, KON dhe ASOIF kanë formuar një grup punues për të luftuar valën në rritje të... Më shumë
Duele interesante sot në Superligën e Kosovës
Java e 28-të në elitën e futbollit kosovar do të fillojë me dy ndeshje mjaftë interesante. Skuadra me më së shumti barazime këtë edicion (14), Feronikeli do të jetë nikoqir i Lirisë së Prizrenit. Me ardhjen në krye të skuadrës të trajnerit Sulejman Starova, Feronikeli ende nuk ka shijuar... Më shumë
Nxehet gazetari i njohur për stadiumin e Prishtinës: Shkurt… Mars… Prill… Kur kryhet ky stadium?
Gazetari i Super Sport Kosovës, Arber Avdyli është një nga gazetarët i cili shkruan më së shumti statuse në rrjetin social Facebook, për ngjarjet që ndodhin në sportin e Kosovës. Avdyli i cili rregullisht i përcjell ngjarjet në sportin e Kosovës dhe jo vetëm, ka reaguar sot pas ngadalësimit ... Më shumë
Arsenali braktiset nga shqiptarët
Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka nuk e kanë të sigurt nëse do të jenë pjesë e Arsenalit edhe në edicionin e ardhshëm. Dy shqiptarët, siç raportojnë mediumet në Angli të mërkurën, nuk kanë arsyetuar pritshmëritë, dhe gjasat janë të mëdha që gjatë verës të përfshihen në listën e lojtarëve... Më shumë
Ja kur zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës, Prishtina-Vëllaznimi
Ndeshja do të luhet më 27 maj, ditë e diel. Vëllaznimi-Prishtina është klasikja e futbollit kosovar që vjen në sfidën finale të Kupës së Kosovës. Gjakovarët eliminuan Drenicën sot, ndërsa prishtinasit rrëzuan Vushtrrinë në vazhdime. Ndeshja do të luhet më 27 maj, ditë e diel. Gjasat janë që të... Më shumë
Prishtina i bashkohet Vëllaznimit në finale të Kupës së Kosovës
Prishtina është finalist i sivjetmë i Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Prishtinasit vetëm pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta kanë eliminuar në gjysmëfinale skuadrën e Vushtrrisë me rezultat të përgjithshëm 2-1. Vushtrriasit kanë arritur të përmbysin rezultatin e takimit të parë, ku “Plisat” kishin triumfuar me rezultat... Më shumë
Vëllaznimi në finale të Digitalb Kupës së Kosovës
Vëllaznimi është finalist i sivjetmë i Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Gjakovarët në gjysmëfinale kanë eliminuar skuadrën e Drenicës me rezultat të përgjithshëm 1-1. “Kuqezinjtë e Jakovës” në takimin e parë kishin marrë një barazim të rëndësishëm si mysafirë me rezultat 1-1, ndërsa në të dytën i ka... Më shumë
Sot përcaktohen finalistët e Kupës së Kosovës
Sot Kupa e Kosovës do t’i mësojë finalistët e saj. Dy gjysmëfinale; Vëllaznimi i Gjakovës – Drenica dhe Vushtrria – Prishtina, do të zhvillohen sot nga ora 15:00, shkruan IndeksOnline. Ndeshja e parë mes dy, Vëllaznimit dhe Drenicës u mbyll me rezultat të barabartë 1 me 1. Në anën... Më shumë
Vlerësimi i inspektorëve të UEFA-s për Stadiumin e Prishtinës bëhet publik
Inspektorët e UEFA-s që vizituan para disa ditësh Kosovës dhe inspektuan punimet që janë bërë në Stadiumin e Prishtinës, i kanë dërguar letër zyrtare edhe Federatës së Futbollit të Kosovës për këtë çështje. Përmbajtjen e letrës e ka publikuare Koha Ditore dhe sipas asaj që thuhet aty, nuk është... Më shumë
Mirel Josa flet para sfidës ndaj Vushtrrisë
Nesër (e merkurë)  zhvillohen ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Skuadra e Prishtinës udhëton në Vushtrri në një përballje aspak të lehtë edhe përkundër rezultatit pozitiv që ka nga ndeshja e parë. Kryeqytetasit kishin fituar duelin e parë 1:0, ndërsa në duelin tjetër Drenica dhe Vëllaznimi... Më shumë