Mësohet rivali i Feronikelit në Champions
Feronikeli fitoi me dramë kundër kampionit të Andorrës sonte me rezultat 2-1 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Kampioni i Kosovës u gjend në disavantazh në minutën e 52-të te ndeshjes me Sosa, por rezultatin e barazoi Mevlan Zeka në minutën e 58-të, kurse rezultatin e përmbysi Kastriot Rexha... Më shumë
Kampioni i Kosovës Feronikeli ka arritur në raundin e parë të Ligës së kampionëve pasi që ka fituar me rezultat 2-1 në finalen e preliminarëve në Ligën e Kampionëve që u luajt në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Me 10 lojtar për 40 minuta kampioni i Kosovës Feronikeli ka... Më shumë
Majlinda kualifikohet në finale të Lojërave Evropiane
Majlinda Kelmendi do të luftojë për medaljen e artë në Minsk, pasi është kualifikuar për në finale të Lojërave Olimpike Evropiane. Kampionia olimpike e Kosovës, finalen e arriti pas fitores ndaj francezes Amandine Buchard në kategorinë deri në 52 kilogramë. Majlinda këtë turne e nisi duke pushuar në rrethin... Më shumë
Vjen oferta zyrtare nga skuadra e madhe evropiane për Rashica- n
Benfica është duke insistuar për Milot Rashicën, por Werder Bremen s’dëshiron të dëgjojë “Rashica nuk është në shitje”, transmeton Sovrani.info. Duke parë formën që Milot Rashica po tregon në Bundesliga, vështirë se Werder Bremen do të arrijë edhe gjatë ta mbajë në skuadër. Sipas të përditshmes gjermane BILD, tashmë... Më shumë
Babai i Rashicës propozon këtë emër për stadiumin e Kosovës
Babai i Milot Rashicës, Nexhmedini, e ka shfaqur mbështetjen e tij për propozimin që stadiumi i ri i Kombëtares së Kosovës të emërohet “Dardania Arena”, duke shtuar se ky emër i simbolizon rrënjët e paraardhësve. Tifozët e Kosovës, “Dardanët” përmes një peticioni kanë kërkuar që stadiumi kombëtar, që u... Më shumë
Ky është emri i propozuar për Stadiumin Kombëtar të Kosovës
Pasi dje u zbulua zyrtarisht projekti për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, sot është publikuar edhe propozimi për emërimin e këtij stadiumi. Djali i Rexhep Abdullahut, Bujari, ka propozuar që stadiumi i ta mbajnë emrin e babait të tij. Abdullahu kishte qenë kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës në... Më shumë
Xhaka: Nuk mund të luaj për Kosovën
Mesfushori i Kombëtares së Zvicrës, njëherësh edhe lojtar i gjigantit anglez, Arsenal, me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka, ka thënë se është krenar me Përfaqësuesen e Kosovës, por edhe me atë të Shqipërisë. I pyetur nga “EkonomiaOnline” nëse një ditë do t’i bashkëngjitet Kosovës, Xhaka ka thënë se për... Më shumë
Prezantohet projekti për Stadiumin Kombëtar të Kosovës
Sot në Prishtinë është prezantuar projekti për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, ashtu siç ishte paralajmëruar dje nga Federata e Futbollit e Kosovës. Punimet për ndërtimin e këtij stadiumi, me kapacitet prej 30 mijë ulësesh, pritet të fillojnë këtë vit. Projektin e ka bërë arkitekti turk Murat Tabllandiogllu, raporton Gazeta... Më shumë
‘Harrojeni’ për pak Rashicën me shokë, njihuni me shkollën nga fshati i vogël i Malishevës që po bëhet gati t’a ‘pushtojë’ regjonin e Ballkanit në futboll
Tashmë nuk ka më aspak dyshime që bota e futbollit ka kthyer sytë drejtë Kosovës për shkak të paraqitjeve mbreslënëse të përfaqësueses A në Ligën e Kombeve si dhe të grupmoshave më të reja, por i gjithë ky sukses po shfaqet në Evropë dhe botë për shkak të talentit... Më shumë
Challendes kërcënon Bullgarinë para ballafaqimit
Bernard Challandes, trajneri i Kosovës, në konferencë për media para ndeshjes me Bullgarinë, ka thënë se do të luajnë lojë sulmuese dhe do të kërkojnë pikët e plota nesër mbrëma. “Kemi respekt për Bullgarinë, por ne do të luajmë për fitore”, u shpreh ai “Bullgaria ka bërë ndryshime së... Më shumë