Granit Xhaka po stërvitet me FC Prishtinën
Futbollisti i Arsenalit të Londrës, Granit Xhaka, stërvit së bashku me futbollistët e Prishtinës. Granit Xhaka, po qëndron në Prishtinë dhe sot në trajningun e mëngjesit ka stërvitur së bashku me Prishtinën. Xhaka muaj më parë mori pjesë në Kampionatin Evropian me Përfaqësuesen e Zvicrës. /Sovrani      Më shumë
Zyrtare: Futbollisti shqiptar me ekip të ri (FOTO)
Edmond Kapllani nuk ka ndërmend ta braktisë Gjermaninë dhe sot është prezantuar me klubin e tij të ri, që është Elversbergu. Bëhet fjalë për një klub që merr pjesë në Ligat Rajonale, divizioni ikatërt gjerman, por që në vitet e fundit ka luajtur edhe në Ligën 3,aty ku synon... Më shumë
Rinovimi i Elsied Hysajt po kthehet në një çështje te Napoli. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili shkëlqeu gjatë sezonit të kaluar me fanellën e Napolit konsiderohet si pjesë e rëndësishme e projektit të së ardhmes. Ditë më parë mediat italiane e bënë fakt të kryer rinovimin... Më shumë
Kampionia e Kosovës, Sigal Prishtina, ka falënderuar trajnerin e saj të deritashëm Antonis Constantinides për stinorin që e lamë pas dhe për sukseset e arritura. Ky i fundit i dha lamtumirën klubi për arsye familjare dhe nuk do të vazhdojë me bardhekaltërit në stinorin që vjen. Të njëjtën e... Më shumë
A do të vijnë yjet, kjo është deklarata e fundit e Albert Bunjakut
Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, kërkon që sa më shpejt të sqarohet situata nëse kanë apo jo të drejtë lojtarët kosovarë që përfaqësojnë shtetet tjera të ndërrojnë përfaqësuese. Ai ka thënë se i kanë mbetur vetëm pesë javë para se ta dorëzojë listën e lojtarëve që do... Më shumë
Skandaloze: Këtë poshtërim nuk e meritoi nënkampionia shqiptare e Evropës (FOTO)
Nënkampionia e Evropës në 3000 metra me pengesa Luiza Gega është kthyer në orët e vona të së hënës në aeroportin e Rinasit pas paraqitjes shumë të mirë në evropianin e zhvilluar në Holandë. Në aeroport ishte edhe një numër kamerash televizive ndërsa nuk mungonin edhe zyrtarët e Federatës... Më shumë
Po afrohet meçi i Haxhi Krasniqit
Në fundjavë përkatësisht me 15 korrik (e premte) do të zhvillohet supermeçi i boksierit të mirënjohur nga Kosova, Haxhi Krasniqi. Boksieri nga Juniku është i përgatitur në çdo aspekt dhe mezi e pret përballjen me kazakun që ka nënshtetësi gjermane, Juergen Doberstain. Krasniqi do të luftojë për titullin WBA... Më shumë
Zyrtare: Kjo është skuadra e re e Samir Ujkanit
Samir Ujkani kalon nga Latina te Pisa në serinë B, në të njëjtin ekip ku luan edhe lojtari tjetër shqiptar, sulmuesi Edgar Cani. Kujtojmë që kartonin e portierit të Përfaqësueses së Kosovës e mban Genoa. Ujkani ka mbi 10 vjet në futbollin italian,   qëkur doli nga akademia e klubit... Më shumë
Milot Rashica – Chelsea, a është e mundur
Mesfushori i talentuar shqiptar, Milot Rashica, do të ketë mundësinë në këtë sezon që të tregojë vlerat para përfaqësuesve të stafit teknik të skuadrës angleze të Chelsea. Futbollisti shqiptar është pjesë e Vitesses në Holandë, një klub në të cilin Chelsea huazon shumë lojtarë të akademisë së vet në... Më shumë
Merret vesh me Flamurtarin e Vlorës
Danijel Dezmar, luan si mesfushor dhe mbrojtës qendre. Karriera e tij është e përqendruar në Slloveni tek skuadra e Krkas dhe jo vetëm. Dezmar ka qenë kapiten i kësaj skuadre në të kaluarën. Tashmë lojtari në fjalë ndodhet në Vlorë dhe do të monitorohet me kujdes nga stafi kuqezi... Më shumë